Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Frykow dom buduje - było coś o tanim budowaniu


frykow

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 219
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Meggi za wpis. Oto lista pomieszczeń:

 

1. Salon 33m/kw

2. Kuchnia 11m/kw

3. Gabinet 11m/kw

4. Sypialnia 13m/kw

5. Pokój dziecka 12m/kw

6. Łazienka mała 2.5m/kw

7. Łazienka duża 9m/kw

8. Pom. gosp. 3.4m/kw

9. Hol i przedsionek 12m/kw

 

Razem powierzchnia użytkowa 106m/kw.

 

10. Garaż 30m/kw

 

Prawdę mówiąc brakuje mi tutaj jeszcze garderoby, którą bardzo chciałem mieć, ale niestety nie dało się jej nijak już ulokować. Prawda jest taka, że ten projekt robiłem sam przez całą zimę - szybko powstał szkic, a gro czasu zajął "tuning". I tak w ostatniej prawie chwili, u konstruktora dokonywałem jeszcze pewnych modyfikacji (np. poszerzyłem o 20cm hol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Napisz coś na jaką technologię się zdecydowałeś, jestes budowlańcem (to o ta pracę własną chodzi). Jak z prądem, nasz Zakład Energetyczny podobno zdziera :( .

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania działki, ale też chcę budować sam i z założenia poniżej 250 kzł.

Chyba będę budował w systemie Thermomur 450.

Masz kibica z Jaworzna, trzymam kciuki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witaj frykow, trzymam kciuki za to , aby wszystko szło po waszej myśli :wink:

Bardzo fajny domek

My te niedługo zaczynamy przygodę z budowaniem, ale przed nami jeszcze cała papierologia - wy już macie najgorsze za sobą :lol:

My też wybraliśmy mały ekonomiczny domek, jednak z poddaszem, chociaż parterowe bardzo mi się podobają :wink:

 

ps. Jak dobrze , że jest to forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś na jaką technologię się zdecydowałeś, jestes budowlańcem (to o ta pracę własną chodzi). Jak z prądem, nasz Zakład Energetyczny podobno zdziera :( .

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania działki, ale też chcę budować sam i z założenia poniżej 250 kzł.

No cóż, ja niestety powoli z założeń super taniego domu się wycofuję. Co prawda nadal liczę, że te 200tys kredytu, który wziąłem pozwoli mi zamieszkać, ale będzie to trudne - a warunki na początku raczej spartańskie. Główną przeszkodą okazał się brak własnego czasu - musiałem zmienić plany i do wykonania całego stanu surowego z dachem zatrudnić jedną ekipę. To niestety będzie mnie sporo kosztować - 65000zł. I to przede wszystkim ten koszt rujnuje moje plany. :)

 

Prąd płacę standardowo - jakieś 130zł za każdy kW mocy przyłączeniowej. Wyjątkowo szybko odbył się przetarg na wykonawcę - po 30 dniach od złożenia wniosku w ZE, przyjechali monterzy i postawili mi skrzynkę na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, stare posty a ja nie odpisałem :oops:

 

A sąsiad nie chce sprzedać parę arów obok? :lol:

A chce, chce.. Do wzięcia jest jeszcze jedna działka, jakieś 25ar, zaraz za mną :) Dalej to już tylko tereny zielone, nie przeznaczone pod zabudowę. A na ich końcu płynie rzeka :D

 

Daj namiar na maila lub jakiś inny kontakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja niestety powoli z założeń super taniego domu się wycofuję. Co prawda nadal liczę, że te 200tys kredytu, który wziąłem pozwoli mi zamieszkać, ale będzie to trudne - a warunki na początku raczej spartańskie. Główną przeszkodą okazał się brak własnego czasu - musiałem zmienić plany i do wykonania całego stanu surowego z dachem zatrudnić jedną ekipę. To niestety będzie mnie sporo kosztować - 65000zł. I to przede wszystkim ten koszt rujnuje moje plany. :)

 

Prąd płacę standardowo - jakieś 130zł za każdy kW mocy przyłączeniowej. Wyjątkowo szybko odbył się przetarg na wykonawcę - po 30 dniach od złożenia wniosku w ZE, przyjechali monterzy i postawili mi skrzynkę na działce.

