Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "my tutaj a nasz domek tam" kasia i


Recommended Posts

 

Architekt - hmm ciagle czekamy na pozwolenie - brak komentarza.

 

Tego się właśnie obawiałem :-?

 

Przyciśnijcie go trochę, niech podrepta troche do starostwa :evil:

 

Fakt, że teraz nie jest okres na rozpoczynanie robót budowlanych, nie upoważnia go do opieszałości.

 

A jesteście w ogóle pewni, czy on złożył w Waszym imieniu wniosek o pozwolenie do starostwa ?

 

Nie podoba mi się ta sytuacja :roll:

 

 

 

Cieszę się, że udały się Wam zakupy budowlane,

macie identyczne dachówki jak ja tylko inny kolor :)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytacie się czy jestem z nich zadowolony.

 

Trudne pytanie.

Mój wybór tych dachówek był w pełni świadomy i oparty na kompromisie między ceną, a jakością.

Dachówkom tym nic nie mozna zarzucić, nie było jakichś pokrzywionych lub z różnymi odcieniami.

Ogólnie są ładne- mi sie podobały :) .

Z tą gładkością to nie jest tak do konca prawda.

Jak napisałem wcześniej nie mają wad, tylko trzeba mieć świadomość,

że dachówki BRAASA są to dachówki betonowe i swą gładkościa raczej nie dorównają glazurowanym dachówkom ceramicznym, choć na dachu tego nie widać :wink: :lol:

Prócz koloru zewnętrznego są barwione w masie, więc nie powinno być problemów z utratą koloru z upływem lat.

Powierzchnia zewn. ma takie delikatne pory /nie jest szkliwiona/, więc osobiście spodziewam się po upływie kilku lat delikatnych zielonych nalotów (glony) na połaci dachowej pólnocno-zachodniej.

Ale mi to nie będzie przeszkadzało, nawet fajnie to wygląda :) - takie trochę oldstylowe, nadaje dachowi charakteru :wink:

Widziałem takie dachy BRAASA lekko zazielenione i powiem, że grafitowe nawet ladniej wyglądały niż ceglaste :wink: :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Pozdrawiam wiosennie z okazji noworozpoczętego sezonu budowlanego 2008 :-).

A u nas dziś śnieg z deszczem, wiatr i +1 st.C brrrrrr :(

 

Piszecie, że macie glinę na działce. Glina sama w sobie nie jest zła, jeśli równomiernie zalega pod obrysem budynku. Problem zaczyna się wtedy gdy pod budynkiem złoże iłów poprzetykane jest piaskowymi żyłami, lub co gorsza następuje nagła zmiana nośności i przepuszczalności gruntu (z iłu na żwir). Zreszta co ja Wam geodetom takie sprawy tłumaczę :-) - badania geotech działki na pewno zrobiliście.

No i przy glinie obowiązkowo porządna izolacja fundamentu i drenarka otokowa na wysokości ław fundamentowych.

Choć na temat drenarki przy glinie czytałem juz różne opinie - jedni mówią, że ma być inni znów, że nie.

Ja u siebie podeszłem do tego w ten sposób, że glina jest co prawda glebą słaboprzepuszczalną , ale PRZEPUSZCZALNĄ i CHŁONNĄ i z tego powodu nie uchroni moich fundamentów przed wodą, co najwyżej opóźni i PRZEDŁUŻY destrukcyjne działanie wody na fundamenty (te przedłużanie i chłonność może mieć niekorzystny wpływ przy przemarzaniu gruntu np. poprzez zwiekszenie objetości - napór na fundamenty). Tak sobie wykombinowałem i zrobiłem drenarkę, a co mi tam :-).

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt Wielkiej Nocy na ziemii rodzinnej wśród bliskich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam serdecznie kolejnych budujacych emigrantow. Wyczytalam w Waszym dzienniku , ze "zrobiliscie sobie" wizualizacje projektu. Czy to znaczy , ze jestescie w posiadaniu auto-cada czy zleciliscie to komus. Jesli macie ten program chetnie bym sie do Was usmiechnela - oczywiscie nic za darmo. Nasz projekt byl zakupiony bardzo bardzo dawno temu i wizualizacja sie zagubila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w auto cad'dzie zaczelismy robic projekt w 2D i 3D ale ostatecznie go nie skonczylismy - zrobil za nas to architekt. Nie robilismy wizualizacji - zrobilismy tylko rzuty. Narysowalismy sciany, okna, drzwi, dach i wypelnilismy kolorami dach. Nie nazwalabym tego wizualizacja. Jak tylko dostane sie do drugiego kompa to zrzut ekranu z widomiem na nasz projekt. Prawdopodobnie chodzilo Ci o taka prawdziwa wizualizacje - niestety nie moge Ci w tym pomoc - sama chcialabym cos takiego miec.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, domek rośnie jak na drożdżach

Sam widziałem, co prawda z szosy ale zawsze !

W takim tempie to w tym roku się wprowadzicie :)

 

Kasia_Artur napisał:

 

3) sciany piwnic sie robiaoraz izolacje i obsypywane zwirem

4) drenaz pozniej? - musze poczytac na ten temat bo cos mi sie nie podoba

 

 

 

Ja też robiłem drenaż później, ale myślę, że nie jest to właściwe rozwiązanie. Wg mnie podwójna robota - najpierw obsypujesz fundamenty żwirem, a później odkopujesz je by zrobić drenaż.

Tylko bardzo istotne jest przypilnowanie wykonujących drenaż, by nie schrzanili samej technologii wykonania, a szczególnie spadków !!!

 

Powiem szczerze, że po nieciekawych doświadczeniach z pseudowykonawcami na mojej budowie (przynajmniej tymi na początku, bo ci później byli OK - czyli teść, moi synowie i ja :wink: ), przy następnej budowie (jeśli takowa będzie ), nikomu juz nie będę wierzył na słowo i codziennie będę sprawdzał poszczególne etapy wykonania.

W kontekście powyższego, szczerza Wam współczuję, że nie możecie częściej widzieć postępu na budowie swego wymarzonego domku :(

 

Moje spóźnione, serdeczne życzenia z okazji Bawełnianej Rocznicy - dużo radości i zdrowia, jak najmniej stresów związanych z budową, jak najwięcej uśmiechu na twarzy i spełniania się w Waszym związku, by razem z Wami jakieś małe stópki :oops: biegały po tej pięknej podłodze z daglezji w Waszym wymarzonym domku :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
czesc z tego co widze to wy też narazie mieszkacie w Irlandii witam w klubie,pewnie jak to się mówi zarabiacie juro na wasz domek tak jak i my :lol: :lol: :lol: jak zauważyłam wy robicie piwnice, super ,ja raczej piwnicy robic nie będę niestety to troche kosztuje a ja wole za te pieniądze cos innego kupic ale wam gratuluje,no i pieknie wasz domek pnie się do góry :lol: :lol: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pierwsza Osobe na drugiej stronie komentarzy do dziennika :)

Oj tak zarabia sie na ten domek, ale juz w tym roku chcemy zjechac na stale. W sumie pracujemy prawie 4 lata na Zielonej Wyspie.

Faktem jest , ze piwnica jest bardzo droga, ale przy naszym ksztalcie dzialki grzechem byloby jej niezrobienie (bardzo duze spadki).

Pozdrawiam

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...