Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do-budowa poddasza- już mieszkamy!!!


Bianca

Recommended Posts

Ohoho... widzę, że krąg budujących poddasza ciągle się powiększa.... :lol: Przeprosić muszę tych , którzy czekają na odpowiedzi na swoje pytania, ale teraz nie często tu zaglądam, a powiadomienia przychodzą jak chcą... :-?

Widzę zresztą, że sobie świetnie radzicie beze mnie 8)

 

 

Jesień już zawitała, a ja podążyłam jej śladem i etażerka zyskała nowy look...

 

http://images39.fotosik.pl/201/d5ca4756c225e51a.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/205/b5c67de3a3b50c5b.jpg

 

Upolowałam stolik do kompletu w moimi mebelkami w stylu shabby chic... Patyna odciśniętych lat w pełni autentyczna...

 

http://images38.fotosik.pl/201/5dfb68634168829c.jpg

 

I na coraz to wcześniej zapadające wieczory, aby rozjaśnić mrok nocy, para lamp też pasujących do wystroju, a jakże!

 

http://images39.fotosik.pl/201/1cbc75c62e3286e4.jpg

 

 

W kolejce do przerabialni stoi jeszcze jeden stolik i jeszcze jeden stolik i już oczyszczona ze starych powłok mini szafeczka, która być może już w ten weekend zabłyśnie nowym blaskiem. a po cichu powiem, że już poluję na kolejne antyki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Długo już śledzę Twój wątek Bianco i jestem pełna uznania dla prezentowanych wnętrz. Ja jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Moja budowa polega na rozbudowie poprzez dobudowę osobnej klatki schodowej na trzy piętra, nadbudowie poprzez zerwanie płaskiego dachu i wyciągnięcie ścianki kolankowej na ok 120 cm i pokrycie dachem dwuspadowym. Powierzchnia mieszkania to będzie ok 100 m2, do tego klatka schodowa i taras , razem pow. użytkowa ok 124 m2. jesteśmy też w trakcie rozglądania się za kredytem. Ponieważ twoja nadbudowa wydaje mi sie być podobną, proszę prześlij mi na priva, ile mniej więcej kosztowałą Twoja inwestycja. Z góry dziękuję i przepraszam, że od razu tak z grubej rury, ale jest to dla mnie ważne , bo nie wiem ile mam brać kredytu, a decyzję muszę już podejmować.

 

U mnie dokładnie :o tak samo, tylko,że klatkę dobudowalismy na pierwsze pietro - poddasze ;) a scianka kolankowa ma u nas prawie 150 cm.

Bianco, co u Ciebie? Bloga oczywiscie odwiedziłam,a teraz zbieram szczękę z podłogi :lol: :lol: :lol:

 

Bea7777

Twój wątek również śledzę z zaciekawieniem, bardzo mi się podoba Twoja rozbudowa i zazdroszczę finiszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiau 668-

- A gdzie wogule umiejscowiony jest ten tom, który zamierzasz zorbudować. Bo jeśli jest to osiedle- gdzie dom stoi koło domu i w przypadku gdy nie ma u was planu zagospodarowania przestrzennego potrzebna będzie decyzja o warónkach zabudowy a co za tym idzie również przychylność sąsiadów.

Moja znajoma właśnie z powodu nieakceptacji sąsiada nie mogła rozbudować swojego domku. Było to małe i ciasne osiedle-a wiadomo im budynek wyższy tym więcej cienia pada na sąsiedni ogródek - i marzenia o pięknym poddaszu musiały pozostać marzeniami.

Jeśli chodzi o kalkulacje- to robiłam sama. Ale nie planuje wszystkiego zrobić od razu. Na początek obliczyłam ile będzie kosztować materiał na sciany zewnętrzne, dach i jego docieplenie + okna. Nie wiem ile wyniesie całość- to wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam Saza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiau 668-

- A gdzie wogule umiejscowiony jest ten tom, który zamierzasz zorbudować. Bo jeśli jest to osiedle- gdzie dom stoi koło domu i w przypadku gdy nie ma u was planu zagospodarowania przestrzennego potrzebna będzie decyzja o warónkach zabudowy a co za tym idzie również przychylność sąsiadów.

Moja znajoma właśnie z powodu nieakceptacji sąsiada nie mogła rozbudować swojego domku. Było to małe i ciasne osiedle-a wiadomo im budynek wyższy tym więcej cienia pada na sąsiedni ogródek - i marzenia o pięknym poddaszu musiały pozostać marzeniami.

