Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Dorbie - lukrecja, palce lizac...


Recommended Posts

Dzis wkopali szambo, jakby ktos chcial namiary to dam na priv Wyszlo mi 4700 z podlaczeniem do budynku za szambo betonowe 10m3 dwa zbironiki

Zimowe klimaty z soboty

Oczywiscie dzis juz wiosna

Luksfery w lazience na gorze - do korytarza

Ocieplony od srodka garaz - sufit 10cm i scianka do domu 5cm styropianu i zaciagniety klejem

Co to za plama? Kto ma pomysl? Dzis jest wieksza. Dach suchy, sciana tez :evil:

 

Kanaly wentylacyjne

Czerpnia letnia

Tu bedzie anemostat w kuchni

A elektryka powoli bo robiona tylko weekendowo ale gora juz prawie gotowa

W poniedzialek wchodzi hydraulik

Na 10 marca tynki

Po swietach podlogowka i kolektory do pompy ciepla

 

Czy moze mi ktos wyjasnic co to jest opierzenie balkonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

pisałem do was wcześniej

o ile mi wiadomo to do wentylacji zakłada się rury okrągłe i ocieplone szczególnie te które będą ci wdmuchiwały powietrze będą się skraplać

rury okrągłe mniej hałasują i stwarzają mniejszy opór powietrza czyli na mniejszym biegu wentylatora będzie działać mniejsze zużycie prądu i mniejszy hałas

widziałem wiele rekuperatorów nigdzie nie widziałem rur z PCV

powodzenia

pozdrawiam leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pisałem do was wcześniej

o ile mi wiadomo to do wentylacji zakłada się rury okrągłe i ocieplone szczególnie te które będą ci wdmuchiwały powietrze będą się skraplać

rury okrągłe mniej hałasują i stwarzają mniejszy opór powietrza czyli na mniejszym biegu wentylatora będzie działać mniejsze zużycie prądu i mniejszy hałas

widziałem wiele rekuperatorów nigdzie nie widziałem rur z PCV

powodzenia

pozdrawiam leszek

 

To jest dziennik - u dolu link do komentarzy. Prosze sie tam wpisywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika zrobiona juz we wtorek, prad jeszcze w trakcie.

Firma Wilke porzadnie sie spisala z poprawek - wymienili zalozona do gory nogami witryne i zamienili drzwi balkonowe z prawych na lewe

Brakuje nam tylko dekarzy - czekamy na gasiory koncowe, bo Ambit wyslal nam 6 poczatkowych zamiast po 3 poczatkowe i koncowe, wtedy dekarze wejda, maja do opierzenia czesc komina, lukarny, zamkniecie na glucho tej zakladki ze struktonitu - nad daszkiem nad garazem, zalozenie ostatniego okna dachowego, moze sie nam uda poprosic ich o opierzenie balkonow. Jutro Krzysiek bedzie smarowal te balkony Izobudem dysperbitem.

Ocieplenie skonczone, ale jeszcze do dorobienia takie bonie wokol balkonu, bo nie ma wystajacego styropianu i woda scieka z balkonu pod az na sciany a taka zakladka po brzegu balkonu by to wyelimnowala - teraz nam powiedzial kierbud - zle ze go wczesniej nie wzywalismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ciekawe co zrobimy ze zbiornikiem jak beda wylewane wylewki?

Pomysl mojego meza - Bedzie spal w namiocie kolo zbiornika

:lol: Patrzac na to ze to bedzie juz maj :lol:

Mam do zaplacenia fakturke za pompe ciepla i solar- 31tys. Jakos nie kwapie sie ze skladaniem nastepnego wniosku o uruchomienie transzy - coraz wyzsza rata kredytu, a to tylko odsetki i to jeszcze nie cale, koszmar.

Dzis widzialam sie z panem od tynkow - zrobia poprawki to zaplace calosc, dalam mu 2/3 sumy. Do poprawy 3 miejsca gdzie wylaza kabelki, przy okazji zatynkuja miejsca gdzie moj tatus szukal niefachowo gniazdek i wyryl dziury okropne. A poza tym jest ok, tak na nasze oko.

Zaczynam spisywac fakturki do odliczenia roznicy Vat, nie bedzie tego chyba duzo bo duzo bralismy bez faktur, wazny kazdy grosz.

