Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płytki na narożach szlifowane czy z listwami?


Berolina

Recommended Posts

Już sama nie wiem. Moi glazurnicy twierdzą, że najlepiej z listwami glazurniczymi, ale prostymi, broń Boże z cwiercwałkami ;-D. Szlifować mogą, ale mogą robić się odpryski i wtedy naroże jest narażpne na obicie. Poza tym nigdy nie da sie idealnie zeszlifować brzegu. No i już sama nie wiem, te plastikowe listwy niezbyt mi się podobają, niby w kolorze fugi, ale i tak będą widoczne. Mam super płytki i boję się, że zepsuję efekt przez te listwy. Myślałam o aluminiowych, bardziej mi się podobają, pasują do płytek i stylu łazienki, ale będą bardziej widoczne... np. we wnęce gdzie będzie podświetlana półeczka byłyby listwy w koło... wszystko przemawia za szlifowaniem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie naroża szlifowane .

Obecnie w bloku mam listwy plastikowe bo i 10 lat temu tylko fachowcy takowe wykonczenia robili.

W nowym domciu mam już położone płytki i naroża mam szlifowane.

Wygląda super :o)

 

A tak wogóle to płytkarze proponując listwy plastikowe idą na łatwiznę bo przy szlifowaniu płytek jest więcej pracy :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifować mogą, ale mogą robić się odpryski i wtedy naroże jest narażpne na obicie

a ja myślałem, że szlifowanie to już standard....,jakie odpryski? czy dobrze zrozumiałem, powiedzieli ,że mogą powstać podczas szlifowania??? kurna dobrze , że lupę mam pod ręką i sprawdziłem u siebie ,pewnie pod mikroskopem bym coś dojrzał,

jeśli chodzi o obicie faktycznie mnie się to zdarzyło - zaspany rano nie trafiłem flakonem z kolońską na półkę :oops: .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobiona juz lazienke w domku "docelowym" i nie znalam tego problemu - plytki mialam raczej niedrogie - 30kilka zl - arsena beż cersanitu - i pan bez pytania szlifowal, no ale on to artysta. mimo ze plytki niedrogie nic nie pekało, łazienka wyglada super, cala zasluga - tu bede nieskromna - moja bo moj pomysl oraz chyba nawet bardziej -wykonawcy- on tez podrzucił parę pomyslow tam gdzie ja niedokladnie powidzalam jak ma byc. Teraz zajelam sie remontem w w-wie mieszkania jednego z członkow mojej rodziny i pan zapytal czy na rogach ma byc szlif czy listwa - byłam zaskoczona pytaniem bo nie wiedzałam nic o listwach. Kosztuje troche drożej ale jednak wybrałam szlif - wyglada naturalnie - laczenie nie rzuca sie w oczy, płytki naturalnie dochodzą do siebie. Płytki były b. tanie więc w niektórych miejscach sa małe wyszczerbienia ale rzeczywiscie- jak pisali juz przedmówcy - zamazanie fuga pomaga w ukryciu niewielkiego defektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mówią , ze będą odpryski - to pewnie będą .. bo jeżeli nie potrafią to co ? nagle się nauczą ? a ogólnie - to jasne - bez plastików w łazience :)

 

No właśnie robili mi WC na dole i szlifowali. Nic nie odprysnęło, wygląda super. Ale tak mnie zachęcają na te listwy, że już zgłupiałam. Plastiowe odpadają, bo mi się nie podobają wogóle. Aluminiowe o wiele lepsze, ale i tak efekt mógłby byc marny. Będą szlifować, bo wtedy mam pewność, że będzie wyglądać naturalnie. Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...