Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Frykow dom buduje - było coś o tanim budowaniu


frykow

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 219
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

BigPiotr, Megana dzięki za uznanie. To wspólny pomysł mój i mojej żony i - jak rzadko w kwestiach budowlanych - okazaliśmy niespodziewaną jednomyślność. Choć ja bym wolał odwrócić kolory - biała elewacja, szare gzymsy. :)

 

Tylko dla porządku muszę dodać, że te ozdoby na elewacji z "tanim budowaniem" nie mają wiele wspólnego. 8) Wykonawca liczy sobie za metr obwodu - czyli każda taka cegiełka w narożniku jest liczona osobna i tych metrów wychodzi całkiem sporo. Ale jestem bardzo zadowolony z pracy ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Kiedy siądziesz do stołu w ten najpiękniejszy wieczór roku, w wieczór narodzin Syna Bożego, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju,

Pomyśl o człowieku, który jest od Ciebie na odległość myśli,

Odłam dla niego kruszynę opłatka, bo człowiek jest od Ciebie na odległość wyciągniętej ręki (...).

 

By w tę noc nie było samotnych, by krzywe stały się prostymi, by wszyscy byli dobrej woli, a nad światem panował pokój :D

 

http://img692.imageshack.us/img692/2844/choinka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj frykow, właśnie jestem po lekturze Twojego dziennika i komentarzy i mam pytanie dotyczące silki i bk, bo też myslę o takim rozwiązaniu

Dlaczego szare i białe, czyli dlaczego beton komórkowy zewnątrz i silikat wewnątrz?

 

Bo najpierw był beton komórkowy. Tak to sobie wykoncypowałem, że BK jest łatwy w obróbce i lekki - a więc będzie mi łatwiej z niego budować. Poza tym cechuje się dobrą izolacyjnością, więc wydumałem sobie, że nawet nieocieplony dom będzie w okresie jesienno-wiosennym wystarczająco ciepły aby móc w nim pomieszkiwać. To też wiązało się z kwestią budowania gospodarczo.

 

Potem pojawił się pomysł z silikatem na ściany działowe. Był to wybór, do którego doszedłem dwutorowo - po pierwsze chciałem materiał, który posiada dobrą izolacyjność akustyczną; lubię sobie głośniej posłuchać muzyki, pograć na komputerze, nie lubię słuchać płaczu dzieci i pierdnięć w toalecie Silikat ze względu na swoją gęstość ma właśnie lepsze właściwości akustyczne niż BK. Drugim torem szły myśli o zapewnieniu domowi odpowiedniej bezwładności cieplnej - tak aby grzejąc tylko w nocy w taniej taryfie, nie trzeba było dogrzewać w ciągu dnia. A więc potrzebowałem czegoś, co dobrze ciepło zakumuluje; jedną z takich rzeczy jest wylewka na podłodze, ale mam jej tylko 7cm, a poza tym, w sypialniach gdzie nie ma ogrzewania podłogowego jej zdolność do magazynowania ciepła stoi pod znakiem zapytania. A więc ściany powinny przejąć tę rolę. Wybór - silikat.

Czy już mieszkacie? Czy silka spełniła Twoje oczekiwania? Głownie chodzi mi o izolacyjność akustyczną? Ja planuję wszędzie ogrzewanie podłogowe i jak to jest z tym akumulowaniem ciepła? (oczywiście u Ciebie)

Silka jest bardzo ciężka i twarda, czy wykonawcy na to nie narzekali, nie chcieli więcej kasy? Byłabym wdzieczna za jakieś info na ten temat

pozdrawiam

Mam nadzieję ze jeszcze tu zaglądasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już mieszkacie? Czy silka spełniła Twoje oczekiwania? Głownie chodzi mi o izolacyjność akustyczną? Ja planuję wszędzie ogrzewanie podłogowe i jak to jest z tym akumulowaniem ciepła? (oczywiście u Ciebie)

Silka jest bardzo ciężka i twarda, czy wykonawcy na to nie narzekali, nie chcieli więcej kasy? Byłabym wdzieczna za jakieś info na ten temat

pozdrawiam

Mam nadzieję ze jeszcze tu zaglądasz :D

Sure :)

 

A więc co do izolacyjności akustycznej - jestem pod wrażeniem, chociaż nie mam jeszcze drzwi wewnętrznych :) Co prawda porównanie mam tylko z mieszkaniem w bloku, ale jest wyraźnie lepiej, nawet pomimo braku tych drzwi! (testuję na głośnej muzyce)

 

Akumulacyjność trudno mi jednoznacznie określić. Mój dom wyszedł zbyt nisko akumulacyjny - mam drewniany strop i tylko 7cm wylewki. Być może ta silka ratuje trochę sytuację, ale i tak w zimne dni muszę dogrzewać w czasie drogiej taryfy - 3x po 15 minut w pokojach gdzie nie mam podłogówki. Tam gdzie jest podłogówka, to wystarcza ładowanie w taniej taryfie, jednak tak "ledwo, ledwo"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz, ucieszyłam się że jesteś zadowolony pod względem akustycznym. Ja w tej chwili mieszkam w bk i jest tragedia. Czasami telewizor z drugiego pokoju słychać głosniej niż ten który się ogląda, poza tym mąż lubi czasami posłuchać głośniej muzyki, co jest dla mnie uciążliwe. Fajnie że to sie sprawdza, napewno zastosuję w nowym domu. Widziałam na zdjęciach jak rozwiązałeś problem różnej wysokości bloczków, bo głowiłam się jak to zrobić. Dzięki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...