Przydaloby sie rozliczyc wlasny roczny podatek :oops:

Rekuperator juz na strychu, rury tez rozprowadzone, nieduzo brakuje

W sobote planujemy troche uksztaltowac teren przed domem, przy okazji wkopac kregi do studni chlonnej do odprowadzenia wody z dachu. Mam nadzieje ze wystarcza 4kregi 120cm, wychodzi 1000zl, niezla sumka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilismy z Castoramy - zakupiony caly zestaw do doprowadzenia powietrza do kozy, ciekawe jak nam to wyjdzie - bedziemy montowac w weekend. Krzysiek ma zamiar pomalowac cale deskowanie dachu Boromanem i posciagac kore, bo niestety zrobili fuszerke nie do konca okorowane dechy.

 

Tata konczy elektryke w garazu

A mnie chca zostawic ukladanie styropianu na podloge, ok, tylko kto sie zajmie chlopakami. I pytanko czy na gorze ukladac tez folie? Czy jest sens. Styropian ma byc 2cm na gorze, bo ryzyko czy sie zmieszcza wylewki na podlogowke, bo w sumie jest 10-12cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skonczona elektryka w garazu, mąż zadowolony :)

Odwiedzili nas na budowie wielbiciele Domu w lukrecji - Dzieki, bylo milo, prezencik poczeka na parapetowke :wink: i powodzenia

Jestesmy po rozmowach o wykonczeniowce. Podarujemy sobie gladzie, nie da rady. mam zrobic projekt dolnej lazienki do wyceny. Ciezka sprawa z ta wykonczeniowka , kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Weeken byl pracowity. Krzysiek czyscil dechy na dachu z kory i szlifowal te mokre deski, ktore niestety ciut zarosly plesnia. Masakra. Poddasze nie bylo dobrze wietrzone, juz wykute sa otwory do wietrzenia poddasza. A najlepsze ze zaplesnialy dechy nie z szalunkow tylko te nowe co byly kupowane specjalnie na deskowanie, impregnowane na zielono. Stad wynika ze byly impregnowane mokre i tyle.

Ja za to sprzatalam ten syf co zostawili po sobie tynkarze. Szkoda gadac :x :evil:

To co znalazlam na tej stercie, wydawaloby sie tylko resztek tynku i workow po gipsie, przechodzi ludzkie pojecie. Tyle resztek jedzenia ze szok, zaplesnialego...w sumie 2 duze kartony. Nawet zarowke wymieniali w samochodzie, zostawili kilka par skarpetek, spodnie,buty, caly worek ubran roboczych pod zwalem tynku, pojemnik po plynie do spryskiwaczy. Takich syfiarzy jeszcze nie bylo. A moze sie powtarzam :lol:

Podlogowka umowiona na 12 maja, razem z polozeniem kolektorow poziomych do pompy ciepla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki definitywnie skonczone i zaplacone - 14tys.

W dlugi weekend kladzenie folii i styropianu i malowanie deskowania Boromanem

 

10.05- koparka i ksztaltowanie terenu

12.05-19.05 przyjezdza ekipa Kuraszyka robic podlogowke, klasc kolektory poziome w ziemi, montowac solar.

Potem wylewki

 

A trzeba zdopingowac naszych murarzy do zrobienia zbrojenia w piwniczce.

I jeszcze wisi nam opierzenie balkonow, odprowadzenie wody z dachu, zamkniecie dziury na dachu przy wykonczeniu struktonitem - ciekawe czy sie tam nic nie wykluje - tzn jakies ptaszki czy szerszenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzys pomalowal Boromanem dechy na dachu juz po poludniu 30.04.

1.05 jak przystalo na Swieto Pracy zaczelismy od zmiatania wszystkiego na gorze i kto kladl styropian? Pani inwestor! Gora polozona cala. Dol tylko jadalnia z kuchnia, kurcze chodzic trzeba, szkoda odlaczac koze, bo hajcuje sie niezle i tynki jeszcze musza schnac. Ale podlaczylismy doprowadzenie powietrza do kozy. popatrzcie na zdjecia

A i koparka przyjechala i 4 godzinki wybierala ziemie i rownala teren, kibelek przestawiony.

Prowizoryczne ogrodzenie czesci dzialki wychodzacej na droge zrobione, trudno bylo znalezc slupek graniczny, kawalek droga wjezdzala na nasza dzialke, po tej stronie podnieslismy troche teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...