Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do-budowa poddasza- już mieszkamy!!!


Bianca

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj, to Ty dużą kuchnie masz. U nas kuchnia 3x3 ( ale bez skosów), a salon niecale 30m ( 6,5 x 4,5 ) ze skosami (kolankowa na 144 cm). Troszkę taki tramwajowaty wyjdzie ale innej opcji nie było.

PS. Psiak na fotce piękny... a fu żeby nie uroczyć :D Ja dziś w nocy odbierałam z mamą poród naszej suczki. 5 maluchów powiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam tego jak Bianka zostanie mamą, bo nie będę w stanie się rozstać z żadnym szczeniakiem. To będzie prawie tak jak by to były moje wnuczęta.... :wink: A kiedyś nas to czeka, jeszcze tylko dwie oceny bardzo dobre na wystawach....

Bea7777 jaki by nie był ten salon to najważniejsze pozostaje niezmienne - otóż będzie on Nasz i tylko Nasz.:lol: Niech będzie nawet w kształcie jajka :wink:

U mnie dzisiaj zamontowali sześć okien dachowych, tak jak przypuszczałam nic przez nie nie widzę, ale do klamki dosięgam :wink:

Dachówka pozostała jeszcze trochę do ułożenia, kominy pięknią się nad dachem swoim klinkierowym brązowo-czarnym wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie mam ostatnio czasu, żeby nawet dwa zdania skrobnąć :-? .

Piękna ta podbitka, aż żałuję, że takiej nie zrobiłam. Naprawdę.

To drzewo czy plastik?

Robi się domek, robi...

Miło popatrzeć, powspominać...

U mnie równy rok temu było tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie mam ostatnio czasu, żeby nawet dwa zdania skrobnąć :-? .

Piękna ta podbitka, aż żałuję, że takiej nie zrobiłam. Naprawdę.

To drzewo czy plastik?

Robi się domek, robi...

Miło popatrzeć, powspominać...

U mnie równy rok temu było tak samo...

I tak mi miło że tu czasem do mnie zaglądasz... :lol:

Podbitka też mi się podoba , a jak sobie wyobrażę wykończoną elewację to miodzio... 8)

To drewno chronione kilkoma warstwami lakierobejcy Sadolin Extra kolor 99.

Tylko na deski okapowe poszedł kolor palisander pod kolor rynien.

W sumie kupiliśmy 3 puszki 5l bazy + 15 puszek 2,5l koloru krem. :o

Malowała nam wszystko ekipa :wink:

W sumie koszt to ok. 3500zł. razem z drewnem.

Domek się robi szkoda że pogoda się psuje, bo u nas w piątek ma być opad śniegu :o a dzisiaj było z 20*C w słońcu :-?

Jeszcze do ułożenia troszkę dachówki zostało :cry: i okien nie mamy wstawionych(aż do końca miesiąca mamy czekać....)

Ja chciałabym się na Wielkanoc przenieść na górę :oops:

Dobra koniec narzekania!!

Trzymajcie się zdrowo i ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie wchodził elektryk i instalator, potem ocieplenie i wygłuszenie stropu i znowu wchodzi nasza ekipa robić wylewkę. W tym momencie urywa nam się łańcuszek wykonawców, bo nie mamy nikogo znajomego kto by mógł nam zrobić ocieplenie dachu i regipsy , a sami to tak ten tego.... - jakoś nie bardzo to widzę :)

Nie ukrywam że chcę to zakończyć jak najprędzej, bo potem czeka mnie faza, która mi się śniła po nocach czyli urządzanie....

Potrzebujemy też dobrego kogoś co umie układać płytki i panele. Malować to nawet lubimy oboje z mężem, więc to sami będziemy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się kochana. Musimy być cierpliwe i nie możemy się załamywać. Pomyśl jak za rok będziesz się z tego śmiała. I opowiadać znajomym bedzie co - jak ciężkim trudem okupowane było to piękne teraz poddasze ;) U nas dopiero więźbę ustawiają. Małż wziął wolne co by ekipę poganiać. W środę dopiero blachę nam przywiozą a kominy ok wtorku murują. Nadal cimno (folia w oknach) zimno i do domu daleko... Śnieg nie pada ale leje deszcz od wczoraj z małymi przerwami. Nie śpimy po nocach bo trzeba z góry wodę wylewać która na folii zalega (dziś w nocy zamarzła). Ale damy radę!!! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się cholerka boję, że w alkoholizm wpadniemy zanim zrobią na tyle dużo żeby choć palić w piecu można było. W dzień nas nie ma ale wieczorkiem to zamarzamy. Szybka ( wręcz błyskawiczna ;) )kąpiel, lampka wina (lub coś mocniejszego) i do łóżka. Żeby mi to tylko w krew nie weszło :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro znowu ma padać u nas :cry:

Ekipa będzie chyba wybierać ze stropu piach, aby już coś mieli robić jak zła pogoda. Dzisiaj znowu trochę dachówki przybyło i kominki wentylacyjne zamontowane. Zimny wiatr hula po górze i do nas na dół też dociera. W środę ma być 10 stopni więc może znowu pojadą z dachem. W ogóle to trochę nam zabraknie dachówki i gąsiorów kilka sztuk, więc jutro Grzesiek jedzie do Żywca dokupić póki są.

Bea7777 nie martw się - picie na rozgrzewkę nie szkodzi!!! A jak zmarzniesz to możesz się zaziębić, więc pijcie na zdrowie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bianca,

 

Ty to utalentowana Bestyjka jestes - duzo roboty, ale jaki efekt! Bardzo ladna tacka - juz widze na niej sniadanko serwowane prosto do lozeczka z pachnaca kawusia - mniam, mniam ...

 

Pozdrawiam

P.S. Ja tez sie ciesze z tej ostatniej niedzieli. Ale tez bardzo, bardzo sie boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, widzę, że się gorąco udzielasz w innym wątku...

:lol: :lol: :lol: :lol:

zdolniacha z Ciebie :o :roll:

 

a tak przy okazji, to się pochwalę, że ja też się gorąco udzielałam w niedzielę...

i cieszę się z wyników :p

byle do przodu...

 

za to w poniediałek wstać nie mogłam, taka byłam i zmęczona i śpiąca po całej poprzedniej dniówce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...