Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Frykow dom buduje - było coś o tanim budowaniu


frykow

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 219
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ten cały Tichelmann przestał mi się podobać :) A tak poważniej, to zabrałem się za to od złej strony - zamiast najpierw zrobić zakończenia (te trójniki łączę rury na końcach) to położyłem wpierw rury - i teraz zaczęło się rzeźbienie z dopasowywaniem zakończeń. Po godzinnej walce stwierdziłem że to bezsensu, i prościej oraz lepiej będzie zrobić to od nowa. No i nie podobało mi się to, że jedna rura będzie wyżej od pozostałych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ile trwało u Ciebie doprowadzenie prądu? Złożyłem papiery tydzień temu.

A na marginesie to mam już akt notarialny (czyli jestem właścicielem stanu surowego otwartego, ale nie mam kredytu :( ) Trafiłem jednak na ogromny kredyt zaufania u Sprzedających (przez duże S).

No i ostatnio mało czasu mi zostaje na zaglądanie na forum :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwało u Ciebie doprowadzenie prądu? Złożyłem papiery tydzień temu.

A na marginesie to mam już akt notarialny (czyli jestem właścicielem stanu surowego otwartego, ale nie mam kredytu :( ) Trafiłem jednak na ogromny kredyt zaufania u Sprzedających (przez duże S).

No i ostatnio mało czasu mi zostaje na zaglądanie na forum :cry: .

Złożyłeś papiery, ale o warunki techniczne czy już wniosek o przyłączenie do sieci?

 

U mnie po złożeniu wniosku minęło jakieś 30-40 dni jak pojawił się wykonawca i zrobił przyłącz. Potem przez 3 miesiące trwały formalności ze zbieraniem zgód od współwłaścicieli drogi w której przyłącz był robiony. Po tych 3 miesiącach okazało się, że wykonawca nie odwiedzili jeszcze ANI JEDNEGO współwłaściciela - zabrałem więc od nich papiery i w jeden dzień miałem zgody. Potem jeszcze problemy ze zmarłymi właścicielami, i kolejny miesiąc przepychania papierów. Razem jakieś 5 miesięcy od złożenia wniosku.

 

Gratuluję zakupu :) Widzę, że trafiłeś na normalnego notariusza, bo nasza notariusz, to robiła wielkie problemy, pomimo tego że mieliśmy kredyt przyznany - ale nie wypłacony.

 

Jak będziesz miał jakieś trudności jeszcze z tym kredytem, to spróbuj w jakimś Banku Spółdzielczym - to są z reguły małe banki, i mają inne spojrzenie na klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłeś papiery, ale o warunki techniczne czy już wniosek o przyłączenie do sieci?

 

U mnie po złożeniu wniosku minęło jakieś 30-40 dni jak pojawił się wykonawca i zrobił przyłącz. Potem przez 3 miesiące trwały formalności ze zbieraniem zgód od współwłaścicieli drogi w której przyłącz był robiony. Po tych 3 miesiącach okazało się, że wykonawca nie odwiedzili jeszcze ANI JEDNEGO współwłaściciela - zabrałem więc od nich papiery i w jeden dzień miałem zgody. Potem jeszcze problemy ze zmarłymi właścicielami, i kolejny miesiąc przepychania papierów. Razem jakieś 5 miesięcy od złożenia wniosku.

 

Gratuluję zakupu :) Widzę, że trafiłeś na normalnego notariusza, bo nasza notariusz, to robiła wielkie problemy, pomimo tego że mieliśmy kredyt przyznany - ale nie wypłacony.

 

Jak będziesz miał jakieś trudności jeszcze z tym kredytem, to spróbuj w jakimś Banku Spółdzielczym - to są z reguły małe banki, i mają inne spojrzenie na klienta.

 

Złożyłem o przyłącz, tam na starym domu był już prąd, ale teraz jest odcięty. Tak mi kazali w punkcie. Słup mam w granicy, więc mam nadzieję, że będzie trochę lepiej.

Pani P. notariusz z Brojana spreparowała umowę na słowo, z terminem dopłaty gotówki na konkretną datę (30 dni). Pani na Farnej to rzucała dokumentami sprzedającym tak, że jej podziękowali.

