Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Agnieszki budujące - ileż nas ach ileż?


YreQ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla mnie ten dzień niestety nie zaczął się dobrze. Z samego rana miałam rozmowę z solidnym :evil: :evil: wykonawcą. Dochodzę do wniosku że w tej branży( budowlance) nie istnieje takie słowo jak słowność i solidność :cry: :cry:

Zjem sobie jakieś ciacho może humor mi się poprawi. Życzę wszystkim Agnieszkom milszego ranka jak mój :lol: :lol:

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Wszystkiego dobrego dzisiaj...... ide walczyć ze składami......... i budowlanymi i prania do prasowania :roll: :wink:

 

Tfu, Tfu.....moi przyjechali i wnoszą bloczki na stropik, kóry był przez dwie ostatnie noce podlewany MOCĄ BOSKĄ 8)

 

POZDRAWIAM............. o solidności napiszę jak zaczną stawiać, ale myślę, że będzie dobrze........przyjeżdżają, robią, nie piją....prócz kawy nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Agnieszki :D

Bardzo sympatyczna ta Wasza grupa i bardzo chciałabym się do niej przyłączyć.

 

To ja się zapisuje :lol: Mysle ,że będzie nas sporo bo bum na Agnieszki to lata 70 więc "idealny "wiek na inwestorki :p No Agnieszki zgłaszajcie się :wink:

Moje drugie imię jest właśnie wynikiem tej mody, a pierwsze brzmi jak tytuł popularnego pod koniec lat 60-tych filmu z Pola Raksą w roli głównej. Modna jestem więc podwójnie :lol:

A, że wszystkie Agnieszki to inteligentne bestyjki z pewnością domyślicie się mojego pierwszego imienia.

Czy będę mile widziana w tej grupie będąc Agnieszką tylko w 1/2 :oops:

Mogę wkupić się pysznymi lodami, które uwielbiam i uważam, że są najlepszym sposobem na pozbycie się wszystkich babskich smuteczków.

 

http://farm2.static.flickr.com/1297/1196849506_b70a04685a.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na werdykt Matki Założycielki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka Założycielka czuje sie wywołana do tablicy :wink:

 

ZOFIA - o ten film z 1967 r chodziło ?

 

 

Osobowość: Ta, co decyduje

Charakter: 90 %

Promieniowanie: 90 %

Rezonans: 100 000 drgań/sek.

Kolor: Zielony

Główne cechy: Zmysłowość - Uczuciowość - Towarzyskość - Dynamizm

Totem roślinny: Cedr

Totem zwierzęcy: jaskółka

Znak: Waga

TYP: Od najmłodszych lat narzucają rodzinie nadzwyczajne tempo życia. Są zarazem pełne zapału i flegmatyczne, a ich główną zaletą jest umiejętność rozwiązywania W parę minut każdego problemu. Są bardzo zaradne, nie mogą usiedzieć W miejscu, i jak ich totem, jaskółka, lubią słońce i nie cofają się przed żadną podróżą.

PSYCHIKA: Muszą wszystko wypowiedzieć i wszys­tko przeżyć. Nie lubią żyć w cieniu, nieraz uprawiają "strip-tease" umysłowy. Jeśli nie wysłuchacie ich zwierzeń, zranicie je dogłębnie.

WOLA: Czy to wola, czy ambicja? Czy szukają samopo­twierdzenia w pokonywaniu przeszkód i przeciwności? Tylko one mogą na to odpowiedzieć.

POBUDLIWOŚĆ: Subtelna, nieraz na zamówienie. Ina­czej mówiąc, potrafią odgrywać emocje, same się o nich przekonując za pomocą wzruszających i wyimaginowa­nych zwierzeń.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Nie znoszą, aby coś działo się bez nich, muszą grać ważną albo i główną rolę w komedii zwanej życiem. Lubią otaczać się wesołą bandą przyjaciół. Porażki nie robią na nich wrażenia.

AKTYWNOŚĆ: Nie można powiedzieć, by nauka je pasjonowała. Najwięcej uczą się podróżując. Są dobrymi reporterkami, a w każdym razie zagorzałymi podróżnicz­kami, zawsze gotowymi do wyjazdu.

INTUICJA: Znacznie bardziej ufają swym przemyśle­niom, niż intuicji.

INTELIGENCJA: Syntetyczna, globalna. Mogą być pierwszorzędnymi "kobietami interesu". Mają zręczne dłonie, potrafią wszystko zrobić, a przynajmniej tak twierdzą.

