Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Dorbie - lukrecja, palce lizac...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 496
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 5 weeks później...
  • 4 weeks później...

I zajęłam sie projektowaniem rabat

Z pomoca Elfir mam juz ostateczny projekt tej rabatki

DSC01731.JPG

Jako pionowy akcent Miskant chinski, do niego lilak Meyera Palibin, żywotnik wschodni, świerk Procumbens, budleja BlueChip(karłowa) , powojnik bylinowy arabella jako okrywa, do tego blisko róż rozplenica, obok kilka turzyc Beatles i ze dwie inne

 

Rabat ponizej nie jest jeszcze zaprojektowana, ale w planie:

Miskanty chinskie 3szt rózne tj: Silberspine, Rotsilber i jakis niski, wierzba Hakuro krzaczasta, krzewuszka z ciemnymi liscmi i kwiatami i zurawki, bergenie. Dodałabym jeszcze jakiegos iglaczka malego

DSCN5469.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj: kawał dobrej roboty!!! Piękna chałupa i ładnie urządzona!

Jak Wam się spisuje dachówka cementowa? Szczerze

 

Drugie pytanie:

Czy teraz znowu wybrałabyś kozę?

 

Nasa1, zapraszam do komentarzy:-)

Mieszkamy dopiero 3 lata, jak na razie nie mam zastrzezen do dachowki.

Koza jest super, mamy ja dpiero kilka mcy! Daje niesamowite cieplo i klimat. Nie pasuje mi tu zaden kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasa1, zapraszam do komentarzy:-)

Mieszkamy dopiero 3 lata, jak na razie nie mam zastrzezen do dachowki.

Koza jest super, mamy ja dpiero kilka mcy! Daje niesamowite cieplo i klimat. Nie pasuje mi tu zaden kominek

 

OK musze sie najpierw zapoznac z kolejnością.... :)

 

Mi osobiście nie podoba się koza w jakimkolwiek wydaniu.

Jestem zwolennikiem kominka.

Co człowiek, to gusta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Miło patrzeć jak obiekt marzeń rośnie i pięknieje! My wylewamy w marcu fundamenty - pod Wrocławiem. Nie mogę się już doczekać kiedy będzie widać pierwsze ściany... Dorbie, czy mogę Cię prosić o więcej zdjęć wykończonego od środka domu? - otoczenie mnie na razie mało interesuje bo to jeszcze odległa przyszłość. Nie znalazłam np. nigdzie na zdjęciach schodów...

Jak tylko zacznie się na działce coś dziać to na pewno fotki też będą - no więc już całkiem niedługo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dziś trochę popracowałam nad obrzeżami. Na razie poukładałam kamienie, na pewno nie będą wszędzie, szczególnie na tej pierwszej skarpce, chcemy zrobic niski murek, bo ziemia zjeżdża, żeby byl mniejszy kąt nachylenia skarpy - to obrzeże po lewej

DSC01760.JPG

 

DSC01765.JPG

 

DSC01761.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A to moja ostatnia robota - poprzesadzałam byliny - rudbekie, gailardie i nachyłek, nie wiem czy one sie przyjmą w nowym miejscu, w razie co kupie nowe, wyglądają na zdrowe okazy:-) i stworzyłam miejsce na funkie i zurawki, jest tu troche słonca ale w lato tylko wczesne do ok 11.00 i rośliny wyższe zrobią ten cień

DSC01777.JPG

od lewej z tylu kosodrzewina taka wyższa, z przodu kalina hordowina, przed Brabantami jabłonka rajska, po prawej jałowiec chyba Od Gold, reszta miejsca na funkie

 

DSC01775.JPG

a było tak

IMG_0204.JPG

Edytowane przez dorbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...