Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Osina 2 budowa domu niskoenergetycznego


Recommended Posts

Witam Cię!

Niezmiernie sie cieszę, że zacząłeś budowę Osiny. Tez mam niedługo taki zamiar. Tylko bez piwnic. Tak samo interesuje mnie technologia energooszczędna (każdy pewnie tak myśli). Z uwagą będę więc śledził Twoje postępy. Niewiele jest domów z tej pracowni na forum. Ja mam działkę z wjazdem od południa i ten projekt jest dla nas idealny (trochę zmieniam środek). Zajrzyj i oceń.

A co do zdjęć to wpisz w szukaczce hasło i masz tego mnóstwo. Najlepiej chyba korzystać z

 

http://www.imageshack.us/

 

Najpierw przeglądaj, potem host it! i gotowe.

 

Powodzenia w takim razie i szóstki... (w totka naturalnie)

 

P.S.

Co zrobisz z balkonami i kolumnami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

witam,

ja też zamierzam budować dom w technologii praefa, a raczej jestem na etapie podejmowania decyzji- dokładnie czekam na wycenę.

Mój projekt to Dom Ciepły P94b z kolekcji projektów gotowych domów energooszczędnych biura Lipińscy Domy z Wrocławia.

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=61636&offset=10&backcmd=Energo

Chcemy zlikwidować kominy i kominek. Zamontować rekuperator z Dospela+GWC z Rehau. Okna wg projektu są standartowe tzn. U dla ramy 1,2, dla szyby 1,0. Drzwi 1,3.

Ogrzewanie pompą ciepła Neuratherm z Clima Komfort.

Nie jestem natomiast przekonana na 100% co do Praefy? Co przesądziło o tym, że ty się na nią zdecydowałeś?

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moniko

 

Z Praefą buduje dom tylko dlatego że w kwietniu szkając ytonga 40 cm i wełny terminy dostępności podawano mi dopiero na wrzesień pażdziernik a praefa w umowie zagwarantowała że ściany będą stać do końca września ale życie troche to zmodyfikowało i ściany przyjeżdżają do mnie dopiero w poniedziałek. Czekam z niecierpliwością bo chciałem wprowadzać się w marcu a teraz to do końca roku to może uda przykryć to dachem, okna w połowie stycznia jak temperatury pozwolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim wypadku również za praefą przemawia przede wszystkim czas. Choć, z informacji, które uzyskałam od Państwa Lipińskich okazało się, że ich pasywny dom modelowy w Smolcu również jest zbudowany z prefabrykatów (zalety to eliminacja mostków cieplnych) co dodatkowo przemawia za energooszczędnością tej technologii. Minusem natomiast wydaje się cena i podobieństwo do "wielkiej betonowej płyty", do której nie można wbić przysłowiowego gwoździa. Boję się też, że trudno jest przewidzieć na etapie projektu wszelkie modyfikacje, które mogą przecież wystąpić w przyszłości. I co potem? Można kuć takie ściany?

Czytałam też, zresztą tutaj na forum, że przy wykończeniówce gładź gipsowa może odpaść ze ściany :roll: i w miare upływu czasu takie ściany mogą pękać.

Fachowiec, który jest entuzjasta tej technologii (Abakon z Bielska)przekonuje, że dom buduje sie szybko i do pół roku można się wprowadzić. Czy to ma być koronny argument ?:cry:, w technologii tradycyjnej buduje sie być może trochę dłużej, ale przynajmniej pozostaje ta pewność....nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Moniko

 

Cena jest wysoka napewno a podobieństwo do wielkiej płyty z "PRL-u" jest tylko zewnętrzne. Byłem w Praefie i rozmawiałem z kilkoma osobami, z informacji jakie otrzymałem o wykonywaniu otworów, brózd itd. wygląda lepiej niż w cegle. Sam to będe mógł stwierdzić już nie długo bo musze wyciąć sobie otwory wentylacyjne w piwnicy pod kratki w ścianach zewnętrznych. Co do gładzi pękania ścian i odpadających płytek w narożnikach to wszędzie stosować masy plastyczne i bedzie ok. Płyta pracuje to i ściany też dlatego na zaprawach elastycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

poczekam jak na razie na wycenę i będę śledzić Twoje postepy (o ile znajdziesz czas na uzupełnianie swojego dziennika :D ).

Ostatnio miałam więcej czasu i poczytałam sobie trochę forum - rzeczywiście zainteresowanie jest już dość duże w tym temacie, a i odpowiedzi moc....

Życzę więc powodzenia w budowaniu i braku dodatkowych trosk.

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich

rozpoczynam budowe swojego gniazdka

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-159.html

Bardzo chciałem wybudować dom pasywny ale ze względu na to że żonka chce mieć koniecznie kominek (mnie też to się podoba) to zaprzecza to idei domu pasywnego więc będzie niskoenergetyczny.

 

Zaczynamy od dna

-płyta fundamentowa + 20 cm styropianu

-ściany i stropy praefa 30 cm styropianu

-dach 30 cm wełna

-okna U=0,6 dla szyby

-rekuperator + GWC

 

Jak naucze się wklejać fotki to kilka wrzuce

Do domu pasywnego oprócz kominka wybranemu przez Ciebie projektowi wiele brakuje. Np. balkony to potężne mostki termiczne bardzo trudne do likwidacji.

Ważne jest też prawidłowe usytuowanie względem stron świata.

Zapraszam też do mojego dziennika budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...