UCZUCIOWOŚĆ: Ten typ charakterologiczny pragnie miłości. Dziesięć razy dziennie pytają rodziców, czy są ich ulubionym dzieckiem, a jeśli otrzymają odpowiedź twierdzącą, pobiegną przechwalać się przed rodzeństwem. Innymi słowy potrafią siać zamęt!

MORALNOŚĆ: Twierdzą, że są zdolne do największego

I bohaterstwa, do całkowitych wyrzeczeń, ale są wyrozu­miałe wobec cudzych słabostek i wrażliwe na własne błędy.

ZDROWIE: Są łakome i mają przez to wiele problemów, zwłaszcza z nadwagą. Już od najmłodszych lat trzeba nadzorować ich dietę, gdyż grozi im celulitis. Jako dzieci potrzebują dużo snu, ale za nic nie chcą wcześnie się kłaść.

ZMYSŁOWOŚĆ: Mają tendencję do narzucania się tym, których kochają, a trzeba powiedzieć, że łatwo się zakochują. Mają wielkie serce, Jeśli potrzebujecie pocie­chy, natychmiast zainteresujecie te urocze pocieszycielki.

DYNAMIZM: Pełen możliwości. Podtrzymuje ich akty­wność.

TOWARZYSKOŚĆ: Lubią przyjmować gości. Kochają rodzinę, jako matki są trochę zwariowane, ale pełne miłości. Natomiast rolę żony pojmują raczej niecodzien­nie. Ich mężom potrzebna jest duża doza stoicyzmu, by 1 mogli w pełni docenić impulsywną miłość tych kobiet.

PODSUMOWANIE: To urocze diabełki, które anioło­wie chętnie poślubiają. Nieszczęśni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do porannej kawy, na którą pewno sie nie dobudzę:

 

Agnieszka – imię żeńskie nadawane od IV w. n.e. Wywodzi się z greckiego słowa hagnos oznaczającego "czysty", "święty", "bez zmazy". Agnieszka imieniny obchodzi 21 stycznia, 28 stycznia, 18 lutego, 6 marca, 20 kwietnia, 17 czerwca, 27 sierpnia i 16 listopada.

 

Najbardziej popularne zdrobnienia imienia Agnieszka:

Aga, Agna, Agnes, Agniesia, Agol, Agulina, Agusia, Aguś, Gnieszka, Jagna.

 

Znane święte osoby o tym imieniu

św. Agnieszka Rzymianka – męczennica

św. Agnieszka z Poitiers – zakonnica

św. Agnieszka z Asyżu – klaryska z Asyżu, siostra św. Klary

św. Agnieszka Przemyślidka (zwana Czeską lub z Pragi) – czeska królewna, klaryska czeska

św. Agnieszka z Montepulciano – włoska dominikanka

św. Agnieszka Le Thi Thanh – wietnamska męczennica

św. Agnieszka Kim Hyo-ju – koreańska męczennica

św. Agnieszka Tsao Kouy – chińska męczennica

 

W innych językach

język angielski: Agnes

język białoruski: Ahnesa, Ahneša

język bułgarski: Agnesa, Agenška, Agna

język czeski: Anežka

język duński: Agnes, Agnete

język fiński: Aune

język francuski: Agnès

język hiszpański: Ines

język niderlandzki: Agnes, Agnees, Agneta

język litewski: Agnietè, Agnieška, Agnyta, Agnè

język łaciński: Agnes

język macedoński: Agnesa, Agna

język niemiecki: Agnes

język norweski: Agna, Agnes, Agnete, Agnis

język portugalski: Ignez, Inês, Inez

język rosyjski: Агнэсса

język rumuński: Agni, Aneza, Agnes

język serbsko-chorwacki: Agneza, Agnesa, Agnes

język słowacki: Agnesa, Agneša

język słoweński: Neža, Nežka, Ines

Język szwedzki: Agnes, Agneta, Agnethä (bądź Agnetha)

język ukraiński: Ahnesa, Ahnija, Ahneta

język węgierski: Ágnes, Agnéta

język włoski: Agnese

 

Opis imienia: AGNIESZKA

Osobowość: Ta, co lata wysoko

Charakter: 96%

Promieniowanie: 95%

Rezonans: 88 000 drgań/sek.

