Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Frykow dom buduje - było coś o tanim budowaniu


frykow

Recommended Posts

Napisz coś więcej o ogrzewaniu. Z tego co przeczytałem, to masz elektryczne ogrzewanie podłogowe. Jak się sprawuje? Jaką udało Ci się osiągnąć temperaturę w nieocieplonym domu i ile zużyłeś przy tym energii ?

HenoK, zbyt krótko grzałem aby móc jakieś wnioski wyciągnąć. Teraz nie grzeję bo na dworze się ociepliło. Jednak w tym roku domu raczej nie zdążę ocieplić, więc na pewno jeszcze zrobię taki eksperyment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki jeszcze raz za info :)

Możesz napisać / dać link do wentylatorów jakie kupowałeś ?

I do filtrów. Choć ja myślałem, żeby dać te od DGP z np. kratki.pl ...

Wentylatory firmy EBM kupowałem w firmie solar-therm (mają swoją www). A te filtry z kratki.pl - to takie jakieś nie bardzo - nie zatrzymają one raczej drobnych cząstek kurzu, pyłków i innych alergenów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej,

No właśnie a'propos grodzenia - ciekawe, że sąsiedzi - tak jak mój, który ani myśli się budować - stawiają ogrodzenie... I to chyba krzywo :-))) Znaczy na mojej części. Normalnie my się budujemy a tu ekipa wjeżdża i płot stawia. I będzie pierwszy spór, bo ja chcę mieć ładny płotek, a nie siatkę.... Ech, się obaczy. Powolutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zwierz znaczy swój teren ;)

 

Pierwsze słowa naszego przyszłego sąsiada padły parę dni wcześniej: przed naszą działką parkował samochód moich budowlańców, a do przyszłego sąsiada chciał wjechać polonez. Ni dzień dobry, ni proszę, lecz usłyszałem "Musicie się odsunąć!" :)

 

Ale po bliższym poznaniu nie oceniam go źle :) W porządku jest znaczy się. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymenty kosztują (mam na myśli ogrzewanie). Niestety grzanie z dziurami cieplnymi kosztuje najbardziej.

Sam musiałem się chwycić za położenie chociaż jednej warstwy wełny na połać i teraz stawiam wkład kominkowy. Zimno było w domu, że nie dało się robić i wystraszyłem się zastoju w zimę.

Będę miał szansę poeksperymentować z ogrzewaniem samym kominkiem w budynku ze ścianami z Porothermu 44. 17, 18 stopni to niezły wynik, obecnie przy 12, 14 u mnie to prysznic jeszcze biorę :D

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witaj, Frykow :wink:

Co słychać na budowie? Podłączasz kominek?

Ha, nie mam jeszcze kominka i prawdę mówiąc nie za bardzo chcę mieć. Natomiast Dyrektor Od Kominów bardzo na to nalega - ale to kwestia do zrobienia w przyszłości.

 

Aktualnie robimy łazienkę, jutro powinienem już móc coś więcej na ten temat napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj frykow .

Gratuluję postepów budowy domu i wykonczenia. Jestem pod wrażeniem w jaki sposób jestes zangazowany , a w dodatku posiadasz wiedze i wiesz co chcesz zrobić. Duzo mozna sie nauczyć od Ciebie. Pamietam jak zaczynam budowę , to zagladałam w twój dziennik. Pózniej z braku czasu mało na forum byłam. Teraz pora pozwala aby troche gościc częsciej i tak znalazłam sie u Ciebie , a to tez za sprawa małej łazienki.Czy pozostałes przy tym projekcie z jasnymi kafelkami na ścianie i ciemna podłoga ?

Własnie jestem na etapie szukania płytek do małej łazienki. U mnie musi być podłoga ciemna, jakaś cieniowana lub w delikatne prążki ,żeby nie było na niej znać brudu. A to dlatego ,bo teraz mam jasna matową i już nigdy więcej . Chodze i szukam i jak do tej pory nic nie znalazłam Może Ty polecisz coś godziwego ? Do dużej łazienki nie było większego problemu .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy pozostałes przy tym projekcie z jasnymi kafelkami na ścianie i ciemna podłoga ?

No więc... hm... no tak... :)

 

Pewnie dotyka to większości osób i nic nowego nie napiszę, ale owładnął mnie kryzys decyzyjny. Ile razy wybieram się do sklepu wybrać ostatecznie glazurę, to wracam z tysiącem nowych pomysłów. A aranżacje w sklepach podobają mi się w zasadzie wszystkie.

 

Aktualnie rozważam taki wariant (płytki z kolekcji Cersanit Trenza) - ale to oczywiście jedna z wielu opcji do wyboru:

 

http://lh4.ggpht.com/_48TWBczs9hc/SUli7PQqFkI/AAAAAAAAD2s/zx3yNkNBC-4/s800/%C5%82azienka-trenza.jpg

 

Jak widać podłoga jest.. jasna! 8) Odwiedzając znajomych zauważyłem, że jasne łazienki wyglądają dużo lżej - ma to znaczenie w takiej klitce jak moja. Dlatego chyba zdecyduję się jednak na jasną podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuligiem chciałam do Ciebie jechać,

lecz kare konie nie chciały czekać.

Porwały sanie, mkną pod gwiazdami

a ja zostałam sama z życzeniami.

Ale gdy tylko okno otworzysz,

w świeżym płateczku życzenia złożę,

w gwiazdce co spada tutaj z obłoków

będę ci życzyć Szczęśliwego Nowego Roku!!!

 

http://img132.imageshack.us/img132/9843/rakiety2id3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak robiłes ten certyfikat energetyczny. kupiłem ostatniego muratora z programem obliczeniowym, ale niestety płytka nie działa. czyba posługiwałeś sie czyms takim? mógłbys mi dać namiar na coś takiego do liczenia takiego audytu? Pozdrawiam serdecznie i zyczę w nowm roku samych sukcesów na niwie budowlanej i nie tylko!!!!!!! Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos audytu energetycznego...

 

Czy "kocioł na biomasę" to również kominek? Też mam planowane ogrzewanie elektryczne...

 

Przy wprowadzaniu własnych materiałów program pyta o "ciepło właściwe". Dla większości mam tylko lambdę i gęstość. Wprowadzałeś własne materiały czy tylko z typowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...