Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak "uzdatni? glin?" ?


Recommended Posts

Poradźcie proszę - mamy na działce glinę i wysoki poziom wód gruntowych :-? . Nasza działka jest trochę jakby w "depresji" względem drogi i sąsiednich działek. Będziemy nawozić trochę/dużo ziemi. Jakie warstwy nawozić po kolei aby cieszyć się za rok pięknym ogrodem? :p

 

dzięki za wypwiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mam taką samą sytuację w obecnym ogrodzie. Ponieważ nie dowoziliśmy nowej ziemi to mieszałam ziemie z piaskiem oraz wysypałam korą. Wszysto rosło bez problemów. Dodatkowo w zeszłym roku podsypałam rośliny azofoską i w tym roku rozrosły się niesamowicie.

Natomiast jeśli będziesz przywozić nową ziemię to uważam iż wystarczy by to była dobra ziemia ogrodowa, uprawna (humus) a nie glina czy piasek i wtedy nie będziesz miała żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego co pamietam w ostatnim Muratorze (07/2003) sa "przepisy" na postępowanie z gliną.

A jeśli chcesz naprawde dużo podnosić poziom działki, to może warto najpierw zwieźć troche pospółki (jest najtańsza), a dopiero jako warstwę wierzchnia coś szlachetniejszego - czarnoziem, humus itp.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest odwrotnie. Przy wyskokim poziomie wód patrząc od dołu: piasek, humus, ziemia z wykopów i miejscami glina - ktoś nam podrzucił to kukułcze jajo przy okazji.

Mam dużo myślenia jak zawalczyć z tą gliną. Ostatnio wymyśliłam, że gdybym miała ciągnik taki z wałkiem ślimakowym, to by ładnie się przemieszało to wszystko. Kurde, ale ja nawet nie wiem jak się takie urządzenie nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobna sytuacje jak Ty - glina + wysoki poziom wod gruntowych,

na 600 m2 na ktorych chcialem miec trawnik nawiozlem 3 kamazy najtanszego piachu (600zl), potem poprosilem 'koparkowego, zeby mi ta rozgarnal (170zl) a nastepnie rolnika zeby mi to ladnie wymieszal z glina pod spodem glebogryzarka i zagrabil (200 zl - robil to pol dnia). Sam wysialem na to trawnik i teraz rozsnie ladna trawka.Pozostale roslinki (rozne drzewa i krzewy tez sobie radza) a woda juz nie stoi po deszczu. Przed domem mam nadal gline i widze roznice.

pozdr, Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...