Kolor: Zielony

Główne cechy: Wola - Pobudliwość - Zdolność reakcji

Totem roślinny: Tytoń

Totem zwierzęcy: Gołąb pocztowy

Znak: Waga

TYP: Na ogół należą do typu cholerycznego, o szyb­kich reakcjach. Są ruchliwe, nie mogą usiedzieć w miej­scu. Wydaje im się, że mają coś do przekazania światu. Stąd podobieństwo do gołębia pocztowego.

PSYCHIKA: Nie są łatwe w pożyciu! Przechodzą szybko od szalonego podniecenia do głębokiej depre­sji. Bez przerwy trzeba się nimi zajmować, inaczej to one się wami zajmą... a to dużo gorsze! Właściwie są introwertyczkami, zapatrzonymi w swój wewnętrzny światek. Sprawiają wrażenie osób bardzo pewnych siebie, ale często są to pozory.

WOLA: Często przeradza się u nich w upór.

POBUDLIWOŚĆ: Silna, nieraz nawet zbyt silna. Trzeba dużego wysiłku, by je uspokoić, gdy się zdenerwują.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Reagują przesadnie, pod wpływem nagłych impulsów.

AKTYWNOŚĆ: Może być "oszałamiająca", ale może też być blefem, służącym do zamaskowania pragnienia ucieczki. Rodzice powinni kontrolować sposób spędzania czasu tych dziewcząt, ale tak, by nie odniosły one wrażenia, że się je szpieguje.

INTUICJA: Obdarzone są zadziwiającą intuicją i zna­czną siłą uwodzicielską, niepokojącą ruchliwością, nieuchwytne jak dym tytoniowy... Bywają nieco prze­sądne.

INTELIGENCJA: Mają umysł syntetyczny, wszyst­ko nim ogarniają, wszystko rozumieją, ale często potykają się o jakiś drobiazg, którego nie lubią i który odrzucają. Mają średnio dobrą pamięć, ale są zachłannie ciekawe. Od młodości należy wpajać im dyscyplinę.

UCZUCIOWOŚĆ: Bardzo nierówna. Jednego dnia wielka miłość, drugiego ogromna rozpacz. Chętnie grają na uczuciach, aby manipulować otoczeniem. Lubią otaczać się przyjaciółmi, ale często ich zmienia­ją. Porażki doprowadzają je do rozpaczy, ale wkrótce się z niej otrząsają.

MORALNOŚĆ: Posiadają zmysł moralny, ale nieraz głoszone zasady nie znajdują potwierdzenia w działa­niu. Pewien oportunizm moralny doprowadza je cza­sem do burzliwych przygód, ku zmartwieniu rodziców i mężów!

ZDROWIE: Na ogół dobre, ale często przez własną nieostrożność ulegają wypadkom. Uważać przy pro­wadzeniu samochodu! Częste złamania nóg. Dbać o nerki.

ZMYSŁOWOŚĆ: Również w tej dziedzinie nagłe decyzje, uniesienia, nieraz tłumione. Często występuje zbyt wielka rozbieżność między ich życiem na pełnych obrotach a inercją otaczających osób.

DYNAMIZM: Odpowiadają im zawody wymagające ruchliwości i żywotności: mogą być stewardesami dziennikarkami, przedstawicielkami handlowymi.

TOWARZYSKOŚĆ: Marzą o domu pełnym przyjaciół, pod warunkiem zmieniania, co pół roku domu i co tydzień przyjaciół!

PODSUMOWANIE: Te "gołębie pocztowe" wiodą ożywioną egzystencję i nieraz burzliwe życie rodzinne, ale trudno się nudzić w ich towarzystwie, gdyż są pełne wdzięku...

 

Podsumowanie jest najlepsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem Agnieszka, więc dorzucę coś od siebie:

Agnieszka Imieniny: 21 Stycznia, 20 Kwietnia

 

Drugi opis imienia Agnieszka

 

Agnieszka, po łacinie Agnes, wzięła się od greckiego słowa hagnę, czyli "czysta, nieskalana". Prawie zawsze okazuje się, że dziewczynka, którą nazwaliśmy Agnieszką, jest nad wiek samodzielna, nie daje się urabiać i pokazuje swoje pazurki. Agnieszki wcześnie potrafią zapewnić sobie niezależność. Często już jako nastolatki stają się faktyczną głową rodziny, a przynajmniej rodzice muszą się liczyć z ich zdaniem. Młode Agnieszki szybko wchodzą w świat dorosłych i znajdują dla siebie pole do popisu, na którym mogą być pierwsze i najlepsze. Siła charakteru, niezależność, otwarty umysł, rozsądek i zawodowa sprawność - wszystko to jednak wcale nie przeszkadza Agnieszce być kobietą. Kiedy potrzeba, potrafi stać się prawdziwą ozdobą tego niedoskonałego świata. Agnieszki, zgodnie z magią swojego imienia, długo zachowują młodość, świeżość i ciekawość świata. W wieku dojrzałym mogą być wzięte za koleżanki swoich córek!