Jeśli chodzi o kalkulacje- to robiłam sama. Ale nie planuje wszystkiego zrobić od razu. Na początek obliczyłam ile będzie kosztować materiał na sciany zewnętrzne, dach i jego docieplenie + okna. Nie wiem ile wyniesie całość- to wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam Saza

 

 

 

WITAM POWTORNIE . DOM TEN JEST NA WSI POZA TYM WOKÓŁ MNIE SASIEDZI WŁAŚNIE SOBIE PODDASZA POBUDOWALI I NIE SŁYSAŁAM ZEBY POTREBOWALI GODY MOICH RODZICÓW :) RESZTĄ U MNIE JEST DOŚC SZEROKA DZIAŁKA BUDOWLANA I WIECIE CO MOJA MAMA PYTAŁA SIE ARCHITEKTA KTÓRY MIESZKA U NAS NA WSI I POWIEDZIAL ZE MOZNA TO PODCIĄGNĄC POD WYMIANE DACHU I NIE TRZEBA TYLE ŁAZIC ZA PAPIERKAMI NIE WIEM ILE W TYM PRAWDY BO NIE PRAKTKOWAŁAM TEGO NO ALE JAK ON TAK MÓWI TO PEWNIE TAK JEST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Brzmi sensownie. I pewnie warto się wokół tego zakręcić.

Mój brat, który mieszka na wsi wybudował przybudówkę i też nikogo nie pytał o zgodę. Nikomu nic nie przeszkadzało. Ale u niego odległości domu od domu to z 200m. więc może na to patrzy się inaczej.

Przynajmniej papierologię masz z głowy.

Szczęściara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
kasiau 668-

- A gdzie wogule umiejscowiony jest ten tom, który zamierzasz zorbudować. Bo jeśli jest to osiedle- gdzie dom stoi koło domu i w przypadku gdy nie ma u was planu zagospodarowania przestrzennego potrzebna będzie decyzja o warónkach zabudowy a co za tym idzie również przychylność sąsiadów.

Moja znajoma właśnie z powodu nieakceptacji sąsiada nie mogła rozbudować swojego domku. Było to małe i ciasne osiedle-a wiadomo im budynek wyższy tym więcej cienia pada na sąsiedni ogródek - i marzenia o pięknym poddaszu musiały pozostać marzeniami.

Jeśli chodzi o kalkulacje- to robiłam sama. Ale nie planuje wszystkiego zrobić od razu. Na początek obliczyłam ile będzie kosztować materiał na sciany zewnętrzne, dach i jego docieplenie + okna. Nie wiem ile wyniesie całość- to wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam Saza

 

 

 

WITAM POWTORNIE . DOM TEN JEST NA WSI POZA TYM WOKÓŁ MNIE SASIEDZI WŁAŚNIE SOBIE PODDASZA POBUDOWALI I NIE SŁYSAŁAM ZEBY POTREBOWALI GODY MOICH RODZICÓW :) RESZTĄ U MNIE JEST DOŚC SZEROKA DZIAŁKA BUDOWLANA I WIECIE CO MOJA MAMA PYTAŁA SIE ARCHITEKTA KTÓRY MIESZKA U NAS NA WSI I POWIEDZIAL ZE MOZNA TO PODCIĄGNĄC POD WYMIANE DACHU I NIE TRZEBA TYLE ŁAZIC ZA PAPIERKAMI NIE WIEM ILE W TYM PRAWDY BO NIE PRAKTKOWAŁAM TEGO NO ALE JAK ON TAK MÓWI TO PEWNIE TAK JEST

 

Hej dziewczynki:)

Ja też jestem aktualnie na etapie papierologii i na wiosnę ruszamy z rozbudową poddasza na domku rodziców. Moje poddasze będzie miało ok 117 m2 pow. użytkowej. W moim przypadku musiała być wydana decyzja o ustaleniu warunków zabudowy, bo gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego (na szczęście nie musiałam na nią długo czekać bo pracuję w Urzędzie Gminy, więc po znajomości...:) Domek jest na wsi, na dość dużej działce i nie potrzebna była żadna zgoda sąsiasów (na szczęście). Obecnie czekam na pozwolenie na budowę, a wiosną zapraszam do mojego dziennika na forum, żeby już nie zaśmiecać dziennika Bianki :)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiah, twój rozkaz jest niemożliwy do odrzucenia. Chociaż zima jest tą porą roku, która mnie najmniej zachęca do wychodzenia z ciepełka. A jak juz nie musze nigdzie wychodzić to siedzę sobie i wymyślam i tworzę i cudaczę. Jeśli jesteś ciekawa co nowego, to zaglądnij do mnie proszę o

TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i48.tinypic.com/v3ej4g.jpg

 

 

jeszcze ja biegnę spóźniona... :roll:

 

Bianco, ale tworzysz cuda, Twój blog przeglądałam pół dnia, jest super :D

zaraz lece tam jeszcze raz :D wpisać sie w obserwatorów, bo warto :wink:

 

 

coraz więcej pojawia sie nas muratorów blogowców... :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.solis.net.pl/pictures/user/sylwester-2008-2009.jpg

Dużo radości dnia codziennego, spełnienia marzeń co do jednego. Miłości takiej, że świat nie widział, zdrowia takiego, co nikt nie słyszał. Pieniędzy tyle, że nie wiesz ile, a wszystko to w tę radosną chwilę -Życzy Kachna28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...