Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do projektu Iskierka


phox

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witaj

 

Ostatnio czekam na dalsze etapy prac i walczę o przyłącze prądowe, wiec rzadko tu zaglądam. Co do rozwiązania wentylacji w kuchni i łazience mam zbudowany z pustaków kominowych do więźby, a dalej będzie szło rurkami do grzybków zamontowanych na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

witam

z przodu masz wejcie półokragłe tak jak w projekcie, czym zamierzasz je obłorzyc ( ten łuk jest troche klopotliwy.)

 

i drugie pytanko czy daszek nad wejsciem jest taki jak w projekcie czy wiekszy bo wydaje sie spory co do niektorych ktore widzialem na forum a bardzo mi sie taki podoba

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Prawdę mówiąc ja zdawałem sobie sprawę z kłopotliwości obłożenia wejścia, ale tak nam się ono podobało, że zostało. Co do obłożenia na razie nie myślałem na ten temat. Zmartwienie sobie zostawiam na potem.

 

Co do daszku. Ogólnie cały dom poszedł do góry o 1 pustak więc i dach panowie mi troszkę powiększyli. Daszek pewnie tez jest kilka centymetrów większy, żeby wyglądać proporcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam cie ponownie i mam inne pytanko za tydzien zaczna mi stawiac sciany i tak potpatruje na twoje okna, mam pyatko czy otwory okienne sa takie jak w projekcie???

widze ze te dwa małe od przodu wydluzyles do dlugosci tego od kuchi, tez tak chcemy zrobic, a czy te kuchenne powiekszałes do takiego rozmiaru jak te na szczycie i czy wogole zwiekszales otwory

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj ....

 

Co do otworów okiennych to na piętrze zmieniałem wszystkie ( 150 x 150 ). Na dole zaś małe okna od frontu dostosowaliśmy wielkością do okna w kuchni tego mniejszego, które jest wyżej ze względu na zlewozmywak na którego jest tutaj przewidziane miejsce. Tego okna nie powiększaliśmy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich serdecznie,

w przyszłym roku zamierzam budować Iskierkę,

phox, czy był byś tak uprzejmy i napisał mi jakie zmiany dokonałeś w projekcie oprócz poszerzania o 1m salonu i kuchni?

Jak oceniasz te schodki w sypialni?

za wszystkie rady z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Co do bramy to zamawialiśmy ją u lokalnego wykonawcy. PO kilku wizytach w supermarketach okazało się, że w podobnej cenie możemy zrobić coś na zamówienie. Udało się wynegocjować dobra cenę za wszystko i łącznie z montażem wyszło niedużo ponad 2000.

 

A w odpowiedzi na 2 pytanie to oprócz wymiarów domku zmieniliśmy położenie tarasu na bok domu ( bo mamy działkę 20 x 40 ), powiększyliśmy okno do rozmiarów standardowych, na górze zlikwidowaliśmy balkon i zamontowaliśmy okna 150x150. Zlikwidowaliśmy drugi komin ( ten mały ) i zamiast niego będą grzybki na dachu.

 

Schodki na górze, no cóż, na razie ich jeszcze nie widać, ale mam nadzieję, że będą ładnie wyglądały. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki za odpowiedź,

ja na pewno nie będę się bawił w balkon bo to tylko zwiększa koszty a jak jest ogród to balkon staje się praktycznie bezużyteczny, co do sypialni to raczej zrezygnuję ze schodków - obawiam się powrotu w nocy np. z łazienki i gdy zabraknie gruntu pod nogami wypadek gotowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...