Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do-budowa poddasza- już mieszkamy!!!


Bianca

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DarioS ty jako pierwsza mnie tu wspierałaś i dzięki za twoje trwające nadal zainteresowanie!

Dach mamy prawie cały zafoliowany, częściowo pokryty dachówką. Jutro może zamieszczę obecne zdjęcia. Miejscami niestety zdąrzyła się jakoś woda przedostać bo nam kapie, ale to nie jest nic poważnego. Cała jestem w skowronkach że to jakoś idzie ku końcowi.

Była kontrola z banku - zobaczymy co wywnioskują z tych zdjęć.... Byli też pomierzyć okna i muszę jechać wybrać kolor w przyszłym tygodniu. Tylko potrzebuję jakoś wyrwać trochę czasu.

Nie mam za bardzo się więcej nad czym rozpisywać, bo dopiero na etapie wykończeniówki rzeczy dzieją się w odlotowym tempie (tak jak u ciebie Dario) a teraz muszę jeszcze jakoś wytrzymać - potem zakasam rękawy i pojadę z robotą aż pójdzie dym! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipowa panienko niestety ograniczone fundusze pozwalają mi tylko na plastiki, ale wybiorę w obustronnym kolorze drewna, żeby chociaż wygląd miały trochę "drewniany" :wink:

Parapety z zewnątrz będą brązowe a w środku to jeszcze nie zdecydowałam czy drewno czy kamień.

Trochę mnie trzyma też ogólny wygląd budynku po przebudowie bo przecież góra z dołem musi jakoś razem współgrać a na razie się nie zanosi żeby oni też mieli zamiar wymieniać okna bo koszty to są ogromne(we wszystkich pokojach teraz mamy okna długości 3 metrów + drzwi balkonowe w salonie, naszej sypialni i kuchni, a w łazience okno ma 2 metry dł.).

Dzisiaj zakładają rynny, żeby nam fundamentów nia zalewało :wink:

Wybierałam też dzisiaj wysokość na jakiej mi zamontują okna dachowe. No i przy moim wzroście to niewiele przez nie sobie popatrzę :( ale przynajmniej salon i wyspę w kuchni będę miała porządnie doświetloną na czym bardziej mi zależało.

No kobiałki to tyle z newsów z mojego podwórka. Idę śledzić wasze dokonania.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bytenie do Bianki czy murłata jest wsparta na wieńcu w twoim domu jezeli nie to jak byś mogła zrób zdjecie jak jest wsparta wieźba z scianami kolankowymi coś nie moge sie dogadać w kwesti tego połączenia z moim architeketem jeżeli oczywiście bedziesz miala czas dzieki wielkie pozrdawiam rs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dopiero początkujacy w temacie poddaszy, ale mój architekt twierdzi ze nie trzeba wienca cała konstrukcja bedzie opierac sie na dece nie wiem jak to wyglada i dlatego pytam, jak byś mogła to prośłbym o zdjecie od wew jak to jest rozwiązane u Ciebie

dzieki

pozdrawiam

rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dopiero początkujacy w temacie poddaszy, ale mój architekt twierdzi ze nie trzeba wienca cała konstrukcja bedzie opierac sie na dece nie wiem jak to wyglada i dlatego pytam, jak byś mogła to prośłbym o zdjecie od wew jak to jest rozwiązane u Ciebie

dzieki

pozdrawiam

rs

 

A jakbyś mógł jeszcze napisać jaka jest wysokość twojej ścianki kolankowej to by mogło coś wyjaśnić :wink:

Zdjęcie mojej murłaty nie wiem czy ci coś da bo ona jest już obmurowana :oops:

 

Super kolor okien! Bardzo mi sie podobaja! Parapety drewniane wygladaja bardzo fajnie - cieplo, sama mam kamien ale mi sie nie podoba ;)

Ile masz wzrostu Bianca ;) Ciekawia mnie te twoje okna na poddaszu ;)

Lipowa Panienka

 

Też jestem raczej za drewnianymi ale to się jeszcze okaże co mi strzeli do głowy bo mam jeszcze trochę czasu.

A mój wzrost to 150 :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E nie ma się czym przejmować....

A okna w ścianach mam normalnie na 85cm od podłogi. Tylko te dachowe tak wyszły bo mogły być niżej ale... w przedpokoju nie mam okna i jak te w salonie będą wyżej to powinny go trochę doświetlić naturalnym światłem bo nie mam przewidzianych drzwi pomiędzy holem a salonem( jak widać na projekcie i przejście ma ok 130cm).

I chciałam zaoszczędzić majstrowi cięcia dachówek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bianca okienka są super. Ja niestety musze mieć białe bo takie sa na dole. Super że juz dachówkę Ci układają. To teraz wykończeniówka przed Toba (nie moge sie tego etapu doczekac). U nas wczoraj padał deszczyk, rano wstaje, otwieram pokój i widzę jak dywan płynie w moją strone :evil: Co sie później okazało pękła rura. Sprzątania kupa a do daszku jeszcze daleko. Na razie suszą się ławy i filary pod taras. Dopiero za tydzień ruszają z więźbą.

DarioAS - ja też wielkolud jestem. Najlepiej to trafić tak w 165-168 cm ;) wtedy wszystko pasuje.

Pozdrawiam wszystkich do - budowujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...