Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KLEJ DO STYROPIANU


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 162
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wypsikałem zeszłego lata około 30 pistoletowych Tytan EOS - długo wiąże, zaleta i wada? Trzyma ok.

Kilka jakiegoś Tiger ? W sumie żadnych różnic jakościowych w stosunku do tytana, ale cenowych też nie.

Kolejne kilka puszek to Dan Bravn W sumie to samo.

 

Kierowałbym się ceną... Wszystkie kleją ok.

 

Dan Bravn na słońcu "wypala" się w kilka dni, Tytan potrzebuje przeszło pół roku. Mam parę płyt od listopada zeszłego roku nie zaciągniętych klejem. EOS szedł na łączenie płyt, wypłynął. Wygląda znacznie lepiej niz Dan B. po tygodniu w słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Co sądzicie o klejach atlas do zatapiania siatki? Kładę 15cm grafitu, czasu coraz mniej muszę się na coś zdecydować.

 

Zdecyduj sie na taki klej jaki pozniej bedziesz mial tynk.

Generalnie powinno byc tak, ze od jednego producenta powinien pochodzic: klej do eps, klej do siatki, siatka, grunt, tynk, ewentualnie farba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 8 months później...
Podepne się pod temat. Mam do wyboru różne kleje do styropianu i siatki i zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Caparolem 190 szary do siatki i 190 do styropianu a Mapei Mapetherm. Styropian zakupiony 15 cm Swisspor grafitowy. Jaki możecie polecić

 

Ja ze wzgl. na to, że z reguły robię na Caparolu to z oczywistych względów: polecam Caparol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klej do grafitowego styropianu to właśnie zużyłem 60 worków szarego Solbetu Gabit Termo do klejenia styropianu i trzyma jak cholera. Rozrywa płytę styropianu grafitowego Arbet i nawet zrywa 1mm wierzchniej warstwy porothermu. Cenowo nie zabija (12,85 netto), choć nie porównywałem specjalnie z innymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to akurat standardzik jest takze i w bogatszych rejonach. Poza tym mentalnosc naszego inwestora czesto sklania do takiego zalozenia:

- najtanszy klej

- najtansza siatka

(bo przeciez tego i tak nie widac)

 

A pozniej jak najlepszy tynk. I caly taki uklad nazywam klasyczna "polska lepianka" a pozniej peka, rysuje sie no i co jest złe? tynk, bo to tynk popekal :) LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce polskie lepianki i dlatego nie wzielem z moich hurtowni co mialem pod reka styropianu.bo mieli jakies neo.i cos tam jeszcze czego nawet nie spamietalem.tylko zadzwonilem fo swissporta o podanie namiarow na hurtownie w innym miescie gdzie dostane ich produkt,.no i lecac za ciosem.siarke kupilem caparola bo akurat zajechalem do sklepu i trafilem ze mieli.i dalej lece za ciosem i chce klej i tynk caparola.dlatego zapytalem czy cena jaka mi podali jest ok czy wygorowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...