Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do-budowa poddasza- już mieszkamy!!!


Bianca

Recommended Posts

Przykro mi z powodu okien Bianca :( :evil:

Trzymam kciuki moze partacze sie wykaza jednak i wstawia te okna troche szybciej? :-?

 

Ja tez mam deszczowke w lazience na dole - kupilam w Castoramie, ale nie wiem jeszcze jak sie sprawuje...mamy tylko inna sluchawke od dolnego prysznica... Byl problem z zalozeniem, ale juz jest na miejscu, gdzie byc powinna...(zdjecia sa u mnie na stronce jak masz ochotke popatrzyc) :wink:

 

Fajne wymiary brodzika - nie widzialam jeszcze takich! :o

 

Daj znac jak poszlo z oknami !!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja nie rozumiem, o co Ci chodzi :o

Tyle miesięcy już się budujesz (gratulacje :D ) i ciągle Ci się wydaje, że coś można zrobić dobrze od razu :o ??

A po co?? Trzeba spartolić, następnego dnia (albo za tydzień) przyjść poprawić, potem jeszcze coś tam dodać, czego nie było od razu - taka kolej rzeczy. Normalka :roll: :wink:

No właśnie tak mi się wydawało :wink: i wiedziałam że z momentem odejścia ekipy Pana Krzyśka , która nam budowała dobre czasy się skończą , bo on dwa razy albo trzy zawsze zapytał czy tak ma być czy koncepcja się nie zmieniła? Jak coś to zawsze doradził żeby było lepiej a nie taniej i szybciej. Poza tym mogłam zostawić pieniądze na górze i byłam spokojna, pocztę odbierał jak nas nie było, psa pilnował żeby nie spitolił przy otwieraniu bramy itp. Jedyna wada to troszkę za mała ekipa, ale wiemy jakie czasy są teraz.

A dzisiaj przyszli wymontowali te okna i zamontowali niżej w otworach i skasowali dwie stówy... :cry: bo trudno dojść kto zawalił bardziej oni czy nie oni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro ze tak sie stalo kochana Bianco :cry:

Ale wiesz, ja mysle, ze na kazdej budowie i w kazdym projekcie znajdzie sie taki pan od okien czy od elektryki itp, ktory spartoli, nie pojawi sie, zawali termin itp. - ja chociaz nie budowalam swojego domu tez dostalam po kieszeni (nieuczciwy stolarz) - i nie zaufam juz zadnemu "fachowcowi". Obowiazuje zasada ograniczonego zaufania - z naciskiem na jego brak kompletny oraz jesli cos ma byc dobrze wykonane to tylko przeze mnie 8)

Pozdrawiam i czekam na zdjecia okien :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie coś znalazłam na podłogę, ale zaznaczam z góry że odwzorowanie koloru jest marne, bo w rzeczywistości ona jest ciutkę bardziej turquoise :wink: i na ściany nawet też się coś znalazło, ale to już w ogóle na stronie wygląda na szare, więc nie wklejam.

Oczywiście sprawdza się porzekadło że najciemniej pod latarnią i szukałam u innych wytwórców płytek, ale o naszej rodzimej fabryce płytek Pilch, co mam ją z 2 km od domu to zapomniałam i tam znalazłam :lol:

OK jutro pojadę tam jeszcze raz (po wizycie p. Zenka-kafelkarza) z moim mużem to zrobię zdjęcia - może to jakoś wyjdzie.

Ogólnie jutro ogłaszam dzień fotografa, bo zaległości narobiłam że ja pitolę.

 

http://www.pilch.pl/img/plytki/tango/niebieski/kafelki/pop/2_PR_652E_TANGO_niebieski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie domek wyglada z oknami ;) Naprawde to jest duzyyyy dom! Dachoweczka super - macie juz dach nad glowa ! A jak to bedzie z zewnatrz? Bedziecie ocieplac i tynkowac caly budynek w przyszlosci, zeby wszystko stanowilo calosc dla oka? Naprawde to calkiem inny dom teraz - bardzo sie ciesze, ze oknienka juz sa ;)

 

Propos' tych plytek z Pilcha - pamietasz jak sie ciebie pytalam gdzie zakupy robisz katowice czy bielsko - myslalam wtedy dokladnie o Pilchu no bo ty Jasienca i Pilch Jasienica ... ale jak piszesz najciemniej jest pod latarnia :lol:

 

Do lutego zleciiii - to juz tylko 3 miesiace - masz czas na poszukiwanie mebelkow i wyposazenia - no i na podrasowanie konta ;))

 

W Lipowej juz pada snieg az milo - a jak tam u Was? Zasypuje? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie domek wyglada z oknami ;) Naprawde to jest duzyyyy dom! Dachoweczka super - macie juz dach nad glowa ! A jak to bedzie z zewnatrz? Bedziecie ocieplac i tynkowac caly budynek w przyszlosci, zeby wszystko stanowilo calosc dla oka? Naprawde to calkiem inny dom teraz - bardzo sie ciesze, ze oknienka juz sa ;)

 

Wiele zależy od szwagra czy będzie reflektował na wspólne finansowanie. Mamy grube ściany, takze nie będziemy już ocieplać. Marzy mi się otynkować go na ładny krem tynkiem akrylowym, żeby był jednolity. Jeśli nie będzie chciał to otynkujemy swoją część w miarę podobnie jak dół.

 

Propos' tych plytek z Pilcha - pamietasz jak sie ciebie pytalam gdzie zakupy robisz katowice czy bielsko - myslalam wtedy dokladnie o Pilchu no bo ty Jasienca i Pilch Jasienica ... ale jak piszesz najciemniej jest pod latarnia :lol:

 

Szczerze to jeszcze ostatkami nadziei pędzona szukam Cersanitu Congo Verde, ale tu u nas nie ma :cry: a ja go chcę zobaczyć żeby potem nie żałować

 

Do lutego zleciiii - to juz tylko 3 miesiace - masz czas na poszukiwanie mebelkow i wyposazenia - no i na podrasowanie konta ;))

Ja tam i tak nie planuję przenosin wcześniej niż na lato, aby na spokojnie urządzić naszą stodółkę.Przez te 3 miesiące i tak się będzie tam ciągle coś działo.

Kable od prądu już są porozciągane po podłodze

Jutro mają przyjechać z Pszczyny i zrobić resztę instalacji

Za tydzień wróci pan Krzysiek i zrobi nam wyleweczkę i obrobi okna

Po 20.11 znowu elektryk robi resztę prądu

Po 10.12 wchodzą robić tynki z agregatu

Ocieplenie wełną też jest przewidziane w swoim czasie(może w tym roku?)

Grunt to że nic już nam nie zalewa ścian bo od wilgoci wyszła nam pleśń

 

W Lipowej juz pada snieg az milo - a jak tam u Was? Zasypuje? :wink:

 

Pada, pada.

Wczoraj w takiej śnieżycy małż z pomocnikiem robili odpływ dla systemu rynnowego, żeby woda przy domu nie stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja regularnie odwiedzam Twój dziennik :wink:

I kibicuję :p

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A ty coś swojego stawiasz czy tylko tak towarzysko na forum? :wink:

Na razie tylko towarzysko i w roli obserwatora. Budowę (i ślub :wink: ) planuję na 2009 rok i tęz będziemy dobudowywać poddasze.

Dlatego już teraz chcę zobaczyć jak robią to inni.

:wink: :lol: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...