Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym odchwaszczacie swoje działki?


Recommended Posts

:D Witam. Chcemy porządkować działkę wokól domu i oczywiście największy problem to chwasty :evil: .Chciałabym w tym roku porządnie odchwaścić działkę, aby na wiosnę można było ją zagospodarowywać .Na działce odrodniczej stosowałam randup, ale skutek był mierny. :(

Jakie środki polecacie?

Pozdrawiam Bogusia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na razie jestem na etapie działki ale niedługo będę miała ten sam problem. Tak się składa że pracuje przy tego typu środkach . Jest wiele środków najczęściej różnią się nazwami a działanie często mają podobne.jeśli chcesz wypalić wszystko to najlepszy jest Herbitor , używa się go przy ogrodzeniu lub w takim miejscu gdzie chcemy żeby nic nie urosło . Nawozy Anty mech lub Anty chwaścik , Bofix . najlepiej odwiedzić sklep ogrodniczy tam panie doradzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyka,graca,rękawice i do roboty ,a na drugi rok to samo i nie ma cudownego sposobu ,bo każdego roku są inne chwasty pozdrawiam :D :lol: :evil:

:D Wiem,że własne :p łapki to najlepszy sposób-przerabiałam to na działce ogrodniczej :-? .Ale jednak stosowanie środków chemicznych trochę mi w tym pomogło.Chodzi mi głównie o trawnik.W innych miejscach,tam gdzie będzie żywopłot zastosowanie specjalnej folii (pod korą) zupełnie wystarcza.Drzewka rosną bardzo ładnie.

 

Liczę na dalsze opinie

Pozdrawiam Bogusia :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym w tym roku porządnie odchwaścić działkę (...)

Jakie środki polecacie?

Kozę.

 

Może to i śmieszne :-? ale mało konkretne :roll:

Odrobina taktu i kultury na forum mile widziana.

Dla mnie forum ma być źródłem wiedzy i wymiany doświadczeń na temat budowy domu, a nie hasła-pisać byle pisać.Myślę,że gorączka przy której zaczyna się bredzić jest powyżej 37C

 

Pozdrawiam kozę i życzę jej smacznego na twojej działce 8)

Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i śmieszne :-? ale mało konkretne :roll:

Odrobina taktu i kultury na forum mile widziana.

Dla mnie forum ma być źródłem wiedzy i wymiany doświadczeń na temat budowy domu, a nie hasła-pisać byle pisać.

 

Bogusia

skoro takt i kultura to po cholerę tu śmiecisz, a nie pytasz w miejscu do tego przenaczonym?

 

Dla mnie forum ma być źródłem wiedzy i wymiany doświadczeń na temat budowy domu

a o co pytałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozę.

 

Może to i śmieszne :-? ale mało konkretne :roll:

Odrobina taktu i kultury na forum mile widziana.

Dla mnie forum ma być źródłem wiedzy i wymiany doświadczeń na temat budowy domu, a nie hasła-pisać byle pisać.Myślę,że gorączka przy której zaczyna się bredzić jest powyżej 37C

 

Bogusia, dla potwierdzenia ze forum jest nieocenionym zrodlem wiedzy (tym razem dla Ciebie!), cytuje za PAP:

 

Kozy uratują jurajski krajobraz

 

Stado około 150 kóz ma uratować krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej i jej cenną przyrodę. W przyszłym tygodniu w rezerwacie Góra Zborów ma się rozpocząć wypas stada kóz, celem projektu jest odbudowa tzw. muraw kserotermicznych na tym terenie.

 

Jak podkreślają przyrodnicy, przyroda Jury jest unikalna. Dzięki wapiennemu podłożu na nasłonecznionych stokach rośnie tam wiele unikalnych, ciepłolubnych gatunków, niektóre na wyginięciu. Ponieważ jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił się styl życia miejscowych mieszkańców, niegdyś wypasających na Jurze bydło, temu terenowi grozi zarośnięcie lasem.

 

"Koza to rodzaj naturalnej kosiarki. Może nam pomóc w zachowaniu bioróżnorodności Jury" - podkreśla koordynator projektu Marceli Ślusarczyk.

