Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi zewn?trzne do ?rodka czy na zewn?trz?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aziel, pudlo. Ja sobie doskonale zdaje sprawe z budowy drzwi, progu itp. Podkreslam jedynie ze w przypadku kiedy drzwi wejsciowe nie maja zadaszenia lub podcienia i chcesz aby sie otwieraly na zewnatrz nie mozesz ich zrobic tak jak opisujesz (drzwi dochodza do podestu). Drzwi otwierane na zewnatrz mogo byc z progiem i w plasczyznie wiatrolapu a nie podestu (wtedy moga sie otwierac do wewnatrzi na zewnatrz). Kumasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie obecnie drzwi wejściowe otwierają sie do wewnątrz i mimo lakkiego zadaszenia kiedy pada deszcz, krople spływaja po drzwiach na próg. Całość kisi sie w wodzie i żadne lakiery nie pomagają. Drzwi i próg puchną i zacinają się na dole. Dopiero latem mam spokój kiedy wszystko wyschnie i ponownie sie skurczy. Na drzwiach od środka mam na dole plamę od ciągłego dokopywania :wink:

Drzwi nie są najlepszego sortu, ale każde drewno przy ciagłym kontakcie z wodą spuchnie.

Dlatego w budowanym domu robie otwierane na zewnątrz.

Do wewnątrz tylko przy naprawdę duzym zadaszeniu.

Mozna tez zrobić metalowe lub z tworzywa.

 

Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam

Uważam że zewnętrzne drzwi wejściowe powinny się otwierać do wewnątrz - argument że wiatrołap jest mało ustawny jeśli drzwi się otwierają do środka zupełnie mnie nie przekonuje - przecież wiatrołap to nie pokój żeby w nim ustawiać meble.

na pewno miejsca wystarczy np. na małą garderobę lub stojak na parasole i wydaje mi się że to wszystko co wo wiatrołapie jest potrzebne. i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku chcialem zeby drzwi otwieraly sie na zewnatrz ale jak zorientowalem sie jaki beda mieli problem goscie gdy ich bede spychal ze schodow otwieranymi przeze mnie drzwiami zrezygnowalem i zmienilem sposob otwierania do wewnatrz. Poza tym wygodniej jest jednak wchodzic z torbami otwierajac drzwi do wewnatrz. Jedynie w przypadku malutkiego wiatrolapu mozna rozwazac drzwi otwierane na zewnatrz - ale trzeba wowczas zapewnic gosciom miejsce przed wejsciem zeby nie spadali ze schodow.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam na zewnątrz - dla mnie jest to naturalny sposób otwierania. Szczerze mówiąc nie pamiętam nigdzie (bloki, kamienice, budynki użyteczności publicznej) drzwi otwieranych do wewnątrz. Poza tym rzadko kiedy mamy wiatrołap na 10 m2, a w przeciwnym razie goście będą mieli problem ze zmieszczeniem się. Ja np. mam kolejne dzrwi wewnętrzne w wiatrołapie - jakby wejściowe otwierały się do wewnątrz to zmieściłaby się góra 1-2 osoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w projekcie są otwierane na zewnątrz i innej możliwości nie ma bo gdyby było do środka nie można byłoby otworzyć drzwi do holu i garażu ,zobacz czy też nie masz takiej kolizji,mnie bardziej funkcjonalne wydają się drzwi otwierane do wewnątrz ,ale co z tego skoro to niemożliwe ,no cóż trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia ,bo ja jednak, tak mi się przynajmniej wydaje częściej spotykam drzwi otwierane do wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i zacząłem dyskutować z żoną:

Chyba do środka będzie lepiej, bardziej "przyjaźnie dla gości", nie będziemy ich wymiatać drzwiami.

Zgadnijcie, co mi odpowiedziała żona :smile:

 

- Oczywiście, że na zewnątrz. Otwierając drzwi do środka nie wychodzę do gości, a przy drzwiach otwieranych na zewnątrz wychodzę do moich gości przed próg - wtedy jest właśnie bardziej "przyjaźnie" :grin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ciekawy punkt widzenia. Ta dyskusja zaczyna mnie przekonywac do drzwi otwrtych na zewnatrz. Nalezy jednak pamietać aby podest był wystarczajaco duzy aby nie wyjść do gości "zmiecionych" z przed drzwi. Ja zrobiłem podest dwa razy szerszy (szer.drzwi x2) i będę mógł witac gości przed prgiem, ale stojących jeszcze na podeście (chyba że staną od strony zawisów - wtedy wgnote ich w ściane garażu ! ;\ :smile:) - zartowałem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am - raczej mam odmienne zdanie od Twojej żony. Drzwi otwierające się na zewnątrz "odpychają" gości (szeroki podest tylko zapobiegnie ich zmieceniu, ale odsunąć się muszą), a te do środka raczej ich "wciągają". Jeżeli masz jednak podejście do drzwi od ich boku, a nie na wprost, to co innego - nie zmieciesz, a uchylone drzwi tworzę swego rodzaju naprowadzający wjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...