 

 

Najbardziej podobają mi się dwa ostatnie zdania!!

A Wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

dzióbek ( tak na mnie mówił kolega Rafał za studiów..... dobry materiał na przyjaciela 8) :wink: ) i Bianka - oczywiście wpisujecie się ...tak ? :D

 

No to jest nas 11 - czyli druga dziesiątka rozpoczęta.........hurrrraaaaa :lol:

 

Opisik Zosi i Agnieszki porównam - podyskutuję, a koleżanka własnej córci jest jak najbardziej ok... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak nam się grupka ładnie rozwija :D :D :D

 

Fajne te opisy charakteru podałyście, dziewczyny :wink: Mnie się zgadza tak średnio co drugi punkt 8)

 

Agnieszki, zgodnie z magią swojego imienia, długo zachowują młodość, świeżość i ciekawość świata. W wieku dojrzałym mogą być wzięte za koleżanki swoich córek!

 

Zabawną miałam kiedyś historię w związku z tym. Kupowałam w sklepie jakies wino musujące przed sylwestrem i pani sprzedająca poprosiła mnie o wylegitymowanie się, bo stwierdziła, że jestem niepełnoletnia. A ja wtedy miałam dokładnie 28 lat... Mineło już parę latek od tego zdarzenia (no, może więcej, niż parę :wink: ) ale coś w tym jest - choć nie wiem, czy chodzi o młody wygąd, czy o niepoważne zachowanie :D

 

Pozdrawiam i lecę robić obiad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe Agnieszki :D

Dziękuję za przyjęcie do grupy :D :D :D

A teraz sprostowanie, bo leciutko namieszałam :oops: Chodziło mi o film, który miał premierę w 65 r. Ja urodziłam się kilka lat później, ale moja mama do dziś wspomina, jak wyglądał Kraków obwieszony plakatami tego filmu. Wszędzie tylko imię Beata, które tak jej utkwiło w podświadomości, że swojej pierworodnej je nadała :wink:

"Poli Raksy twarz" w Autobiografii to właśnie z tego filmu.

Zofia to też piękne imię i rzadko teraz spotykane, podobnie jak Anna czy Elżbieta a przecież to królewskie imiona.

Pozdrawiam :)

Agnieszka nr... no właśnie pod jakim numerem figuruję w spisie grupy, Matko Z :wink:

 

P.S.

Pozdrowienia dla amonite z ktorą ciągle spotykam się na forum. To chyba ta magia imienia Agnieszka :D

Sama mam ............... przypadłośc :wink: a może jakąś magnetyczną zdolnośc natrafiania na swoje imienniczki w róznych sytuacjach życiowych.

Na forum pisałam z dziewczyną (nicku nie podam :roll: ) ...okazało się, że też Agnieszka.......

Może budujące Agnieszki forumowiczki chciałyby się skrzyknąc........... hmmm a może "spisac" w jednym miejscu ?

Pogoda dzisiaj kiepska, co proponujecie na pocieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak nam się grupka ładnie rozwija :D :D :D

 

Fajne te opisy charakteru podałyście, dziewczyny :wink: Mnie się zgadza tak średnio co drugi punkt 8)

 

Agnieszki, zgodnie z magią swojego imienia, długo zachowują młodość, świeżość i ciekawość świata. W wieku dojrzałym mogą być wzięte za koleżanki swoich córek!

 

Zabawną miałam kiedyś historię w związku z tym. Kupowałam w sklepie jakies wino musujące przed sylwestrem i pani sprzedająca poprosiła mnie o wylegitymowanie się, bo stwierdziła, że jestem niepełnoletnia. A ja wtedy miałam dokładnie 28 lat... Mineło już parę latek od tego zdarzenia (no, może więcej, niż parę :wink: ) ale coś w tym jest - choć nie wiem, czy chodzi o młody wygąd, czy o niepoważne zachowanie :D

 

 

 

Pozdrawiam i lecę robić obiad...

 

 

:D Ja mam dzisiaj pierogi ruskie - właśnie lepimy z babcią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...