Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek Pawła i Iwony, Nowe Bielice-komentarze


pavo

Recommended Posts

Ja polecam wynajecie architekta, ktorego tak czy siak bedziesz musial zatrudnic do adaptacji projektu, i zlecenie mu wszystkich papierkowych spraw (w tym przyłączeń branżowych, adaptacji instalacji itp.). Nie wiaze sie to z jakimis strasznymi kosztami, a pozwala oszczedzic sporo nerwów :wink:

 

Wiem, ze sa zwolennicy załatwiania wszystkiego osobiście, ale trzeba znalesc sporo wolnego czasu oraz byc dosc zorientowanym w poszczegolnych etapach starania sie o pozwolenie.

 

Ja zrobilem tak:

- wystapilem do gminy (tez Biesiekierz) o warunki zabudowy, z zalaczana mapka ze starostwa 1:500

- zglosilem sie do architekta (konkretnie - p.Oberski)

- odebralem pozwolenie :wink:

 

Oczywiscie nie obylo sie bez kilku wizyt u architekta w celu uzgodnienia poszczegolnych rzeczy, ale mysle ze wszystko poszlo sprawnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapka ze starostwa nie powinienem mieć problemu o jedna już tam wystepowałem odnosnie innej działki, ale zwracam sie do Ciebie daber1980, z prośba byś podpowiedział jak trafić do tego architekta który Tobie robił adaptacje. Czy ktoś Ci go polecił? Czy spisywałeś z Nim umowe? Jakie koszta zwiazane sa z cała adaptacją projektu , adaptacją instalacji i naniesieniem przyłączy? Dzieki pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jesli chodzi o p.Oberskiego, to ja,a wlasciwie my, wspolnie z zona, jestemy zadowoleni. Ale uprzedzam, ze jesli chodzi o zmiany w oryginalnym projekcie, byly na prawde znikome, mozna powiedziec ze zadne, po prostu wszystko nam mniej wiecej pasowalo.

Kto nam go polecil? O ile dobrze pamietam, to bylo to tak: znajomy ojca budowal sie pare lat temu i polecil nam pracownie architektow przy ul. Kosciuszki (dokladnie na przeciwko firmy p.Folmera "Geodet"), jednak okazalo sie, ze nie biora sie juz za inwestycje tego typu (domki jednorodzinne itp), od nich dostalismy nr do p.Oberskiego wlasnie.

 

Z tego co wiem p.Oberski ma rowniez uprawienia i mozna go zatrudnic jako kierownika budowy, z tym, ze my zatrudnilismy kogos innego, wczesniej juz to zaplanowalismy po prostu.

 

Jesli chodzi o koszty, to mam to wszytko dokladnie spisane:

- Geolog (wyłączenie z produkcji rolnej) 250,00 PLN

- Projekt przyłącza wodociągowego 300,00 PLN

- Projekt przyłącza elektrycznego 300,00 PLN

- Projekt przyłącza gazowego 300,00 PLN

- Projekt przyłącza sanitarnego 300,00 PLN

- Adaptacja przyłączy 100,00 PLN

- Adaptacja projektu i inne 1 200,00 PLN

- ZUD 115,00 PLN

 

Łącznie: 2865,00

 

Pan Oberski zalatwial wszystko, sam jezdzil do Gminy, kiedy trzeba bylo, my tylko przyjezdzalismy i skladalismy podpisy na wnioskach itp., ewentualnie uzgadnialismy poszczegolne kwestie. No i odebralismy pozwolenie. Nie chce sklamac, bo to bylo jakos w marcu, ale od zlozenia wniosku minelo chyba 3 (max 4) tygodnie i pozwolenie bylo do odbioru.

 

Pan Oberski polecil nam rowniez ekipe wykonawcza, ale to... zupelnie inna bajka :evil:

 

Tel do p.Oberskiego - 502257040, mieszka na ul. Jarzebinowej chyba, numeru nie pamietam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Daber jak długo czekałeś na WZiZT?

Poza mapka ze starostwa dołaczyłeś warunki przyłaczenia do poszczególnych sieci? Problem w tym ze najblizsza skrzynka gazowa jest w sporej odległosci od mojej działki i nie wiem jak to bedzie wygladać, pozatym mam mały problem z woda srednica rurociagu jest zbyt mała by podłaczyć do niego kolejnych odbiorców. Zamierzam isc za twoja [podpowiedzia i podjać współprace z panem Oberskim. Mam urlop za tydzień wiec zabieram sie by ruszyć wkońcu z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dziwne, ja nie potrzebowalem zadnych umow wstepnych z mediami, widac roznie to bywa, zalezy moze od miejsca inwestycji. u nas media byly przy dzialce w drodze, wiec pewnie dlatego nie wspomniala o tym Pani w gminie w ogole.

