Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ciekawe - woda spod płyty g-k pod sufitem


Recommended Posts

Mam wyciek wody (poleciała ciurkiem) na pionowej ścianie parteru przy suficie czyli stropie spod gipskartonu ułożonego jako wykończenie sufitu na połączeniu ściany i sufitu. W najbliższej okolicy nie ma żadnych rur - najblizsza 5m w podłodze na górze. Grubość pionowej sciany parteru - 40cm, grubość stropu - podobnie. I ciekawostka na górze w pomieszczeniu jest sucho. Przez 2 lata było OK. I nagle jakoś jak przyszedł wiatr i deszcz od wschodu po ścianie poleciała woda. Ktoś mi powiedział, że może zebrała się wilgoć gdzieś między gipskartonem a stropem ale to chyba nie możliwe, żeby wyleciało tyle wody, która poleciała dużym ciurkiem po ścianie!!! Polewanie dachu nic nie dało, polewanie podbitki od dołu nic nie dało - nie było wody ponownie na ścianie. Ściany i strop grube jak cholera a poleciała woda. Spotkaliście się z czymś takim? Było u mnie sporo ludzi i nkikt nie wie o co chodzi? Zdjąłem kawałek płyty i widać, że było mokro ale nie wiadomo skąd woda, jest stelaż pod płytę g-k. POMOCY!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewasz może jakieś miejsc na foli ( dach, strop), które mogły

nazbierac wody przez dłuższy czas ? To tylko takie głośne myślenie, bo

nie znam Twoich rozwiązań. Woda mogla skroplić się, albo zebrać powoli

z opadów, a wiatr np. lekko podniósł folię i woda sie wylala, albo się

przepełniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto2.m.onet.pl/_m/8c8eb19c0eafb9959b76a537b6638262,3,19,0.jpg

 

Grubość stropu jest normalana - terriva oczywiscie - ok. 40cm - tak napisalem bo nie mierzyłem.

Po lewej jest ta ściana z której cieknie. Mniej więcej w połowie jest wyciek jakby spod stropu. Zdjęcie zrobiłem zanim jeszcze ułożyłem gipskarton pod sufitem.

Spróbuję poszukać jeszcze zdjecia z zewnątrz budynku. Dzięki za wszelką pomoc z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto2.m.onet.pl/_m/8c8eb19c0eafb9959b76a537b6638262,3,19,0.jpg

 

Grubość stropu jest normalana - terriva oczywiscie - ok. 40cm - tak napisalem bo nie mierzyłem.

Po lewej jest ta ściana z której cieknie. Mniej więcej w połowie jest wyciek jakby spod stropu. Zdjęcie zrobiłem zanim jeszcze ułożyłem gipskarton pod sufitem.

Spróbuję poszukać jeszcze zdjecia z zewnątrz budynku. Dzięki za wszelką pomoc z góry.

 

Tak tylko,że teriva ma 24 cm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko,że teriva ma 24 cm :o

 

+5 styropiany + 5 wylewki wychodzi 34 dla nieuzbrojonego mieszkanca bedzie i z pol metra ;)

a jak podwiesic pod stropem gipskarton z dystansem 16cm to jest ponad pól metra - bo dochodzi grubośc gips- kartonu ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko,że teriva ma 24 cm :o

 

+5 styropiany + 5 wylewki wychodzi 34 dla nieuzbrojonego mieszkanca bedzie i z pol metra ;)

a jak podwiesic pod stropem gipskarton z dystansem 16cm to jest ponad pól metra - bo dochodzi grubośc gips- kartonu ... :-?

Tylko g-k to element strop raczej nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno i theodolitowi to już dziękujemy, może ktoś dorzuci jeszcze jakiś pomysł konkretny, zastanowił mnie pomysł, ten gdzie ktoś wspominał coś o oddaleniu miejsca o 4m, ale u mnie nie prowadzone były żadne prace w pobliżu, tydzień wcześniej zrobiłem podbitkę, ale przypomnę grubość mojego muru ścian to 40cm konkretnie, na górze jest pokój i tam jest wszędzie sucho, no i strop o grubości, o której już się rozpętała dyskusja, ale kilka cm w tą czy w tą to przecież nie ma znaczenia. Dorzucam widok od zewnątrz z zaznaczonym miejscem, gdzie leci ale od przypominam, że wewnątrz.

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/376033df7c5456729d460002d5f874f5,3,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno i theodolitowi to już dziękujemy, może ktoś dorzuci jeszcze jakiś pomysł konkretny, zastanowił mnie pomysł, ten gdzie ktoś wspominał coś o oddaleniu miejsca o 4m, ale u mnie nie prowadzone były żadne prace w pobliżu, tydzień wcześniej zrobiłem podbitkę, ale przypomnę grubość mojego muru ścian to 40cm konkretnie, na górze jest pokój i tam jest wszędzie sucho, no i strop o grubości, o której już się rozpętała dyskusja, ale kilka cm w tą czy w tą to przecież nie ma znaczenia. Dorzucam widok od zewnątrz z zaznaczonym miejscem, gdzie leci ale od przypominam, że wewnątrz.

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/376033df7c5456729d460002d5f874f5,3,19,0.jpg

 

Automatyczny generator odpowiedzi informuje, iż zostałes wpisany na listę "tych osób nie obsługujemy"

 

Dziękujemy i życzymy miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...