Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja połacii dachowej z pełnym deskowaniem jak zrobic


Recommended Posts

Ty chyba nie wiesz o co wogole chodzi.Po co potrzebna jest szczelina nad deskami?

:lol:

Nad deskami jest folia/papa i np. dachówka. Pod dachówkę czasem coś nawieja/napada - zdarza się, ale to siądzie na deskach, a raczej na papie/foli i spłynie. Tak?

Szczelina o której rozprawiacie jest pod okapem (?), nie wiem jak sie fachowo nazywa ta część dachu schodząca poniżej murłaty. To rodzi raczej pytanie skąd tam ma sie ten śnieg znaleźć? Bo to już musiałoby sypać "do góry"... :roll:

Przynajmniej ja to tak rozumiem ;)

 

A z tego co kojarze, to akurat Andrzej Wilhelmi wie o czym mówi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć następującą sprawę?

 

Przy dachu kopertowym, połać dachu która kończy się u góry nie na kalenicy tylko na grzbietach (dochodzi oczywiście do kalenicy ale grzbiety zbiegają się w kalenicy) jak powinna wyglądać ta szczelina oczywiście pomiędzy deskami a wełną. Wlot przy okapie - jasne, ale wylot - gdzie? - przecież deski na grzbietach są szczelne ( a może nie? - nie mogę sobie tego wyobrazić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć następującą sprawę?

 

Przy dachu kopertowym, połać dachu która kończy się u góry nie na kalenicy tylko na grzbietach (dochodzi oczywiście do kalenicy ale grzbiety zbiegają się w kalenicy) jak powinna wyglądać ta szczelina oczywiście pomiędzy deskami a wełną. Wlot przy okapie - jasne, ale wylot - gdzie? - przecież deski na grzbietach są szczelne ( a może nie? - nie mogę sobie tego wyobrazić).

 

Wszystkie krokwie dochodzące do krokwi kalenicowej powinyy być podcięte do góry rak aby przestrzenie pomiedzy ociepleniem a deskowaniem były połaczone ze sobą i otworami/szczelina wentylacyjna w okolicy kalenicy.

Wygląd podcięcia - prostokątnu "schodek" w górnej części kalenicy (na 2-3 cm głębokości i 8-10 szerokości)

 

owietrze dostaje się "z dołu", wentyluje nad ociepleniem a potem "po skosie do góry", "ześlizgując sie po krokwi kalenicowej, przemieszcza się do kalenicy i ulatnia :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w każdym polu pomiędzy krokwiami zrób otwory w deskach. Otwory te muszą być tak zabezpieczone aby spływające skropliny nie dostały się pod deski. Podobnie należy zrobić otwory wlotowe w koszach. To rozwiązanie jest możliwe przy zastosowaniu pokryć mocowanych na łatach. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...