 

Ja powoli się miotam między budową a remontem starego. Aktualnie wezmę to (tzn. działkę lub stary dom) co uda mi się kupić za rozsądną cenę, bo ludzie teraz szaleją z cenami sprzedaży :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj namiar na maila lub jakiś inny kontakt :D

Wysłałem na priva. Przy czym z tego co słyszałem cenę znacznie podnieśli. I jeszcze jedna uwaga - ta działka obok mnie w większej części leży na terenach zielonych (wg planu zagospodarowania); jednakowoż wystarczający do zbudowania domu obszar znajduje się na terenach MU-II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli się miotam między budową a remontem starego. Aktualnie wezmę to (tzn. działkę lub stary dom) co uda mi się kupić za rozsądną cenę, bo ludzie teraz szaleją z cenami sprzedaży :roll:

Jeden z moich znajomych kupił dom do remontu w Byczynie... taki remont przeprowadził, że ostała się jedynie jedna oryginalna ściana, wszystko inne musiał wyburzyć :wink:

 

Ale żeby nie tragizować, inny z kolei kupił w Dąbrowie Górniczej. Niemiłą niespodzianką okazał się.. brak fundamentów :) Jednak po ich zrobieniu, wszystko dalej szło całkiem dobrze i teraz mieszka w przepięknym dworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich znajomych kupił dom do remontu w Byczynie... taki remont przeprowadził, że ostała się jedynie jedna oryginalna ściana, wszystko inne musiał wyburzyć :wink:

 

Ale żeby nie tragizować, inny z kolei kupił w Dąbrowie Górniczej. Niemiłą niespodzianką okazał się.. brak fundamentów :) Jednak po ich zrobieniu, wszystko dalej szło całkiem dobrze i teraz mieszka w przepięknym dworku.

 

Jestem tego świadomy, że może być różnie, ale aktualnie to z domami jak z samochodami trzeba patrzeć na stan techniczny po ludzkiej cenie, a nie na markę. Z moich przymiarek miałem 50 kzł na działkę, a dziś to mało. Dwa tygodnie temu uciekła mi działka 1000 m w tej cenie, zadzwoniłem o dwa dni za późno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz te wszystkie dane w tabelkach ? Robiłes je sam ? Chodzi mi o wyliczenie zapotrzebowania na energię ?

Budujemy podobny metraż, ale domek z poddaszem. Też będziemy ogrzewac prądem+kominek z DGP. Przed zrobieniem instalacji el. musimy zaplanować gdzie jaki piec ustawić. Podaj, prosze namiary na te wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz te wszystkie dane w tabelkach ? Robiłes je sam ? Chodzi mi o wyliczenie zapotrzebowania na energię ?

Budujemy podobny metraż, ale domek z poddaszem. Też będziemy ogrzewac prądem+kominek z DGP. Przed zrobieniem instalacji el. musimy zaplanować gdzie jaki piec ustawić. Podaj, prosze namiary na te wyliczenia.

Obliczenia robię w audytorze OZC:

 

http://www.sankom.pl/s,audytor-ozc,4.htm

 

Tu masz cały wątek na ten temat (jest też wiele innych na forum):

 

http://forum.muratordom.pl/obliczenia-w-ozc,t96412.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Hej, Frykow :D Powodzenia w budowaniu!!! Niech Cię nie spotkają żadne kłopoty po drodze. Załozyłam już dziennik budowy - tam opisuję dalsze przygody związane z moim domem. Twój zapowiada się ciekawie, zapisuję się do obserwatorów Twoich poczynań budowlanych i trzymam kciuki za powodzenie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...