Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LING DUO KOCIOł NA PELLET - DOśWIADCZENIA


Seba z Gniezna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Vd**
Witam .

Nosze się z zamiarem zakupu pieca Ling Duo 25 kw, w którym będę palił pelletem.

 

Proszę dotychczasowych użytkowników tego pieca o opinie i praktyczne rady.

 

Czy przestrzeń 90 cm od frontu pieca jest wystarczająca ?

 

Pzdr.

Seba

 

 

Witam. Przestrzeń 90cm od frontu zupełnie wystarczy. Otwarte drzwiczki odstają od kotła jakieś 43cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**
Dzięki

 

Czytałem Pana posty w innych wątkach - zapewne będzie Pan wiedział czy dużo pieców Ling Duo pracuje na pellecie ?

 

Pzdr.

Seba

 

Witam. Trudno to określić. Ling Duo spala ekogroszek, pelety, ziarna zbóż (owies) oraz w górnej komorze paleniskowej tzw.awaryjnej drewno i większy sortyment węgla. Potencjalny klient w każdej chwili może zmienić rodzaj paliwa, dlatego właśnie nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Czytałem Pana posty w innych wątkach - zapewne będzie Pan wiedział czy dużo pieców Ling Duo pracuje na pellecie ?

 

Pzdr.

Seba

 

Witam. Trudno to określić. Ling Duo spala ekogroszek, pelety, ziarna zbóż (owies) oraz w górnej komorze paleniskowej tzw.awaryjnej drewno i większy sortyment węgla. Potencjalny klient w każdej chwili może zmienić rodzaj paliwa, dlatego właśnie nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie.

Pozdrawiam

 

Niestey w przypadku Linga spalanie peletu a tym bardziej zbóż jest chwytem marketingowym.W z moich obserwacji i doświadczeń wynika że w tm kotle raczej bardzo słabo i nieefektywnie spala sie zboże a śłrednio pelet.Jest to kocioł typowo do węgla i tu sprawdza się świetnie.

Oczywiście to jest moja opinia i nie musisz brać jej pod uwagę.ja osobiście jestem na etapie wyboru kotła na pelet i z szerokiej gamy modeli Ling odpadł dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**
Dzięki

 

Czytałem Pana posty w innych wątkach - zapewne będzie Pan wiedział czy dużo pieców Ling Duo pracuje na pellecie ?

 

Pzdr.

Seba

 

Witam. Trudno to określić. Ling Duo spala ekogroszek, pelety, ziarna zbóż (owies) oraz w górnej komorze paleniskowej tzw.awaryjnej drewno i większy sortyment węgla. Potencjalny klient w każdej chwili może zmienić rodzaj paliwa, dlatego właśnie nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie.

Pozdrawiam

 

 

Niestey w przypadku Linga spalanie peletu a tym bardziej zbóż jest chwytem marketingowym.W z moich obserwacji i doświadczeń wynika że w tm kotle raczej bardzo słabo i nieefektywnie spala sie zboże a śłrednio pelet.Jest to kocioł typowo do węgla i tu sprawdza się świetnie.

Oczywiście to jest moja opinia i nie musisz brać jej pod uwagę.ja osobiście jestem na etapie wyboru kotła na pelet i z szerokiej gamy modeli Ling odpadł dość szybko.

 

Jestem tylko ciekaw jakie jest źródło tych obserwacji i doświadczeń. Jeśli chodzi o owies to jeszcze mógłbym zrozumić, że ktoś może napisać negatywną opinię np. wskutek złego spalania wywołanego niewiedzą użytkownika o przezbrojeniu kotła w przypadku zmiany paliwa (mam tu na myśli zmianę nastaw kotła, zmianę położenia katalizatora ceramicznego oraz ilości powieterz potrzebnego do spalania). W przypadku pelet niestety nie moge się zgodzić z Pańską opinią. Pelet pali sie bardzo dobrze w kotle Ling bez względu na to, czy klient jest wyśmienitym palaczem czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Czytałem Pana posty w innych wątkach - zapewne będzie Pan wiedział czy dużo pieców Ling Duo pracuje na pellecie ?

