Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Plecak szkolny dla pierwszoklasistki


Yvett

Recommended Posts

Mam niemały kłopot z wybraniem właściwego plecaka dla mojej córki. Chciałabym wybrać taki, który nie będzie powodował chorób kręgosłupa - czyli musi być usztywniany. Wszystkie, które do tej pory brałam pod uwagę są po prostu za duże i bardzo ciężkie (pusty plecak waży około 1,5kg). Tradycyjnego tornistra moje dziecko absolutnie nie chce.

Czy może już wybraliście dla Waszych pociech plecaki do szkoły i poradzicie mi coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córa jest bardzo drobnej postury i też mieliśmy ten problem. Stanęło na lekkim plecaku bez usztywnien właśnie ze względu na wagę. Potem okazało się że wiele książek i zeszytów dzieci mają w swoich szafkach w szkole tak więc nasze obawy co do ciężaru plecaka okazały się na wyrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córa jest bardzo drobnej postury i też mieliśmy ten problem. Stanęło na lekkim plecaku bez usztywnien właśnie ze względu na wagę. Potem okazało się że wiele książek i zeszytów dzieci mają w swoich szafkach w szkole tak więc nasze obawy co do ciężaru plecaka okazały się na wyrost.

 

Niestety moje dziecko idzie do szkoły, w której nie ma szafek i wszystko będzie dźwigać na własnych plecach. Kupiłam juz plecak lekki i bez wiekszych usztywnień, ale za to z gąbką na szelkach i w tylnej części. Skróciłam szelki na max, włożylam książki i załozyłam malej na plecy - plecak się zwiesił, a ona, żeby ciężar przezywciężyć pochyla się do przodu.... Martwię się, że załatwi sobie kręgosłup - ja już z nim problemy mam, więc próbuję jej tego zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból moja mała do dziśiaj (idzie do 4 klasy) ma plecak "do kolan".

Może pomyśl o takim na kółkach. Mojej córce takie coś kupiliśmy na zieloną szkołę. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to aby te kółka były duże i najlepiej przypominające koła od wózka dziecięcego. Wtedy się łatwo toczy i nie stawia oporów na nierównościach. Widziałam dzieciaki z takimi tornstrami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój synek należy do drobinek i też się martwiłam o ciężary w plecaku. Plecaki/tornistry/torby są stanowczo za ciężkie dla pierwszaków :(

Twoja córeczka prawdopodobnie nie będzie jednak nosiła plecaka zbyt długo w ciągu dnia. Do szkoły plecak może nieść dorosły, który ją będzie odprowadzał, tak samo w drodze powrotnej ze szkoły. Zajęcia pewnie będzie miała w jednej sali lekcyjnej, więc jak powiesi plecak przy ławce, to zaniesie dopiero do szatni/świetlicy na koniec zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciorniastku - myślałam o plecaku na kółkach - ale klasa, w której mała będzie mieć lekcje jest na trzecim piętrze!!! - trochę nie bardzo te schody dla kółek :-? Ale dzisiaj znalazłam!!! Mam nadzieję, że będzie dobry..... Jest usztywniany nie za duży, trochę cięższy od poprzedniego ale myślę w rozsądnej wadze. Ma dwie wady - cena i kolor (różowy!!!! - ale chyba nie mnie ma sie podobać :wink: - mała jest zachwycona) - a cena - no coż - zdrowy kręgosłup jest bezcenny 8)

 

Kaniu - córę będę faktycznie odwozić do szkoły po drodze do pracy, ale z powrotem do domu będzie musiała chodzić sama - więc "nici" z "tragarza" :wink: (a do domu ze szkoły mamy około 1,5km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powrotem do domu będzie musiała chodzić sama - więc "nici" z "tragarza" (a do domu ze szkoły mamy około 1,5km)

 

Dzielna mała! :D

Ciekawe, jak długo będzie wracać do domu? Ja z koleżanką pokonywałam nieco krótszy dystans chyba w godzinę. Trzeba było przecież i cukiernię odwiedzić i na drzewo się wdrapać i kotka pogłaskać... :wink:

Życzę wszystkiego dobrego małemu pierwszakowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaniu - oh! pewnie z godzinę jej zejdzie ne drogę do domu - ale nie mamy wyjscia :D

 

Michall - piszą, że plecak jest na licencji Disney'a - ale chyba chodzi im o obrazki :-? W każdym razie są takie plecaki z obrazkami Witch, syrenkami i postaciami z bajki o wrożkach Bratz (i ten właśnie kupiłam). Jak wpiszesz w wyszukiwarkę "plecak Bratz" to na pewno pokaże Ci się link do Allegro i tam możesz go zobaczyć. (Czy ten "psepiękny" właśnie widziałaś?)

Cena tego plecaka kształtuje się różnie w zależności od sklepu, od 106,00 do 200,00 (kolejny przykład jak można przepłacić :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaniu - oh! pewnie z godzinę jej zejdzie ne drogę do domu - ale nie mamy wyjscia :D

 

Michall - piszą, że plecak jest na licencji Disney'a - ale chyba chodzi im o obrazki :-? W każdym razie są takie plecaki z obrazkami Witch, syrenkami i postaciami z bajki o wrożkach Bratz (i ten właśnie kupiłam). Jak wpiszesz w wyszukiwarkę "plecak Bratz" to na pewno pokaże Ci się link do Allegro i tam możesz go zobaczyć. (Czy ten "psepiękny" właśnie widziałaś?)

Cena tego plecaka kształtuje się różnie w zależności od sklepu, od 106,00 do 200,00 (kolejny przykład jak można przepłacić :-? )

 

Jesli powtarzam, to co ktos powiedzial to przepraszam, nie czytalam uwaznie watku. Kupilam swojemu dziecku wlasnie plecak disneya, dobry plecak musi byc koniecznie z usztywnieniem na plecach i musi miec anatamiczny ksztalt i atest i miekkie ramiaczka, taki plecak kosztuje niestety duzo, ale zapewniam ze jest leciutki jak piorko, w Niemczech takie plecaki sa obowiazkowe do 3 klasy wlacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

Kupilismy synowi (7 lat) tornister niemieckiej firmy Scout, jeden z modeli serii EASY II. Ta seria zajmowala w ostatnich latach w testach konsumenckich "Stiftung Warentest" pierwsze miejsce.

Mam nadzieje, ze sie sprawdzi w uzytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic plecaki firmy Topgal, cena przystępna, jakość bardzo dobra, trwały (pierwszy wytrzymał 3 lata i jeszcze jest w bardzo dobrym stanie), prałam w pralce po wyjęciu stelaża. W swojej ofercie maja rózne plecaki w zaleznosci od wieku i wielkosci dziecka. W tym roku kupiłam malutki plecaczek dla 5-latka, też bardzo fajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Mam niemały kłopot z wybraniem właściwego plecaka dla mojej córki. Chciałabym wybrać taki, który nie będzie powodował chorób kręgosłupa - czyli musi być usztywniany. Wszystkie, które do tej pory brałam pod uwagę są po prostu za duże i bardzo ciężkie (pusty plecak waży około 1,5kg). Tradycyjnego tornistra moje dziecko absolutnie nie chce.

Czy może już wybraliście dla Waszych pociech plecaki do szkoły i poradzicie mi coś?

Tornitry Herlitz ważą 0.8 kg, czyli połowę o czym piszesz. Plus pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka, profilowane plecy. Tutaj więcej o doborze tornistra, na co zwrócić uwagę: http://portal.delfinki.pl/tornister-dla-pierwszoklasisty/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...