Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Agnieszki budujące - ileż nas ach ileż?


YreQ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A teraz ze spraw relaksacyjnych - moje dziecko zaliczyło dzisiaj 2 imprezy :o urodzinowe w "lokalach"- zastanawiam się, czy w tym wieku to normalne, ale chyba nieco za późno skoro je zaliczyła. Nawet ja - stara d.... na dwóch dziennie nie bywam ...... ostatnio w sumie w ogóle nie bywam :oops:

A Wy cosik poza budowaniem robicie, tzn. gdzie się bawicie ?

 

My nigdzie tylko budowa i budowa a w weekedny próba odpoczynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ja biedna mam począć??

Nie wiem czy pasowałaby deska z innego??

:cry: :cry: :roll:

 

hihi no nie wiem, lepiej nie ryzykować sztukowaniem klapek. Możę znajdziesz jeszcze bidecik z klapka który ci się cały spodoba??

Ja po raz pierwszy dopiero na tej Twojej fotce zobaczyłam bidet z klapką.. no ale ja sie jeszcze za takim sprzętem nie rozglądałam ;)

Klapka jest genialna 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ 90 tys. za wszystko łącznie z materiałami czyli wszystkimi glazurami, terakotami (cały salon + łazienki, kuchnia itd) w tym sam kominek 10 tys.

 

Wracając jeszcze na chwilę do spraw WYCEN - to nie mam pojęcia jak oni to zrobili :roll: Bo u mnie to sama robocizna zamknie się może w tych 90 tys. Pododawałam i tak jakoś wyszło.

Jakoś nie mogę uwierzyć w tę kwotę ( ludzi dwa domki od Ciebie).

Aga dowiedz się dla siebie za co płaciła będziesz - ja mogę powiedzieć Ci tylko tyle , że nasz ...nazwijmy go hydraulik - za materiał i robociznę powiedział, że około 40-45 tys. wyjdzie......

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo ładne rozwiązanie, estetyka jest dużo większa niż w bidecie bez klapki. I dlatego mam teraz zagwostkę. :roll:

 

U nas tak wyszło, że bidet będzie stał w "małżeńskiej" łazience, do której upatrzyłam sobie serię retro z Hybnera. Tam do wyboru jest i bidet z klapką i bez - ja kupię z klapką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ 90 tys. za wszystko łącznie z materiałami czyli wszystkimi glazurami, terakotami (cały salon + łazienki, kuchnia itd) w tym sam kominek 10 tys.

 

Wracając jeszcze na chwilę do spraw WYCEN - to nie mam pojęcia jak oni to zrobili :roll: Bo u mnie to sama robocizna zamknie się może w tych 90 tys. Pododawałam i tak jakoś wyszło.

Jakoś nie mogę uwierzyć w tę kwotę ( ludzi dwa domki od Ciebie).

Aga dowiedz się dla siebie za co płaciła będziesz - ja mogę powiedzieć Ci tylko tyle , że nasz ...nazwijmy go hydraulik - za materiał i robociznę powiedział, że około 40-45 tys. wyjdzie......

Pozdrawiam serdecznie.

 

Rozmwiałam dziś z szefem ekipy od tynków i on wycenił nam robotę (tynki, ocieplenie poddasza, wylewki) na jakieś 30 tys. Hydraukik bierze 130 zł za punkt centralnego. Jutro będziemy z nim rozmawiać ale powinien jeszcze coś opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hydraukik bierze 130 zł za punkt centralnego. Jutro będziemy z nim rozmawiać ale powinien jeszcze coś opuścić.

 

No widzisz Aga - u nas pewne ceny nie są możliwe, jak i liczenie od punktu - czyli ile pkt. wody, ile kaloryferów.

Zajrzyj do dziennika. Nasz "hydraulik" nie podłącza tylko wody, tylko robi wszystko - od wykucia ścian pod rury, rozprowadzenie rur - u mnie woda, kanaliza i odkurzacz centralny- montaż grzejników i sanitariatów (biały montaż ), izolacja z papy pod styropian, ułożenie styropianu w 2 warstwach, rozprowadzenie podłogówki, montaż kominka z płaszczem wodnym i całej automatyki do niego porzebnej , montaż solarów i osprzętu w kotłowni, no i instalacja gazowa. Nam dodatkowo przekuwa wentylacje w kuchni. Dlatego jak ktoś pyta mnie o hydraulika to ja nie wiem ile bierze za "doprowadzenie wody np. do zlewu w kuchni" bo u nas robi wszystkie instalacje poza elektryką.

 

Za punkt to nam gość 7 lat temu liczył, jak zakładał w naszym mieszkaniu centralne, a że rurki w miedzi chciałam i to w ścianach pochowane to za kucie zapłaciłam dodatkowo - nie było wliczone w cenę punktu ( płaciłam 100 zł od grzejnika a za całe ogrzewanie z piecem i 9 grzejnikami zapłaciłam 12 tys.)

 

Wiem, że ceny robocizny w różnych miastach(lub wioskach) różnie się kształtują - ale i nasz elektryk na ceny jakie zaproponowali mi wykończeniowcy - zrobił oczy- a mieszkamy od siebie 20 km.

 

W każdym razie życzę Ci owocnych rozmów, fachowo zrobionej wykończeniówki za rozsądne pieniądze i brak poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę Wam donieść wspaniałą nowinę: wczoraj widziałam pierwszego bociana :p Niestety nie było to nad naszą działką ale jak bylismy w drodze na budowę więc może jednak nas w końcu dojrzał :roll:

 

:D Aga , a Ty pamiętasz o MATCE, że też czeka ? :) :wink:

 

no i jak doleci do Ciebie :oops: to daj znać i pogoń go do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...