 

Pzdr.

Seba

 

Witam. Trudno to określić. Ling Duo spala ekogroszek, pelety, ziarna zbóż (owies) oraz w górnej komorze paleniskowej tzw.awaryjnej drewno i większy sortyment węgla. Potencjalny klient w każdej chwili może zmienić rodzaj paliwa, dlatego właśnie nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie.

Pozdrawiam

 

 

Niestey w przypadku Linga spalanie peletu a tym bardziej zbóż jest chwytem marketingowym.W z moich obserwacji i doświadczeń wynika że w tm kotle raczej bardzo słabo i nieefektywnie spala sie zboże a śłrednio pelet.Jest to kocioł typowo do węgla i tu sprawdza się świetnie.

Oczywiście to jest moja opinia i nie musisz brać jej pod uwagę.ja osobiście jestem na etapie wyboru kotła na pelet i z szerokiej gamy modeli Ling odpadł dość szybko.

 

Jestem tylko ciekaw jakie jest źródło tych obserwacji i doświadczeń. Jeśli chodzi o owies to jeszcze mógłbym zrozumić, że ktoś może napisać negatywną opinię np. wskutek złego spalania wywołanego niewiedzą użytkownika o przezbrojeniu kotła w przypadku zmiany paliwa (mam tu na myśli zmianę nastaw kotła, zmianę położenia katalizatora ceramicznego oraz ilości powieterz potrzebnego do spalania). W przypadku pelet niestety nie moge się zgodzić z Pańską opinią. Pelet pali sie bardzo dobrze w kotle Ling bez względu na to, czy klient jest wyśmienitym palaczem czy też nie.

 

 

No muszę przyznać Ci rację żeczywiście gość nie potrafił chyba ustawić kotła do owsa.

Tylko szkoda że to był Wasz instalator , stoczył z owsem nierówną walkę i przegrał....

Kocioł nie dopalał owsa do końca prób.

Pelet żeczywiście pali się dobrze(nawet na łopacie) ale przy dłuższych postojach nastepuje cofka niezależnie od nastawień dokonanych przez waszego instalatora.

jest jeszcze pelet ze słomy który zakleja Wasz palnik doszczetnie i nie spala się.

Źródłem tych informacji są Urzytkownicy Waszych kotłów z którymi nawiązałem kontakt i spotkałem się osobiście.Przy odrobinie chęci też moglibyście rozmawiać z nimi i zbierać doświadczenia a nie pisać że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**

No muszę przyznać Ci rację żeczywiście gość nie potrafił chyba ustawić kotła do owsa.

Tylko szkoda że to był Wasz instalator , stoczył z owsem nierówną walkę i przegrał....

Kocioł nie dopalał owsa do końca prób.

Pelet żeczywiście pali się dobrze(nawet na łopacie) ale przy dłuższych postojach nastepuje cofka niezależnie od nastawień dokonanych przez waszego instalatora.

jest jeszcze pelet ze słomy który zakleja Wasz palnik doszczetnie i nie spala się.

Źródłem tych informacji są Urzytkownicy Waszych kotłów z którymi nawiązałem kontakt i spotkałem się osobiście.Przy odrobinie chęci też moglibyście rozmawiać z nimi i zbierać doświadczenia a nie pisać że wszystko jest ok.

 

Witam. No szkoda, że instalator nie rozpalił na owsie, może akurat to była jego pierwsza próba z owsem i dla tego poległ, owies nie jest łatwym paliwem. Mam jeszcze pytanie co Pan ma na myślić pisząc "przy dłuższych postojach następuje cofka niezależnie od nastawień ..." - czy chodzi tu o podtrzymanie? czy może o coś innego? Co oznacza słowo "zakleja" w Pańskim rozumowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać Ci rację żeczywiście gość nie potrafił chyba ustawić kotła do owsa.

Tylko szkoda że to był Wasz instalator , stoczył z owsem nierówną walkę i przegrał....

Kocioł nie dopalał owsa do końca prób.

