Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "my tutaj a nasz domek tam" kasia i


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
a piwnice bedziecie mieli pod calym domem czy tylko pod czescia?

Piwnica będzie pod całym domkiem. Doszliśmy do wniosku, że to bez sensu najpierw kopać dół, a potem go zasypywać chociażby nawet częściowo :wink:

Wiele jest negatywnych opinii na temat posiadania piwnicy, jednak w naszym wypadku wydaje się ona niezbędna. Zaplanowałismy tam kotłownię, pralnię no i jakiś składzik na rowery, narzedzia majsterkowicza, itp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych z Popowa :) . Tak oglądam tę Waszą działkę, nijak nie mogę jej umiejscowić w tej wioseczce, choć dobrze ją znam.

A propos tego młodego Pana wbijajacego słupki, jak mniema to budowniczy? :) A ta Pani to budownicza ? :)

Mam pytanie do budowniczego.

Nie jechałeś kolego przed laty na rowerze do Częstochowy z pielgrzymką może?

Z niecerpliwością czekam na odpowiedź. Bo jeśli będzie twierdząca to ....... :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak zgadza, się :)

Widzicie jaki ten świat mały :wink:

Ten starszy syn który wtedy z nami jechał czyli Adrian jest obecnie na III roku polibudy w Koszalinku.

Pozdrawiam Was serdecznie, życzę spełnienia wszelkich oczekiwań związanych z budową Waszego domku i nie tylko :wink:

A do Artura pytanie: gdzie ty znalazłeś taką uroczą wspóltowarzyszkę budowy :)

Będę śledził wasze poczynania w necie i w realu, bo przecież w Waszej wioseczce

(WASZEJ już niedługo mam nadzieję) bywam dość często.

Jeśłi będę mógł coś pomóc to pytajcie.

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i .....dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie juz kierownika budowy?

Bo w Waszym przypadku, gdy nie będziecie w stanie ciągle pilnować ekipy budowlanej, musi byc to ktoś sumienny,

który dopilnuje prawidłowości wykonania prac na budowie.

Piszę to na podstawie własnego doświadczenia, gdzie wszystkiego pilnowałem sam, a i tak .... do końca sie to nie udało :-?

Jednym słowem powinien to być prawdziwy, a nie tylko TANI (czytaj "papierowy", bo tylko od podpisywania papierków) kierownik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Musieliśmy napisać, bo Wasza sytuacja przypomina nam trochę nasze przygody budowlane. My tez mieszkamy poza granicami Polski, zeby móc zrealizować nasze największe marzenie. Powoli dążymy do zamierzonego celu.

Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy powodzenia,

Dominika i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawajcie się tak łatwo. Nie wiem dokładnie na czym polegaja Wasze problemy z "papierologią". ale myślę, że wszystko można przeskoczyć jeśii Wam bardzo na tym zależy, by "wbić szpadel w tym roku". Napisz na czym polegaja te Wasze trudności papierowe. Jak by nie było to też kiedyś zaliczałem na którejś sesji "budowictwo"

A tak na serio to przeszłem to na swojej budowie, a prócz tego znam trochę realia Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Przepraszam za omyłkowe umieszczenie tego postu w Waszym dzeinniku :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekalismy dlugo na decyzje na warunki przylaczenia wody, warunki zabudowy - musielismy poczekac na zmiane decyzji bo mielismy tylko warunki na budowe domu (dostaismy je przy zakupie dzialki) itd

 

Teraz czekamy az architekt zlozy papiery do starostwa i znowu musim czekac - zapewne do 2 m-cy -lacznie z uprawomocnieniem sie pozwolenia.

Boje sie , ze pozniej bedzie zbyt mroznie i deszczowo na rozpoczacie prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

Hmm to chyba moj pierwszy (wszystkie popszednie pisała kasia)

Co do projektow to kupilsmy je u lipinskich (lmp63) i w jakiejs mniej znanym biurze na bud.gosp. Adaptacje robimy u Pobruckiego, nie jest najtanszy ale bardzo solidny (mamy nadzieje bo zycie pokaze).

A dzialke kupilsmy juz budowlana prosto od gminy z warunkami zabudowy na budynek mieszkalny.

pozdrawiamy serdecznie :)

A teraz idziemy odpoczywac po 11 godzinnym dniu pracy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...