Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KLEJ DO STYROPIANU


Gość

Recommended Posts

Kolego,sprawa jest bardzo prosta: nie kupuj wynalazków - możesz się nie miło zdziwić.

Ja ze swojej strony mogę zaproponować Ci Ceresit albo Weber - pracuje na nich i mam do nich zaufanie (gros prac na Ceresicie) jakość i cena ok.

Kiedyś znajomy kupił klej za 12 zł (jakaś Skała, albo coś :) i oddał do laboratorium w firmie .... , chodziło o to żeby udowodnić, że da się tanio zrobić dobry klej.

Przez pierwsze 24 h miał lepsze parametry wiązania, niż markowy klej. Niestety po pełnym związaniu, na próbie na odrywanie, zszedł pięknie z siateczką :)

I takie to są oszczędności.

Pozdrawiam

 

ps. pewnie zaraz pojawi się tu Fighter1983 i zaproponuje Drywit, Sto, Caparol :) Oczywiście w pełni się z nim zgodzę, aczkolwiek to już inna pólka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hahah pojawi sie pojawi :)

A pewnie ze tak: Dryvit, STO, Caparol :)

ewbuxxxo a to troszke byś sie zdziwil... wcale nie jest to tak drogie jak wszyscy sadza (Caparol) w poronaniu z Henklem czy Weberem - ten sam lub podobny poziom cen.

STO i Dryvit naturalnie drozsze, no ale co tu duzo mowic.... z bolem serca przyznaje ze Dryvit i STO to jednak troche bardziej wypasne systemy od "slonika"

A wracajac do pytania autora: przede wszystkim nie mieszaj producentow, kazda reklamacje elewacji w zasadzie mozna odrzucic nawet gdy uzywane sa produkty systemowe, a gdy odejdziesz w ktoryms miejscu od wytycznych - w razie wpadki jakiejkoliwek i nawet ewidentnej winy producenta (wady produktu) bedziesz na przegranej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 12 zł brutto nie da się zrobic sensownego kleju do siatki.

 

Tutaj parę ciekawych wyników. Niestety pogoń za jak njaniższą ceną rodzi patologie w recepturach. No ale jak hurtownia chce klej do styropianu po 7,50 zł/netto za worek to go dostaje.

http://dlabudownictwa.pl/images/stories/biblioteczka/inne_pliki/wyniki_kleje_2_producenci-1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale sie wstrzeliles coulignon :) cenowo Henkel i Weber podobnie do 190S a podlinkowana przez Ciebie tabelka jasno mowi gdzie sie ktory klej jakosciowo znajduje.... the winner's elefant. A co do tej ceny 7,50 netto to taka farse rozpoczely markety budowlane, bo maja gdzies jakosc,liczy sie cena i tony tony tony, chwile pozniej zeby nie wyleciec z rynku nacisnely hurtownie. No i mamy jak mamy..... 0,4 MPa przyczepnosci.... przy wymaganym 1,0

ewbuxxxo wywolales wilka z lasu.... czujnym trzeba byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie doświadczenie z klejem do klejenia styro grafitowego?

 

:) to sa dopiero jaja, przerabialem w tamtym roku Termoorganika Platinium plus klejone na 190S :) przy czym producent zalecal stosowanie kleju do w.zbrojacej, czyli w Caparolu 190 a z dokumentow wynikalo, ze w zupelnosci wystarczy 190S (dodam ze 190S jest tanszy od 190). Producent zaleca, badania mowia co innego, producent mowi, ze juz robili proby i w swoim systemie zalecaja klejenie na klej termoorganiki do siatki, mieli problem z odpadajacymi plytami klejonymi na klej do styropianu innej (wiodacej, wymienionej w tym watku) firmy i dlatego zalecaja klejenie na ten drozszy klej.

 

Inwestor (leszeq - jak jestes przypomnij, z FM czy nie) uparl sie na klejenie zgodnie z wytycznymi producenta styropianu i zastosowano drozszy klej (190), natomiast wykonawce poprosilem o przyklejenie jednej plyty w celach testu na klej 190S. Efekt proby zrywania - rozerwany styropian, nie nastapilo oderwanie plyty od kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale sie wstrzeliles coulignon :) cenowo Henkel i Weber podobnie do 190S a podlinkowana przez Ciebie tabelka jasno mowi gdzie sie ktory klej jakosciowo znajduje.... the winner's elefant. A co do tej ceny 7,50 netto to taka farse rozpoczely markety budowlane, bo maja gdzies jakosc,liczy sie cena i tony tony tony, chwile pozniej zeby nie wyleciec z rynku nacisnely hurtownie. No i mamy jak mamy..... 0,4 MPa przyczepnosci.... przy wymaganym 1,0

ewbuxxxo wywolales wilka z lasu.... czujnym trzeba byc :)

 

Ok, ok :) Wygrałeś.

Szczerze mówiąc, gdy pisałem o wyższej półce cenowej, to miałem na myśli sto i dryvita - a Caparol napisałem w ciągu jakiego zawsze używasz :) Czyli: DRYVIT, STO, Caparol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie doświadczenie z klejem do klejenia styro grafitowego?

 

Swego czasu na deweloperce kleiliśmy na zwykły klej do styro ( Ceresitu - Fighter - Ceresitu! :) i juz 2,5 roku minęło i trzyma się wszystko, reklamacji nie było - zresztą takie były wytyczne z góry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeee dziekuje, pierwszy raz na tym forum :) bo zawsze porażki i porażki :)

A ciag jakosciowy IMHO od najwyzszej: Dryvit, Sto, Caparol, ............ nic nic nic .............. nic nic nic ............... i pozniej grupa bez lidera i kolejnosci, taki w mojej opinii wór przęcietnych (Kabe, Henkel, Weber, Bolix itp) ............... nic nic nic .............. garażowcy

 

ja nie mowie ze Henkel/Ceresit (plus załoga "z wora") jest zly, potezna firma, z ogromym doswiadczeniem, znaczacy zawodnik, to nie tak ze wszystko po roku spadnie.... ale.... no można w tych cenach zrobic to lepiej, sprawniej, bez stresu....

To dziwne, ale rzadko zdarzajace sie reklamacje (nie ukrywajmy, sa u wszystkich) ze slonikiem sa prawie przyjemnoscia, w przypadku pozostalych - droga cierniowa

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

samodzielnie to może piana np Ilbruck. Ja chyba inaczej bym nie robił.

 

W zasadzie jeśli receptura kleju byłaby uczciwa to można nie kołkować budynków do 8 m wysokości. Prosty test: weż styropian EPS 100 i przyklej go na klej który sobie wybierzesz. Po 7 dniach oderwij. Jeśli spoina się rozerwawała to klej jest do du... Jeśli rozerwało styropian to jest ok. Bez kołkowania ważne jest żeby powierzchnia płyty była pokryta w 40%. Acha - większość klejów do siatki powinna przejść ten test.Klejów do styro - już nie. Zresztą masz podlinkowane wyniki - popatrz i wybierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...