 

Moze bierzecie fakture od architekta, dlatego wiecej liczy?

 

ja w swoich obliczeniach nie liczylem samego projektu, i mapki d/c projektowych, bo to zalatwilismy jeszcze zanim skontaktowalismy sie z architektem.

 

powodzenia! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa ma być naprawde kompleksowa praktycznie od samego poczatku papierologii, architekt ma nad wszystkim czuwać, to dla nas wazne i pomocne, róznica w cenie wynika bycmoze z tego ze wszystko drozeje, bo jesli zyczylibysmy sobie rachunki to nalezałoby doliczyć vat, tego jednak nie potrzebujemy. Daber robiłeś moze badania geotechniczne gruntu? Ma to polegać na zrobieniu trzech odwiertów dzieki czemu poznamy warstwy gruntu, dostaniemy do tego opis i wyrys, ułatwi to dobranie szerokosci ław , podobno teraz to koniecznosc w starostwie bez tego nie przejdzie. Natomiast pani w gminie nie wczytywała sie w mape i powiedziała ze promesy musza być taki wymóg podobno potrzeba około 2 tygodni na ich otrzymanie i chodzi głownie o to w jaki sposób bedziemy sie ogrzewac z kad czerpac wode i o sposób odprowadzania ścieków.Architekt powiedział ze nie ma znaczenia na tym etapie ile bedzie kosztowało podłaczenie i czy bedzie wymagana rozbudowa sieci, chodzi tylko o zapewnienie ze jest to mozliwe, plus wypełniony wniosek o WZ, mapka i projekt zagospodarowania terenu w formacie A4, architekt mówi ze ze wszystkim sobie poradzi. Przyznał również ze tempo zmian przepisów i drobiazgowosc urzedników jest tak wysoka ze czepiaja sie drobiazgów. Jemu samemu mimo wieloletniego doswiadzenia w ostatnim czasie nie udało sie uniknac wielu zwrotów teoretycznie kompletnych dokumentacji ze starostwa. Po za tym jak pani rozmawiała ze mna w gminie miałem wrazeniue ze ta rozmowa ja meczy a architekt dzwoniac był z wiekszascia pań na "Ty" wiec napewno ten fakt plus znajomosc przepisów ułatwia i przyspiesza całe przedsiewziecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
A witam pana serdecznie, u nas sprawy pomalutku do przodu. Dziś w gminie powiedziano mi ze koncza przygotowywanie WZiZT, mam je odebrać po nowym roku, ZE uległ i mam warunki przyłaczenia do sieci i umowe przyłaczeniowa na przyzwoitych warunkach, wodociag buduja w pierwszym półroczu nadchodzacego roku i mam to na pismie, promes z gazowni tez otrzymałem. Czekam zatem na odpowiedz z gminy i postaramy sie wybrać projekt. Potem mapki uzgodnienia , wszystkie papiery, adaptacje i mam nadzieje ze pozwolenie bedzie nasze. Aktualnie uwage skupiamy z małzonka na tym iz lada dzień powiekszy nam sie rodzina. Natomiast pan Oberski pilnuje papierologii :wink: , Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...

Ehh, moge Was pocieszyc, bo nas w tamtym roku tez szlag nas trafial, budowlancy zamiast zaczac w maju/czerwcu, to zaczeli na poczatku pazdziernika jakos.

Ale patrzac na to teraz, wszytsko dobrze sie ulozylo, tynki i posadzki przy obecnej pogodzie schna szybciutko, inne prace tez nie byly uzaleznione od tego, czy bedzie pogoda czy nie (wkopanie szamba na przyklad, czy ocieplenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam doskonale jak czekaliście no ekipe, teraz jednak miło nacieszyć oczy zdjęciami z waszego dziennika. Nasz wspólny znajomy złoży dokumenty lada dzień wiec jestem dobrej myśli, zrobi to z pominieciem gazu ziemnego aby nie czekać już dłużej a z czasem jak powstanie budynek i gazociag i co najważniejsze przyśla warunki przyłacza załtwimy i to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...