A w Polbanku od 5 marca decyzja kredytowa jest pozytywna i już są pieniądze, ale zawsze coś. Dziś mamy już podpisaną dyspozycję wypłaty dla sprzedającego i dalej czekamy czy zdążą do 25 kwietnia. Oczywiście jest to część zapłaty, ale zawsze drażni.

Na razie przypominam sobie pracę fizyczną bo już dawno zapomniałem jak bolą mięśnie po wysiłku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Monia, już znalazłem, ale dzięki :) W piątek (ten piątek!) będę miał prąd!*

 

*)jak wszystko dobrze pójdzie

 

No to świetnie! U mnie na razie mamu wykop doprowadzający prąd do domu, kabel i peszel kupiony, tylko zakopać i za chwilę można działac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiegoś z papierami? Będę w tym roku (mam nadzieję) robił prąd i też będę potrzebował do odbioru kogoś.

Ja bym ci tego mojego mógł polecić - ale to dopiero jak faktycznie się okaże czy prąd jest. Człowiek wygląda jednak na porządnego - punktualny, sympatyczny, i podobno ma dobre znajomości w Enionie. Nie wiem tylko jak cenowo - ode mnie chce wstępnie 350zł za to podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci tego mojego mógł polecić - ale to dopiero jak faktycznie się okaże czy prąd jest. Człowiek wygląda jednak na porządnego - punktualny, sympatyczny, i podobno ma dobre znajomości w Enionie. Nie wiem tylko jak cenowo - ode mnie chce wstępnie 350zł za to podłączenie.

 

Rozumiem, że ma papiery i podbije odbiór :D Cena do zniesienia. Jak będę miał prąd to się przypomnę. Aktualnie to papierologia utknęła po urzędach i instytucjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja myślę że domy parterowe są o wiele wygodniejsze i tańsze w budowie a już najlepiej jak nie będą duże.

 

No i nawet mamy podobny gust bo ja wybrałam takie same drzwi wejściowe jak Ty :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Chociaż zastanawiam się jeszcze nad drugim wzorem.

 

Wiesz co byłabym wdzięczna jak dał byś mi namiary na producenta bo ja te drzwi znalazłam na stronce jakiejś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja myślę że domy parterowe są o wiele wygodniejsze i tańsze w budowie a już najlepiej jak nie będą duże.

 

No i nawet mamy podobny gust bo ja wybrałam takie same drzwi wejściowe jak Ty :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Chociaż zastanawiam się jeszcze nad drugim wzorem.

 

Wiesz co byłabym wdzięczna jak dał byś mi namiary na producenta bo ja te drzwi znalazłam na stronce jakiejś :D

No oczywiście, że parterowe górą :) Tylko co do tej tańszej budowy, to już nie jestem całkowicie przekonany, i wkrótce napiszę o tym trochę więcej w dzienniku.. na razie zbieram przemyślenia :)

 

Odnośnie drzwi natomiast, to producentem jest firma AFB http://www.drzwi.krakow.pl/ , ale jak do nich dzwoniłem bezpośrednio to i cenę i termin realizacji podawali identyczny jak u lokalnego przedstawiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frykow, co Ty opowiadasz!! Jaka tam stodoła :o Toż to bardzo ładny domek powstał (prawie) - dach, ganek i drewniane filary nadały mu bardzo ładną formę :D Po zagospodarowaniu ogrodu będzie dopiero piknie :lol: Bardzo mi się podoba, choć gusta mam spatrzone przez budownictwo w starym stylu (moze dlatego mi się podoba Twój domek, bo nawiązuje do tradycyjnej, polskiej architektury (mam na uwadze bryłę domu). Styl wnetrza też bardzo ładny :D A tak w ogóle, to postepy poczyniłeś ogromne :roll: - jestem pod wrażeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frykow, co Ty opowiadasz!! Jaka tam stodoła :o Toż to bardzo ładny domek powstał (prawie) - dach, ganek i drewniane filary nadały mu bardzo ładną formę :D Po zagospodarowaniu ogrodu będzie dopiero piknie :lol:

Monia, dzięki za pocieszenie. Ja to co prawda trochę z przymrużeniem oka napisałem, no ale patrzę na ten dach i mi się naprawdę z stodołą kojarzy :) Ale i tak mi się podoba, w końcu to mój dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...