 

Stado kóz ma wyruszyć na Jurę we wtorek. Wypas będzie się odbywał pod kierunkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej przy współpracy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, pod nadzorem merytorycznym kierownika Zakładu Biogeografii i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Śląskiego prof. Andrzeja Czyloka.

 

Murawa kserotermiczna to nieleśne zbiorowisko roślinne o charakterze murawowym lub murawowo-ziołoroślowym. Murawy kserotermiczne rozpowszechnione są w południowej i południowo- wschodniej Europie, w obszarach o suchym i ciepłym lecie. W Europie Zachodniej i Środkowej, w tym w Polsce, murawy kserotermiczne rozwijają się na nasłonecznionych zboczach na suchym podłożu wapiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i śmieszne :-? ale mało konkretne :roll:

Odrobina taktu i kultury na forum mile widziana.

Dla mnie forum ma być źródłem wiedzy i wymiany doświadczeń na temat budowy domu, a nie hasła-pisać byle pisać.

 

Bogusia

skoro takt i kultura to po cholerę tu śmiecisz, a nie pytasz w miejscu do tego przenaczonym?

 

Dla mnie forum ma być źródłem wiedzy i wymiany doświadczeń na temat budowy domu

a o co pytałaś?

 

Barbossa przejrzałam niektóre twoje posty-twój język pozostawia wiele do zyczenia. :x Nie odzywaj się,jeżeli cie o to nie proszą :evil:

 

Ciekawe co na temat "zasmiecania" myślą ci co mi odpowiedzieli.Takimi jak twoje posty zaśmieca się forum.

Ta część forum to wymiana doświadczeń i właśnie o wymianę doświadczeń mi chodzi.

Nie życzę sobie wulgaryzmów od Ciebie :evil:

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na temat "zasmiecania" myślą ci co mi odpowiedzieli.
Miałem zamiar odciąć ci się za Twą złośliwość, ale mi przeszło - dzięki Barbossa. Ten forumowicz, czysty ferment tego forum, przerabia szare na złote, bo zmusza do myślenia choć językiem, którego nie tolerujesz.

Otóż Barbossa zasugerował ci już dawno - zrobił to delikatnie w najwyższym stopniu - że pojawiłaś się z wątkiem nie w tym dziale, w którym być powinien z racji poruszonego przez ciebie tematu. Dla tego wątku miejsce jest dokładnie określone: Pamiętajcie o ogrodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz całe forum muratora, wiesz, że jest forum na takie tematy a piszesz tu

(zresztą nie należysz do wyjątków, są i inni, którzy mylą działy forum, zazwyczaj z lenistwa)

 

Nie odzywaj się,jeżeli cie o to nie proszą

 

jak sama zauważyłaś to jest forum i każdy może się wypowiedzieć, nawet ja ( i prosić nie trzeba :D )

 

Nie życzę sobie wulgaryzmów od Ciebie

albo wskaż moje wulgaryzmy, albo nie pisz takich nieprzemyślanych bzdur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda

bronic Barbarossy nikt nie musi

bo daje sobie rade doskonale sam :lol:

jednak musze powiedziec ze jego zarty choc specyficzne to zawsze sa smieszne

a i jakies takie skondensowane :wink:

a po drugie (choc nie bylo pierwszego :roll: )

to on moze najpierw burczy ale jesli juz odpowie to trafnie i fachowo

dzieki jego dyskusjom na rożnych forach sporo sie dowiedziałam

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda

bronic Barbarossy nikt nie musi

bo daje sobie rade doskonale sam :lol:

jednak musze powiedziec ze jego zarty choc specyficzne to zawsze sa smieszne

a i jakies takie skondensowane :wink:

a po drugie (choc nie bylo pierwszego :roll: )

to on moze najpierw burczy ale jesli juz odpowie to trafnie i fachowo

dzieki jego dyskusjom na rożnych forach sporo sie dowiedziałam

 

:lol:

 

Gdyby jeszcze nie sugerował innym że są leniwi, tempi itd. to było by super..

No ale coś za coś - w życiu wszystko ma swoją cenę, również informacje na forum. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze nie sugerował innym że są leniwi, tempi itd. to było by super..