Pelet żeczywiście pali się dobrze(nawet na łopacie) ale przy dłuższych postojach nastepuje cofka niezależnie od nastawień dokonanych przez waszego instalatora.

jest jeszcze pelet ze słomy który zakleja Wasz palnik doszczetnie i nie spala się.

Źródłem tych informacji są Urzytkownicy Waszych kotłów z którymi nawiązałem kontakt i spotkałem się osobiście.Przy odrobinie chęci też moglibyście rozmawiać z nimi i zbierać doświadczenia a nie pisać że wszystko jest ok.

 

Witam. No szkoda, że instalator nie rozpalił na owsie, może akurat to była jego pierwsza próba z owsem i dla tego poległ, owies nie jest łatwym paliwem. Mam jeszcze pytanie co Pan ma na myślić pisząc "przy dłuższych postojach następuje cofka niezależnie od nastawień ..." - czy chodzi tu o podtrzymanie? czy może o coś innego? Co oznacza słowo "zakleja" w Pańskim rozumowaniu.

 

Oczywiście chodzi o podtrzymanie a "zakleja" to ponoć szlaka któr tworzy skorupę i powoduje wygaszenie kotła ale ja widziałem Wasz kocioł pracujący tylko na węglu a kłopoty związane z innymi paliwami znam z opowieści Waszych klientów(jesli to Was pocieszy nie tylko Wy macie takie problemy).

Muszę tu również dodać że kocioł waszej produkcji jest bardzo dobrze wykonany i wygląda solidnie i gdybym szukał kotła tylko na groszek to dawno bym go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**

Oczywiście chodzi o podtrzymanie a "zakleja" to ponoć szlaka któr tworzy skorupę i powoduje wygaszenie kotła ale ja widziałem Wasz kocioł pracujący tylko na węglu a kłopoty związane z innymi paliwami znam z opowieści Waszych klientów(jesli to Was pocieszy nie tylko Wy macie takie problemy).

Muszę tu również dodać że kocioł waszej produkcji jest bardzo dobrze wykonany i wygląda solidnie i gdybym szukał kotła tylko na groszek to dawno bym go kupił.

 

Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedź. Teraz na spokojnie możemy wyjasnić problemy z kotłem. Wielu instalatorów zapomina, że przy przejściu z węgla na biomasę (pelety czy owies) należy zmienić czas podtrzymania oraz czas podawania paliwa w podtrzymaniu. Jasne jest, że czas żarzenia węgla będzie dłuższy niż w przypadku biomasy - trzeba po prostu skróćić czas podtrzymania z około 30 min (węgiel) na 10-15min (biomasa). Dlatego właśnie może Pan usłyszał złą recenzję na temat paleniu pelet. Najogólniej w takich przypadkach mamy do czynienia ze złą regulacja kotła. Jeśli chodzi o "zaklejanie" szlakowanie, to wynika to głównie ze złej ilości powietrza doprowadzonego do spalania. W wielu przypadkach szlakowanie ograniczyć można zmniejszając ilość doprowadzonego powietrza do spalania. Bardzo małe ilości powietrza do spalania należy doprowadzać w przypadku spalania owsa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o podtrzymanie a "zakleja" to ponoć szlaka któr tworzy skorupę i powoduje wygaszenie kotła ale ja widziałem Wasz kocioł pracujący tylko na węglu a kłopoty związane z innymi paliwami znam z opowieści Waszych klientów(jesli to Was pocieszy nie tylko Wy macie takie problemy).

Muszę tu również dodać że kocioł waszej produkcji jest bardzo dobrze wykonany i wygląda solidnie i gdybym szukał kotła tylko na groszek to dawno bym go kupił.

