Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do-budowa poddasza- już mieszkamy!!!


Bianca

Recommended Posts

Ja juz w topiku o szarosciach napisalam apropo tego ze jakies kolory wyjda z mody:

 

Czy szary wyjdzie z mody hmmm mysle ze nie, tak jak bez ... wyjdzie z mody jedynie kompozycja szarego czy bezu i struktura czy forma z jakiej to cos w tym kolorze jest wykonana.

Mam w mieszkaniu od 12 lat szara lazienke z biala podloga, plytki sa proste zwykle matowe .... to jest najwdzienczniejsza lazienka jaka mialam.

Przyjdzie mi na niebieski, wystarczy zmienic reczniki, dodatki, walnac pasek bordury tapetowej miedzy plytkami a sufitem i juz jest niebiesko... chcesz czerwono - nie ma problemu... zolto o juz sie robi

Teraz zrobilam tez szara, tz jasniutko szara z antracytem... ale ona jest juz specyficzna... plytki 40x20 i "paseczki". Mysle ze za pare lat taka wielkosc i struktura bedzie juz przezytkiem

Dlatego zostawilam sobie mala furtke w formie wkomponowanych kropek i wszystko bedzie podciagane pod forme kropkowa a nie pod obecny kolor ....... jak juz szary tz ten szary mi sie opatrzy, to poprostu powiesze przy suficie pare bordowych kulek, w dwoch olejnych (bialo-antracytowych) obrazach, domaluje bordowe kropy... wymienie reczniki na bordo i bedzie git moge jeszcze ktoras ze scian uraczyc kropkami w roznej wielkosc odpowiedniego koloru.

_________________

 

To sie tyczy wszystkich kolorow, bo kolor jako taki zawsze zostaje tylko kolorem i ktos moze lubic taki albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bianca gratuluję, że już wykańczacie i zazdraszczam że hej... Łazienka będzie super a hol - świetne zestawienie kolorów.

No na razie to tylko tyle mamy bo kasa nadal w banku na nas czeka, aż ją dostaniemy.. :(

Chciałam żeby ten kolor gresu ułożonego w środku był bardziej beżowy, lecz nie było w kolekcji i jest taki. Ale w końcu to "tylko" podłoga.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bianca, zajrzałam do CIebie i faktycznie - Twoja łazienka będzie inna niż większość. Tak mnie dziś refleksje u małejmi wzięły po obejrzeniu raelizacji jej wykonawacy - że teraz wszyscy robią podobnie, u mnie tez jest dość podobnie. Ciekawe jak mi sie będą moje wnętrza podobać za parę lat, zważywszy,że tyle różnych płytek mi się podobało i kolorów ;)

 

Ja tylko sobie pomyślalam bo coś wspominalaś o fugach, że fugi bym nie robiłą ciemniejszej tylko pod kolor jasnych płytek, a na podłodze pod podłogę. Choć pewnie trudno będzie znaleźć taki pasujący odcień... ale ja osobiście nie lubie pokratkowanych ścian, no chyba że Ty lubisz...

A kolor - na zdjęciu podłoga wygląda na bardziej niebieską, ale to się może jeszcze zmienić jak zapełnisz lazienkę inaczej tez będzie w sztucznym świetle a inaczej w dziennym

 

HOl będzie super.

A jak zamierzasz zrealizowac pomysł z folią na oknie??? Bo ja chcę zrobić coś takiego na parawanie od wanny tylko na razie wśród znajomych szukam bezskutecznie kogoś z ploterem tnącym. Czy sa jeszcze jakieś inne możliwośći i może wiesz ile taka przyjemnośc kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sobie pomyślalam bo coś wspominalaś o fugach, że fugi bym nie robiłą ciemniejszej tylko pod kolor jasnych płytek, a na podłodze pod podłogę. Choć pewnie trudno będzie znaleźć taki pasujący odcień... ale ja osobiście nie lubie pokratkowanych ścian, no chyba że Ty lubisz...

