Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Agnieszki budujące - ileż nas ach ileż?


YreQ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:lol: :lol: :lol: :lol: inwestorek z butami tak ma, na całe szczęście MOŻE kupować sobie sam :wink:

Mój mąż z kolei jest mało wybredny w kwestii butów. Pierwsze w jego rozmiarze i mogą być.

A i zawsze mówi, że przecież ma jeszcze całkiem porządne i nie trzeba kupować nowych.

Syn grymasi, mężowi nie zależy a pośrodku tego ja biedna, chcąca ich elegancko ubrać :evil:

Herbatki jedną filiżaneczkę poproszę. Pędzę do kuchni po ciasto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zielonej wyspie mgla z rana byla, ale juz sie zrobilo milo i przejrzyscie 20 stopni bedzie jak nic. wczoraj upal ponad 20.

ja czekam na telefon z polski. koncza zero i o 12 rozliczenie. ponoc wezma 1200-1500 zl. bylo 5 warst bloczkow i dwoch murarzy. 4,5 dnia pracy. ponoc bardzo dobra robota. czysto i rowno i dobrze.

nawet jesli zaplace 1500 to cena ok. ja tak mysle.

dobra pedze do moich irlandzkich faktur.musze sie wyrobic przed urlopem. pestka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zanim zapodacie mocniejsze, to ja po herbatce z miodem i cytrynką zdradzę Wam swój przepis na pomidorową, moją , przepyszną , szybką i mało kłopotliwą i dla tych, co to zup na mięsie mieć nie muszą - czyli wegetarianki się łapią, lub cierpią na brak czasu w kuchni.

Lubię jak czasami gotowanie trwa krócej niż mój prysznic, więc:

 

Uwaga!

- 2 łyżki masła śmietankowego

- por, marchewka, pietruszka, seler

- koncentrat

- śmietana 12%

- łyżeczka mąki

- ryż

- czosnek, bazylia, koperek, sól i pieprz, liść laurowy, kostka rosołowa lub vegeta - kto co lubi

- :D woda

 

Masło roztopić w garnku - nie spalić, wrzucić startą na grubych oczkach włoszczyznę a por pokrojony, dusić chwilę tzn. ze 3-4 minuty i mieszać. :wink:

W "międzyczasie" zagotować wodę w czajniku.

Do podduszonych warzyw wlać wrzątek, wrzucić kostkę i liścia, zamiąchać, wsypać ryż wedle uznania ( u mnie lubią ciut gęściejszą ), gotować do aldente ryżu czyli ok. 12 minut, potem koncentrat i czosnek z wyciskarki - minutka dwie ...do zapyrczenia zaprawić rozbełtaną mąką z wodą i śmietaną (w ilości odpowiadającej rodzince - bo niektórzy to czerwoną pomidorową lubią niektórzy mniej ) przyprawy, BAZYLIA do smaku i koperek na koniec.

 

Moje drogie do 20 minut powinniście się uwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to zanim aga1401 nam zaserwuje grzane whisky to ja zapraszam na malutki kielkiszeczek

 

http://www.distilleriefranciacorta.it/ita/int_images/beverage/liquori/amaretto_gozio_700_high.jpg

 

aga1401 czekamy :D

 

słodkie jak diabli, lubię i tak super pasuje do babskich pogaduszek przy kawie

http://img400.imageshack.us/img400/4733/phpthumb1qo5.jpg

 

Dodam, że świeżo zmielona była więc się częstujcie

http://img400.imageshack.us/img400/1534/159820050160smynekab7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...