 

Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedź. Teraz na spokojnie możemy wyjasnić problemy z kotłem. Wielu instalatorów zapomina, że przy przejściu z węgla na biomasę (pelety czy owies) należy zmienić czas podtrzymania oraz czas podawania paliwa w podtrzymaniu. Jasne jest, że czas żarzenia węgla będzie dłuższy niż w przypadku biomasy - trzeba po prostu skróćić czas podtrzymania z około 30 min (węgiel) na 10-15min (biomasa). Dlatego właśnie może Pan usłyszał złą recenzję na temat paleniu pelet. Najogólniej w takich przypadkach mamy do czynienia ze złą regulacja kotła. Jeśli chodzi o "zaklejanie" szlakowanie, to wynika to głównie ze złej ilości powietrza doprowadzonego do spalania. W wielu przypadkach szlakowanie ograniczyć można zmniejszając ilość doprowadzonego powietrza do spalania. Bardzo małe ilości powietrza do spalania należy doprowadzać w przypadku spalania owsa. Pozdrawiam

 

Może i tak ale Wasz instalator ponoć dwonił do Was kilkukrotnie i dostawał nowe nastawy cośtam zmieniał w palniku potem znowu sie konsultował itd.

Zróbcie sondę wśród swoich klientów i będze wszystko jasne.

Może instalatoży słabi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Widzę , ze wątek nie cieszy się uznaniem.

Jeśli jednak jest ktoś kto pali w tym piecu pelletem , prosze o wskazanie wlasnych doświadczeń.

 

Zastanawiam się nad optymalnymi ustawieniami pieca.

Przeszukiwalem sieć za watkiem dot. Linga Duo na pellecie , zwłaszcza w zakresie ustawień ale niczego nie znalazłem

 

Pzdr.

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , ze wątek nie cieszy się uznaniem.

Jeśli jednak jest ktoś kto pali w tym piecu pelletem , prosze o wskazanie wlasnych doświadczeń.

 

Zastanawiam się nad optymalnymi ustawieniami pieca.

Przeszukiwalem sieć za watkiem dot. Linga Duo na pellecie , zwłaszcza w zakresie ustawień ale niczego nie znalazłem

 

Pzdr.

Seba

 

Z tego co mi wiadomo to ciężka sprawa z paleniem peletem w tym kociołku i nikt z firmy Ci w tym nie pomoże ew. zalecą węgiel.

Wprowadzenie kotła wielopaliwowego w ich przypadku oznacza dopisanie paru paliw do listy i nic poza tym.Chyba wezmę ten kocioł ale będę palił węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to że ling ani ling duo nie jest do peletu. Dzwoniłem to Kliomosza kilka razy bo nie wierzyłem w to co usłyszałem. "...pelety się palą ale muszą być twarde..." jak poprosiłem o rozwinięcie odpowiedzi uzyskałem odpowiedź że pellets jest drogi itp. sprzedawca tłumaczył mi żebym odszedł od zamiaru palenia peletem ze względu na cenę. Z drugiej strony doceniam jego troskę o moje finase. Wydaje mi się zę Klimosz użył sprytnego chwytu marketingowego. Od handlowca nie uzyskałem żednego namieru na klienta palącego peletem. Na koniec poprosiłem o certyfikat który by potwierdził że kocioł był przebadany na pelecie - otrzymałem certyfikat na groszek energetyczny 31.2 (czy jakoś tam).

Podsumujcie to sami....

 

Pewnie niedługo napiszą, że pellets można ręcznie zasypać do kotła na miał :)

bo rynek będzie tego potrzebować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**
Potwierdzam to że ling ani ling duo nie jest do peletu. Dzwoniłem to Kliomosza kilka razy bo nie wierzyłem w to co usłyszałem. "...pelety się palą ale muszą być twarde..." jak poprosiłem o rozwinięcie odpowiedzi uzyskałem odpowiedź że pellets jest drogi itp. sprzedawca tłumaczył mi żebym odszedł od zamiaru palenia peletem ze względu na cenę. Z drugiej strony doceniam jego troskę o moje finase. Wydaje mi się zę Klimosz użył sprytnego chwytu marketingowego. Od handlowca nie uzyskałem żednego namieru na klienta palącego peletem. Na koniec poprosiłem o certyfikat który by potwierdził że kocioł był przebadany na pelecie - otrzymałem certyfikat na groszek energetyczny 31.2 (czy jakoś tam).

Podsumujcie to sami....