No ale coś za coś - w życiu wszystko ma swoją cenę, również informacje na forum. :roll:

nigdy nie pisałem, że ktoś jest tempy :D nie znajdziesz w moich postach czegoś takiego, jak i tego, że ktoś jest tępy

lenistwo jest cechą ludzi ... (tu wpisz właściwe, ale pewnie i tak się pomylisz)

 

niepotrzebnie podnosiłeś temat do góry, ale rozumiem, że coś Cię kusi i męczy

 

ps

pewnie nawiązujesz do innego postu w innym temacie

napiszę tylko tyle, jak ktoś ma ochotę obrażać to niech obraża mnie, jeżeli sprawi to mu radochę, ale WARA temu komuś od mojej Rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co to za zmasowany atak na Barbossę?!

On wprawdzie jest chwilami denerwujący, od czasu do czasu musi coś palnąć. ma jednak wiele cennych rad i stanowi o kolorycie naszego forum!

Sama kiedyś coś mu przygadałam - w chwili ogólnego przemęczenia i zdenerwowania - ale bez przesady!

Nawet jak kogoś trzeba "spacyfikować", albo coś uświadomić, to nie schodźmy do parteru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip zgadzam się z Tobą w 100%.Od zwracania uwagi ,że np.post jest nie w tym miejscu itp. jest moderator forum.Ale zwykle moderator robi to w sposób kulturalny.Oczywiście każdy forumowicz może tez zwrócić uwage, ale....nadal pozostaję przy swoim KULTURALNIE!!!!! :evil:

Ponieważ tytuł tego postu nijak się ma do tego co się tu wypisuje ("dzięki Barbossa,Sako (który poleca koze -na moją ilastą ziemię?-Polska poł-zach-jakby zerknął obok to jest napisane jak byk Opolszczyzna) proponuję nie kontynuować tematu,nie robić "reklamy"w/w.

El-ka "zgadzam się" też zTobą.Jeżeli nie mam partnera do rozmowy -to nie schodzę do parteru.I jak to powiedział Pan B.L.- NIE CHCE MI SIĘ Z TOBĄ GADAĆ

:evil:

 

Pozdrawiam Bogusia -koniec :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mnie to zaczyna naprawdę rozluźniać

proszę bardzo, pokaż w którym miejscu zrobiłem to niekulturalnie

bo pisać takie smuty, jak widać, każdy może

 

 

filip27 Ty masz jakieś fobie dotyczące licznika postów, a jest to tylko i wyłącznie licznik, który mnie zupełnie nie interesuje; życzenia Twego niestety nie będę w stanie spełnić

jak bym dostał prawa moderatora to pozwoliłbym na więcej, jeżeli coś piszę to sie tego nie wstydzę, ponoszę za to odpowiedzialność i moim zdaniem nie przekraczam pewnych granic

a Moderator niejednokrotnie udowodnił Swoim postępowaniem, że nie wiele go obchodzi, co się dzieje na forum, oprócz pisania b.brzydkich wyrazów oraz ultracieżkiego szkalowania polityków i innych Forumowiczów

jeżeli nie podobają sie komukolwiek moje ŻARTY, to niech ich nie czyta, wolny kraj, forum jest dla WSZYSTKICH, nawet dla takich jak ja i takich jak Wy, którzy nie mają wiele do powiedzenia i to jeszcze często w nie do końca odpowiednim do tego miejscu

masz prawo do swojej opinii, ja n/t Twoich postów i ich merytoryczności nie będę się wypowiadał

 

przykład trafnego ulokowania postu

czy jeżeli napiszę, że pudło, nie to miejsce na taki post to też będzie niegrzeczne, jeżeli napiszę "skup się" to jest to obraźliwe?

 

idąc takim tokiem rozumowania

mam ochotę na grilla i nie myślę racjonalnie, gdzie go zrobię

idę do Kościoła, grzecznie się witam, zagadnę, uśmiechnę, po czym rozstawię urządzenie, rozpalę, położę kawał karkówy, wyciągnę browara, oczywiście zaproponuję przyłączenie się do party, będę ultra grzeczny,

jeżeli ktoś zwróci mi uwagę, że to nie miejsce, to na niego wisądę, że nieładnie jest zwracać mi uwagę, skoro grzecznie się zachowuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...