A kolor - na zdjęciu podłoga wygląda na bardziej niebieską, ale to się może jeszcze zmienić jak zapełnisz lazienkę inaczej tez będzie w sztucznym świetle a inaczej w dziennym

 

Witam cie onna. u mnie cię jeczsze chyba nie było... :lol:

A o ciemnych fugach na ścianach to nie kojarzę nic.... :roll: :oops:

Ale bez obaw.... Fuga na ścianę w łazience jest już kupiona Atlas jasnoniebieska ( w rzeczywistości to bladziutkoniebieskawa jest) a na podłogę Mapei turkus (kurna ta cena :roll: ) nawet fajnie mi spasowała więc twoje upodobania i gusta się zgadzają z moimi w tym temacie.

 

A co do folii na szybę to firma co nam robi różne pierdoły reklamowe do pracy robi takie usługi wg zamówienia i dlatego cena jest za każdym razem różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie parapetów. Jaka jest ich szerokość ? Mamy fajne dechy, które idealnie pasowałyby na parapet ale są wąskie - ok 25 cm.

Bea -szerokością dech się nie przejmuj -parapety i tak są klejone (w naszym przypadku przynajmniej), jako jedna "deska" za bardzo by pracowalo pod wpływem słońca, czy np wody z kwiatka. Nasz stolarz robił ostatnio obmiar parapetów (w sypialniach bedą dębowe, w łazienkach i sieni marmur), i na 3szt parapetów zabrał 8grubych dech o szer. ok 40cm :o Tłumaczył, że musi powycinąc sęki i inne "brzydactwa" i z najpiękniejszych fragmentow sklei parapety. No zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam klejonych z dech tylko specjalnie nacinane od spodu żeby się nie wypaczały. Szerokość ich była chyba 30cm, dlatego że mamy ściany na 44cm +tynk więc okno też jest jakieś 24cm wgłąb wnęki okiennej i stąd taka szerokość. Ty Bea zmierz u siebie poprostu ile macie wnękę plus z 1,5cm na frez który wchodzi pod okno i tyle ile chcesz żeby wystawało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpisaliśmy aneks do umowy i w przyszłym tygodniu powinna być już kasa na koncie.To oznacza że już w grudniu będę mieszkać na górze!!!

Jutro mam urlop i jadę załatwiać drzwi i do sądu o wpis do KW i we wtroek przyjadą podłączyć prąd. Fajny dzień.... :lol:

 

Z tej okazji wyciągnęłam coś z piwniczki....

http://comps.fotosearch.com/comp/ICN/ICN222/francja-szampan-okolica_~F0015679.jpg

Więc pijcie do woli...

http://comps.fotosearch.com/comp/ICN/ICN222/francja-szampan-okolica_~F0015681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny!!

Kciuki się przydały i pomogły!!

Aneks podpisany na starych warunkach sprzed tej katastrofy giełdowej...

Tylko teraz pytanie kiedy pieniądze się pojawią na koncie, bo podobno banki z wypłatami sobie w konia lecą....

Ale krok do przodu już jesteśmy i troszkę kamień z serca nam spadł... Można nadal planować prace i je powoli wprowadzać w życie.

Nie wspominam off course że cena franka idzie w górę. Ale gdybyśmy musieli wynajmować gdzieś mieszkanie to i tak wysokość naszej raty starczyłaby na dużo mniejszy standard a i tak nigdy nie bylibyśmy u siebie, no nie?

Grunt to optymizm.

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , że tak :p

Wewontku u Pati pisałysmy ostatnio na temat naszych poddaszy, kosztów związanych z ich wykończeniem i o tym co w zamian za to mogłybyśmy mieć np. w bloku. Teraz mam prawie 100 m2 + 60 m strychu na graty, w bloku mogłabym kupić za te pieniażki m3 (myslę, że byłoby to jakieś 50 - 55 m2) bez podwórka, garażu i komórki. Ale w gratisie dorzucili by pewnie przemiłych sąsiadów za każdą ze ścian :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaaa... Teraz to faktycznie strach brać kredyt. Wczoraj w tvn (chyba) mówili, że facet złozył wniosek o kredyt na zakup dzialki, przyznali mu kaskę a on podpisał przedwstepną umowę kupna i wpłacił zaliczkę w wys 30.000. W przeciagu tygodnia miał wpłacić reszte pieniążków bo inaczej zaliczka przepada. I co?? Bank nie przelał mu kasy... bo cos tam.. I trzydziesci tysi szlag trafił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...