 

Pewnie niedługo napiszą, że pellets można ręcznie zasypać do kotła na miał :)

bo rynek będzie tego potrzebować :evil:

 

Witam serdecznie forumowiczów. Takie sprostowanie jesli chodzi o niedoświadczenie palaczy na peletach. W kotłach z podawaniem ślimakowym istnieje zwiększone prawdopodobieństwo zrywania zawleczek wywołane miażdżeniem miękkich pelet i zatykaniem w kolanie retorty, co powoduje większy opór ślimaka. Co do cen peletu to chyba firma Klimosz ma rację, pelet jest droższy od węgla. Węgiel ma dwukrotnie większą kaloryczność od pelet. Oczywiście wiąże się to ze zwiększoną ilością spalanego paliwa w przypadku opalania peletami w stosunku do eko-groszku. Przy spalaniu pelet uzyskujemy mniej popiołu po spaleniu niż w przypadku eko-groszku, ale za jaką różnicę cen paliwa. Jeśli chodzi o spalanie pelet w kotle ling duo to przesyłam linka z You Tube, gdzie zobaczyć można jak dobrze palą się pelety:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=y91caz0EKbw

 

Co do certyfikatów to wystarczy dobrze poszukać. Świadectwo zgodności NR EN/61/06 (dotyczy pelet i owsa dla ling duo) z dnia 28.06.2006 wydane przez IChPW.

 

Dobrze jest opiniować kocioł mając jakieś doświadczenie jako palacz a nie krytykować sprawdzone urządzenie jako palacz amator.

Pozdrawiam - użytkownik Ling Duo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Jestem użytkownikem tego kociołka , palę co prawda węglem RETOPALEM Z PIASTA może jest ktoś kto ma doświadczenie z tym węglem i tym piecem.

Uważam że piec sprawuje się świetnie i dla córki która buduje dom też taki kupię.

pozdrawiam

Oczywiście ustawienia wszystkie i podłączenie robiłem sam bez tych fachowców z serwisu, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad filmem ktoś się nieźle napracował.

Ten film rzeczywiście potwierdza nasze przypuszczenia. Ling Duo nie jest kotłem do peletu. węgiel jak najbardziej.

Dlaczego nie pelets?

na filmie bardzo dobrze to widać .

1. Sterownik kotła podczas filmowania był ustawiny na paliwie groszek węglowy - widać na filmie - co świadczy o tym że producet przystosował kocioł wyłącznie do groszu węglowego.

2. rozpalanie rozpałką kotła - ideą kotłów na pellets jest samoczynne rozpalanie ling duo tego nie posiada.

3. Brak powietrza wtórnego - oznacza to przy próbach spalania kocioł osiąga niską sprawniość - ok. 80% gdzie kotły na pellets posiadają pow. 90%

4. podczas próby spalania strasznie wysypuje niespalone kawałki peletu - oznacza to że w popielnku znajdziemy parę kilo niespalonego peletu.

5. pelet który wychodzi z retorty (widać na filmie) jest pomielony - oznacza to że za kilka godzin ten kocioł się zablokuje.

6. i ostatnia uwaga - w dalszym ciągu nikt na forum nie napisał że używa ling duo na pelet i jest zadowolony.

 

I na koniec powtórzę - na początku filmu widać do jakiego paliwa jest ten kocioł - menu sterownika - ustawienia zaawasnowane paliwo "groszek węglowy"

 

ps. podaj link gdzie zobaczę certyfikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**
Nad filmem ktoś się nieźle napracował.

Ten film rzeczywiście potwierdza nasze przypuszczenia. Ling Duo nie jest kotłem do peletu. węgiel jak najbardziej.

Dlaczego nie pelets?

na filmie bardzo dobrze to widać .

1. Sterownik kotła podczas filmowania był ustawiny na paliwie groszek węglowy - widać na filmie - co świadczy o tym że producet przystosował kocioł wyłącznie do groszu węglowego.

2. rozpalanie rozpałką kotła - ideą kotłów na pellets jest samoczynne rozpalanie ling duo tego nie posiada.

3. Brak powietrza wtórnego - oznacza to przy próbach spalania kocioł osiąga niską sprawniość - ok. 80% gdzie kotły na pellets posiadają pow. 90%

4. podczas próby spalania strasznie wysypuje niespalone kawałki peletu - oznacza to że w popielnku znajdziemy parę kilo niespalonego peletu.

