Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Agnieszki budujące - ileż nas ach ileż?


YreQ

Recommended Posts

zrobię dziennik albo coś w tym stylu, zrobię już zbieram się w sobie :wink: :wink: :wink:

 

tylko u mnie każdy wpis będzie się zaczynał tak:

słyszałam, że na budowie działy się następujące rzeczy:....

 

I czuję się troszkę pocieszona - zresztą budowlańcy też mnie pocieszali, że to na razie tak się wydaje....[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zrobię dziennik albo coś w tym stylu, zrobię już zbieram się w sobie :wink: :wink: :wink:

 

tylko u mnie każdy wpis będzie się zaczynał tak:

słyszałam, że na budowie działy się następujące rzeczy:....

 

 

Pisz - będzie ciekawie - tak trochę plotkarsko, inaczej, może przez to będziesz miała inne spojrzenie na swoją budowę - może być inspirująco.

Pisz, pisz Basieńko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Agnieszki. Ostatnio wciąż nie mam czasu żeby się odezwać ale śledzę co u Was się dzieje. W moim domku właśnie działa hydraulik co ogromnie mnie cieszy. Niestety nie wyrobimy się w tym roku z tynkami ale trudno co ja biedna mogę na to poradzić :cry: Ale w mojej rodzince dużo ostatnio się dzieje więc nie mam czasu się użalać - właśnie urodził się kolejny członek mojej rodziny mój bratanek : całe 4600 ciałka :D (niezła waga no nie) a 4 miesiące wcześniej przyszła na świat moja siostrzenica więc na spotkaniu rodzinnym na święta oj będzie wesoło.... Muszę więc szybko wykańczać swój domek żeby było gdzie się wszystkim pomieścić :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za powitanie!

 

Witam po raz drugi koniecagę :wink:

 

Wstępujesz w krąg zakręconych, temperamentnych Agnieszek i nie tylko Agnieszek ?

 

dokładnie tak :)

wprawdzie nie zaczęsto będę mogła tu zaglądać, ale jak tylko czas pozwoli to się będę odzywać.

 

AgaMaj - to faktycznie musisz się spieszyć :) Ja mam 6ścio miesięcznego synka i budowę dopiero rozpoczętą tzn. parter a dziś kładą strop nad parterem; wsółczuję swojej ekipie, bo strasznie zimno! Brrrr

 

Buduję się w Wołominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kurcze jak ja się zaniedbałam w tym wątku.

Widzę że YreQ sypie popiołem - mnie to chyba zasypie. A co tam, może nie zmarznę zabardzo, byleby był jeszcze cieplutki jeśli można tak prosto z pieca :-)

Co do WC YreQ to super dodatki :-) Pozdrawiam wszystkie Agi i nie tylko :-)

 

:o zima nieuchronnie nadchodzi, laski przysypiają..... ale jak o popiele ciepłym usłyszały, to na przysypanie ochotę znalazły i się .... odnalazły.....no, no :roll: :wink:

Witam "zabudowaną" :D co u Ciebie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc :D

Popiół ma magiczną moc jednak.................ciekawe kiedy Grzebiuszka wpadnie, matka dyrektorka, zielonooka to tylko się zapisała :roll: o innych już nie wspomnę.... hmmmm....czyżby budowy tak szybciorem pędziły czy też laski szykują się powoli do świąt ..... wyciągając w pierwszej kolejności cieplejsze ubrania, bo :cry: śnieg w tym tygodniu jednak wszędzie spadnie :cry:

 

Wymyślcie coś na ciepły wieczór - przybędę. 8)

 

Agajar - jak sprawy z panem, którego nie polubiłam :x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan udaje, że nic się nie stało... Rozmawia z nami jak by nigdy nic... rezygnujemy z dachu u niego natomiast więźbę ma robić cieśla od niego czyli podwykonawca na którego czekamy już od miesiąca... :evil: i cały czaas słyszymy, że od poniedziałku wejdzie... ale od którego? Jak mąż dzwonił wczoraj to usłyszał że na pewno jeszcze w tym tygodniu...

Zdecydowaliśmy, że więźbę będzie robił jeszcze on ponieważ nikogo teraz już nie znajdziemy a potrzebny nam nie tylko cieśla ale ktoś kto poprawi to co tamci spierniczyli i dokończy ściany szczytowe, kominy i ścianki działowe.

Mamy też problem z dachem ponieważ robocizna od kwietnia zdrożała dwukrotnie (u ludzi co mają firmy i kilka ekip) natomiast ludzie którzy sami robią i mają jedną ekipę na ten rok nie mają już terminów... a my nie możemy zostawić domu bez dachu na ziemę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... doskonale cię rozumiem....

U mnie dach w końcu się robi, ale jakoś i tak spokojnie spac nie mogę - ciągle czerwona lampka mi się pali w głowie i z wyluzowaniem problem. Ciągle w stresie i napięciu czy aby dobrze i czy zdążą - kurde śniegi zapowiadają w sobotę w całym kraju...........deszcz leje od wczoraj - pojechali i wrócili - dziś znów leje i wiatr wieje - wciągnęli kilejne największe krokwie i jak zadzwoniłam spytac co potrzebują...... to już mokrzy zjechali i byli właśnie w aptece. :cry:

 

Jak miałam ekipy do niczego - to świeciło słońce - piękna wiosna, lato i jesień..........jak znalazłam normalnych ludzi- to Najwyższy deszczem i wiatrem mnie uraczył - oj ta budowa jest wielką próbą wytrzymałościową dla mnie........

 

Powodzenia Aga.

A ile już u Was za dach wołają ? Tak z ciekawości pytam. :oops: Dzwoniłam do 2 tartaków , to w jednym chcieli 33 zł netto za mkw a w drugim 25 zł :o za samą więźbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za metr krycia (robocizna) chcą coś ok. 50 - 53 zł za metr przy dachówce cementowe Brassa natomiast przy blachodachówce wychodzi ok 30- 33 zł.

:o to niewiele :o

Ja płacę 70 zł za metr - czyli więźba, dachówka (mam ceramiczną zakładkową), 7 okien, wyłaz, klinkier na kominach i orynnowanie. Za podbitkę dodatkowo, bo poprosiliśmy grzecznie aby zrobił ją jednak w tym roku - więc dach na gotowo.

A te wielgachne krokwie wciągają ręcznie.

Nie jest u Was z cenami źle.

Mój mąż dzwonił do firmy z Bolesławca w zeszłym miesiącu i zaśpiewali mu 110 zł za mkw dachu :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...