Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MMB_Gdynia - budujemy domek - komentarze


Recommended Posts

Wszystkie blondynki moje są :)

 

nooo to gratuluję :D

 

ja też mam jedną taką czteroletnią w domu, sama też się od czasu do czasu roie na blond 8) :wink:

 

 

Dobra, a teraz zdradź mi co to ten MS Project i szczym się to je, tylko plizz, tak jak czterolatkowi tłumacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie blondynki moje są :)

 

nooo to gratuluję :D

 

ja też mam jedną taką czteroletnią w domu, sama też się od czasu do czasu roie na blond 8) :wink:

 

 

Dobra, a teraz zdradź mi co to ten MS Project i szczym się to je, tylko plizz, tak jak czterolatkowi tłumacz :D

 

W skrocie narzedzie wspomagające prowadzenie projektów. Ja uzywam go do harmonogramowania prac i ewidencji kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

"Ekipa" rewelka :D Wiedziałam od zawsze, że kobiety najlepiej spisują się w robotach męskich :p :wink: No i przy tym porządeczek trzymają. "Nadzorca" przecudnej urody. Dobrze, że jeszcze taki malutki, dziewczyny spokojnie zdążą wybudować zanim synek zacznie rządzic :wink:

 

A gdzie budujesz? Bo ja też w Gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czesc,

 

Jak bedzie u Was wygladala instalacja grzewcza? Doczytalem w Twoim dzienniku, ze bedzie piec gazowy kondensacyjny i kominek, ale interesuja mnie rowniez pozostale elementy. Gdzie grzejniki, gdzie podlogowka, czy kominek z plaszczem wodnym, czy z DGP, czy tylko do ozdoby? I czym sie kierowaliscie przy wybieraniu CO/CWU?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planujemy na dole dac podlogowke a na gorze w sypialniach tradycyjne kaloryferki - to instalacja CO. Nie zdecydowalismy sie na kominek z płaszczem, gdyz slyszalem wiele niezbyt dobrych opinii. Kominek bedzie zintegrowany z instalacją wentylacji mechanicznej i za jej posrednictwem bedzie rozprowadzane cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planujemy na dole dac podlogowke a na gorze w sypialniach tradycyjne kaloryferki - to instalacja CO. Nie zdecydowalismy sie na kominek z płaszczem, gdyz slyszalem wiele niezbyt dobrych opinii. Kominek bedzie zintegrowany z instalacją wentylacji mechanicznej i za jej posrednictwem bedzie rozprowadzane cieplo.

 

No to mnie zmartwiles, bo ja u siebie planuje zrobic cos takiego:

http://www.muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-gazowe/cieplo-z-gazu_-drewna-i-slonca,6353_19111.htm

Jakie to byly "niezbyt dobre opinie" na temat kominkow z plaszczem?

 

Pozdrawiam

 

mishka2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się :)

 

Od początku jakoś kominek z płaszczem wodnym nie interesował mnie za bardzo. Pytałem się jeszcze kiedyś swoich znajomych czy są zadowoleni ze swoich kominków z PW i jak odpowiadali mi, że niezbyt to dalej się tym nie interesowałem.

 

Nie traktuj mojej opinii zatem jako wyrocznie w tym temacie :)

 

P.S.

W trakcie zmiany jest koncepcja ogrzewania parteru: w zwiazku z tym, ze mamy duze okna (od podłogi) i bedziemy chcieli miec podłoge drewnianą to chyba zdecydujemy sie na grzejniki kanałowe (bez podłogówki w salonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

 

Zamierzam sie budowac w przyszlym roku i jestem na etapie wybierania projektu.

Bardzo zainteresowal mnie Twoj projekt - taki Benedykt (ktory mi sie bardzo podoba) pozbawiony kilku wad takich, jak maly salon, czy te belki, slupy i podciagi. Z checia bym go wykorzystal wprowadzajac kilka zmian.

Mam zatem kilka pytan do Ciebie:

Jaki architekt go projektował?

Kto ma prawa autorskie do tego projektu - architekt czy Ty?

Posiadasz kosztorys tego projektu, jezeli tak, jakie sa koszty realizacji?

Czy moglbym wpasc do Ciebie na budowe i obejrzec projekt w rzeczywistosci, a przy okazji spotkac sie z Toba i zadac kilka pytan?

 

Mam nadzieje, ze nie wystraszylem Ciebie taka iloscia pytan i z gory dzieki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

My nie zdecydowalismy sie na Benedykta ze wzgledu na (naszym zdaniem) błędy/niedopracowania konstrukcyjne i uzytkowe. Benedykt byl bliski naszym oczekiwaniom, ale zdecydowalismy sie na inny projekt (szczegoly na forum).

Dachowcy wchodza dzis, mam nadzieje :)

 

P.S.

Benedykt odpadl ze wzgledu na slupy na poddaszu i podciągi w kazdych pomieszczeniach - widzielismy zrealizowany projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy nie przeszkadza Wam fakt że podobnie jak w oryginalnym projekcie, przedpokój na górze jest ciemny ?

I od razu drugie pytanie, czy korytarzyk na dole , pod schodami z przejściem do garażu również nie wyszedł bardzo ciemny ?

Być może pytanie wyda Wam się dziwne, ale bardzo lubię mieć dużo światła dziennego w mieszkaniu, i zastanawiam się jak to wyjdzie w praktyce w Benedykcie ( planujemy budowę Benka w wersji 4 ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo,

zazwyczaj korytarze są słabo oświetlone, gdy znajdują się w centralnej częsci rozkładu pomieszczeń. Uważamy, że korytarz na parterze będzie dobrze oświetlony ze względu na dużą ilość światła wpadającą przez wielkie okna w salonie i korytarzu. Jeśli chodzi o korytarz na poddaszu to faktem jest, iż moze byc ciemny, zwlaszcza ze planujemy dac pelne drzwi - bierzemy pod uwage fakt, ze z reguly nie wszystkie drzwi do pomieszczen graniczacych z korytarzem są zawsze zamkniete. Jesli na etapie prac wykonczeniowych stwierdzimy, ze faktycznie bedzie za ciemno, to moze zastanowimy sie nad świetlikami.

 

Dziekujemy za spostrzezenia i pozdrawiamy świątecznie

mmb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...