Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Roundup po roku, dwóch...


Recommended Posts

Wszystko rośnie jak trzeba. Roundup nie zatruwa ziemi, wnika do roślin przez powierzchnię zieloną. Generalnie służy temu, żeby szybko pozbyć się nipożądanej zawartości, ale po zastosowaniu trzeba szybko zagospodarować wyczyszczone miejsce. Bo jak nie posiejesz trawki to chwasty szybko wrócą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rośnie jak trzeba. Roundup nie zatruwa ziemi, wnika do roślin przez powierzchnię zieloną. Generalnie służy temu, żeby szybko pozbyć się nipożądanej zawartości, ale po zastosowaniu trzeba szybko zagospodarować wyczyszczone miejsce. Bo jak nie posiejesz trawki to chwasty szybko wrócą.

 

Prawda - Roundup nie zatruwa gleby, działa tylko gdy dostanie się na zielone części roślin - to taka broń biologiczna, a nie chemiczna. (Mój ojciec był kiedyś głównym specjalistą ds ochrony roślin w firmie rolniczej.)

 

magangs: Co do "czymś podobnym", to trzeba wiedzieć jak to coś "podobnego" działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No chyba nie ma już potrzeby kombinować z "czymś podobnym". Roundup wydaje się dokładnie tym, czego potrzebuję.

 

No to "na zdrowie", znaczy tfuu "co jo godom, co jo godom", na po(c :roll:)hybel Twoim chwastom. Toasty mi się pomyliły. :wink:

 

To moze polecicie coś na skrzyp, coś co nie zatruje ziemi, noi trawa i inne krzewy będą chciały potem roznąć. Potraktowalem roundupem działeczke i wszystko pieknie zeżarło oprócz skrzypu (czego się zresztą spodziewałem po opiniach ludzi). Tego skrzypu nawyłaziło mam wrażenie jeszcze więcej niż było.

Co można z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rośnie jak trzeba. Roundup nie zatruwa ziemi, wnika do roślin przez powierzchnię zieloną. Generalnie służy temu, żeby szybko pozbyć się nipożądanej zawartości, ale po zastosowaniu trzeba szybko zagospodarować wyczyszczone miejsce. Bo jak nie posiejesz trawki to chwasty szybko wrócą.

 

Prawda - Roundup nie zatruwa gleby, działa tylko gdy dostanie się na zielone części roślin - to taka broń biologiczna, a nie chemiczna. (Mój ojciec był kiedyś głównym specjalistą ds ochrony roślin w firmie rolniczej.)

 

magangs: Co do "czymś podobnym", to trzeba wiedzieć jak to coś "podobnego" działa.

 

"Kiedyś" to gdzieś przeczytałem:

„Stosowany na całym świecie i promowany w ochronie roślin zmodyfikowanych genetycznie (GMO) herbicyd Roundup, do niedawna uznawany za mało szkodliwy, okazał się groźny dla rozwoju łożyska kobiecego i potencjalnie niszczący układ endokrynologiczny człowieka. W Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że Roundup w stężeniach dużo niższych od stosowanych w rolnictwie blokował rozwój łożyska kobiecego i wywoływał poronienia i przedwczesne urodzenia płodu o małej masie. Co gorsza w stężeniach nietoksycznych Roundup wpływa na aktywność aromatazy, enzymu regulującego miejscową produkcję estrogenów, co może zaburzać rozwój zdrowego gruczołu piersiowego i skutkować powstaniem raka sutka. Roundup jest trwały pod ziemią i w wodach, jest bardzo śmiercionośny dla płazów i ma dużo szersze oddziaływanie niż przypuszczano. W Polsce Roundup jest powszechnie stosowany do zwalczania perzu a nielegalnie także do opryskiwania rzepaku w celu przyspieszenia jego dojrzewania, co zwiększa jego wnikanie do łańcucha żywnościowego.”

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyjśc na ekologicznego ekstremistę :evil:/ :D ale toszkę martwi mnie spokój z jakim potraktowaliscie post AndrzejaS.

Może jednak warto zdać sobie pytanie czy aby osiągnąć efekt estetyczny jakim jest równiutki, monokulturowy, wyczesany trawniczek (jego uroda to rzecz gustu) uzasadnione jest stosowanie zabójczych (jak widać nie tylko dla tych strasznie brzydkich, okropnych, w ogóle fuj roślin) środków chemicznych. Z doświadzczenia wiem, że po wyrównaniu terenu i zasianiu trawy wystarczy regularne koszenie i troszkę pielenia, a trawnik będzie ok.

Roundup jest środkiem ochrony roślin, którego używać należy zgodnie z przepisami dotyczacymi chociażby czasu stosowania tak żeby chronić min. owady zapylające, a nie środkiem do pelęgnacji terenów zielonych bezpiecznym niczym okład z cebuli na użądlenia.

Warto pomyśleć o tych sprawach zanim 100% rodzących się dzieci będzie miało różnego rodzaju alergie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom a u mnie roundapu nie będzie bo mam śliczne jaszczurki na działce i dalej chce je mieć.. przeorzę, zasieję a jak wejdzie z chwastami to trudno będę z nimi inaczej walczyła... w ostateczności trawnik idealny nie będzie zresztą .... działka pod lasem to idealny trawnik nie będzie pasował... :roll: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom a u mnie roundapu nie będzie bo mam śliczne jaszczurki na działce i dalej chce je mieć.. przeorzę, zasieję a jak wejdzie z chwastami to trudno będę z nimi inaczej walczyła... w ostateczności trawnik idealny nie będzie zresztą .... działka pod lasem to idealny trawnik nie będzie pasował... :roll: :wink:

Sylwuś, ziomalko droga :D trzymam kciuki za Twoje jaszczury, a co do wyczesanych trawników to najlepiej prezentuja się na folderach rekalmowych producentów kosiarek :wink:

Pozdrawiam Wszystkich

...uczestników plebiscytu Ekotrendy2007! :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś ma już posprzątane (bez chemii, pługiem i grabiami) i chciałby we wrześniu rozsiać trawnik na ziemii klasy IV, obojętnej do lekko kwaśnej, na sporym obszarze ponad 1500m2, bez zamiaru utworzenia idealnego kortu Wimblendon to:

 

Jaką trawę byście poradzili ? Jakiego producenta ?

Siać we wrześniu czy jeszcze poczekać (a może jednak do wiosny) ?

Liczę się z koszeniem i podlewaniem ale każde spowolnienie tych procesów mile widziane.

Każda trawa dobra jest na jesienne sianie czy trzeba dorać ?

 

Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...