5. pelet który wychodzi z retorty (widać na filmie) jest pomielony - oznacza to że za kilka godzin ten kocioł się zablokuje.

6. i ostatnia uwaga - w dalszym ciągu nikt na forum nie napisał że używa ling duo na pelet i jest zadowolony.

 

I na koniec powtórzę - na początku filmu widać do jakiego paliwa jest ten kocioł - menu sterownika - ustawienia zaawasnowane paliwo "groszek węglowy"

 

ps. podaj link gdzie zobaczę certyfikaty?

 

Witam ponownie. Co to zmienia, że na regulatorze wyświetla się "groszek węglowy"? Ważne, że pelety się dobrze spalają. Wyświetlanie "groszek węglowy" zostało wpisane przez producenta regulatorów, wypuszczone są już regulatory z wyświetlaniem zamiast "groszek węglowy", "retorta".

Jeśli chodzi o zapalarkę to fakt, Ling jej nie ma, co nie oznacza, że kocioł nie jest przeznaczony do pelet. Tu, jak zauważyłeś, zamiast ponownego rozpalania podczas chwilowego zapotrzebowania na ciepło, wykorzystywane jest podtrzymywanie żaru do momentu spadku temperatury zadanej na kotle czy termostanie pokojowym lub c.w.u.

Piszeż tutaj o powietrzu wtórnym. Jestem ciekaw czy wiesz po co tak naprawdę służy wprowadzenie powietrza wtórnego? Powietrze wtórne jest wykorzystywane w sytuacji, gdy powietrza pierwotnego dostarczana jest ilość poniżej współczynnika lambda, czyli do uzyskania warunków spalania podstechiometrychnego. Powietrze wtórne ma za zadanie dopalenia paliwa niecałkowice spalonego w strefie powietrza pierwotnego. Zwykle metodę wtórnego powietrza stosuje sie podczas spalania węgla, gdzie w pierwotnej strefie przy podstechiometrii spalanie jest niezupełne, czemu towarzyszy zwiększona emisja co. Po wprowadzeniu powietrza wtórnego dopalane zostają powstałe co. Cały proces stopniowania powietrza do spalania służy obniżeniu emisji termicznych NOx, bo zwykle tych oprócz paliwowych i szybkich jest najwięcej w spalinach. Im mniej jest pierwiatka C w paliwie tym mniejszy jest sens stosowania stopniowania powietrza do spalania. Jeśli wciąż nie czujesz się poinformowany odsyłam do literatury kotłowej, między innymi prof Marka Pronobisa. Tam uzyskasz wszelkich informacji dotyczących techniki spalania i rodzajów stopniowania powietrza.

Iskrzenie podczas spalania jest normalne, z resztą jak wiadomo, zależy to od dawki powietrza nadmuchowego. I bez przesady, nie sa to duże frakcje pelet. To są po prostu iskry, których w popiekniku się nie doszukasz.

 

Podaj adres maila to z chęcią wyślę Tobie certyfikat na pelety i owies.

 

Ciekawi mnie dlaczego Tobie aż tak zależy na krytyce tego kotła, skoro jak widać na filmie, pelety palą się całkiem dobrze. Ty zamiast ocenić jak się palą pelety czepiasz się jakiegoś powietrza wtórnego, uważam że podczas spalania pelet zupelnie niepotrzebnego, czy opisu wyświetlacza, jakby to od tego zależało czy kocioł ling spala pelety czy też nie. Zapalarka jest wygodna ale niestety nie klasyfikuje kotła czy jest przystosowany do pelet czy nie. No chyba, że podasz mi jakieś uwarunkowania prawne mówiące o tym i jednoznacznie determinujące warunki konstrukcji kotła na pelety.

 

Myślę, że każdy zainteresowany spalaniem pelet i kotłem Ling sam oceni czy ten kocioł do spalania pelet się nadaje czy też nie. Ty, jak opisujesz, się nie przekonałeś więc daj szanse przekonać się innym użytkownikom jak jest naprawdę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...