Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LING DUO KOCIOł NA PELLET - DOśWIADCZENIA


Seba z Gniezna

Recommended Posts

Gość Vd**
Witam.

Ja trochę "z innej beczki". Ponieważ nadal waham się przy wyborze 2-ch kotłów na pelety: Kostrzewa i Ling Duo prośba o informację. Kostrzewa uruchomił niedawno produkcję Pelets Plus o mocy 15 kW i nie ukrywam taki mnie najbardziej interesuje z uwagi na zapotrzebowanie mocy oraz gabaryty. Czy Ling również planuje (a może już produkuje) kotły o takiej lub zbliżonej mocy - chodzi konkretnie o Linga Duo?

Pozdrawiam.

 

W cenniku Klimosz Ling Duo 15kW widnieje także są już w sprzedaży. Wejdz na http://www.klimosz.pl , otwórz cennik i sam sprawdź. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

zmieniłem nastawy - jak nie było mnie kilka dni w domu piec zrywał zawleczki ( przegrzanie podajnika )

 

 

temp. kotła 55 stopni

temp. wody użytkowej 45 stopnie

podtrzymanie postój 12 minut

podawanie 16 sek.

wybieg dmuchawy 8 sek.

Dmuchawa na 4 odsłonięta całkowicie

dmuchawa przy rozpalaniu 3

 

Jak na razie piec chodzi bez zarzutu . Temp. podjanika utrzymuje sie na poziomie 38-42 stopnie.

Pzdr.

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Minusów nie ma (...)

A duża bezwładność temperaturowa kotła, a mała pojemność wodna ?

 

(...) pytanie czy z tej zywotności się skorzysta, czym będziemy opalać za 10 lat

Nie sądzę aby jakaś rewolucja zaszła, kocioł na wodór przecież nie powstanie. Źródeł energii nie jest zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

temp. kotła - ustalana przez pogodówkę

temp. wody użytkowej 42 stopnie

podtrzymanie postój 12 minut

podawanie 16 sek.

wybieg dmuchawy 8 sek.

Dmuchawa na 4 odsłonięta całkowicie

dmuchawa przy rozpalaniu 3

 

Piec chodzi bez zarzutu . Temp. podjanika utrzymuje sie na poziomie 30-42 stopnie.

Spalanie średnie dla września 12,5 kg, października -15.5 kg , listopada od 24.5 kg, grudnia ok.31 kg, stycznia 34 kg.

 

Jeśli czyszczę piec to nie ma z nim problemów. Staram się raz w miesiącu porządnie go wyczyścić.

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj seba.dzieki za odpowiedź.kurcza jedno jest pewne te wszystkie kociołki są bardzo wygodne ale niestety mało oszczędne.coś za coś!najgorsze że ten ekogroszek osiąga kosmiczne ceny(u nas już ponad 900zł).30dni x średnio 30kg w zimie = 900kg x 900zł=810zł nie jest to za tanio jak na najtańsze źródło ciepła!

ja przez 10lat używałem kotła samoroba na miał i wtedy to było tanie bo paliłem 4 do 5 ton miału za 250zł.teraz kosztuje 450zł no i nieciekawie w kotłowni bo syfu pełno.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

A co sądzicie o LING M 42kW i nie pytam o moc tylko interesuje mnie jego zastosowanie do różnych paliw w tym PŁYNNYCH jak twierdzi opis producenta a raczej opis sprzedawcy

http://www.fuego.pl/1932_LING_M_42_kW.html

 

Czy ktoś z Was może już ma jakies dośwaidczenia z tym piecem i własnie wykorzystuje paliwo płynne ja chciałbym dołączyc do niego palnik na przepalony olej. Czy faktycznie jest sens dopłacić do tego pieca i zdaje egzamin paliwo płynne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Seba z Gniezna, mam do ciebie serdeczna prośbę

1.byś dokładnie opisał swoją instalację, co, jak i gdzie jest podłączone, czym steruje sygnał z czujnika zewnętrznego.

2. jakimi pelletami palisz, ile mają MJ, skąd i za ile zł.

 

Dla tych co zastanawiają się żeliwo czy stal, stalowe kotły są trwalsze niż 10lat z całą pewnością a w eksploatacji przy temperaturach pow. 57şC i stosowaniu suszaka (Sadpal) nie zagraża im korozja tylko niesolidne wykonanie a to zdarzyć się może i tu i tu. Poza tym łatwiej utrzymać wymiennik w czystości w wersji stalowej.

Co do rusztu obrotowego, warto go mieć, niezależnie od paliwa. W Lingu paliwo wypychane jest wzdłuż krzywizny retorty i warto go przemieszczać przynajmniej jego fazę paleniska, bo:

1. formuje bardziej symetryczną formę paleniska

2. daje lepsze napowietrzania paleniska

3. daje bardziej zwarty płomień

4. rozrywa spieki i szlakowanie węgla, lepiej dopala paliwo

5. równomiernie rozprowadza popiół, co jest istotne przy gorszych gatunkach węgla

6. zwłaszcza przydatny w czasie palenia na małych mocach palnika a szczególnie przy szczelinowym otwarciu wyczystki na mieszaczu powietrza w celu palenia równoległego na górnym palenisku.

 

:wink:

u mnie

 

http://picasaweb.google.pl/meandras/LingDuoPlus35kWPlusPareProstyhUspawnienBezTrwalejIngerencjiWJegoStanFirmowy?authkey=kMwRmOSkLOk#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Posiadam Ling Duo+ 25kW sterownik ESTYMA bojler 300l na razie bez solarów. Dom ok 250m2 narazie niestety nieocieplony. Ale nie o tym chciałem. Paliłem w tym kociołku pierwszą zime i wydalał nawet przy dużych mrozach. Niestety bylo nie za dobrze jak wial silny wiatr ale to normalne bo niemam ocieplenia ani nawet tynku zewnątrz.

Paiłem groszkiem i przy mocnych wiatrach wspomagalem górnym paleniskiem.Po prost dawalem troche drzewa.

Przez lato chce ogrzewac samą wode owsem ale nie mam w tym doświadczenia.

Chce zapytac czy ktoś wogole próbowal palic owsem czy tylko podnosi wrzawe ze ten piecyk sie nie nadaje. Czy przy paleniu pelletem zachodzi cofanie płomienia do zasobnika. Bo jesli zachodz to przy owsie bedzie jeszcze gorzej.

I czy przy pellecie i owsie dawac wiecej powietrza i dłuższy posuw niż przy ecogroszku.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie letnie

temp. kotła - ustalano na 55

temp. wody użytkowej 50 stopnie

podtrzymanie postój 12 minut

podawanie 16 sek.

wybieg dmuchawy 20 sek.

Dmuchawa na 4 odsłonięta całkowicie

dmuchawa przy rozpalaniu 3

 

Piec chodzi bez zarzutu . Temp. podjanika utrzymuje sie na poziomie 42 stopnie.

 

Spalanie średnie dla września 12,5 kg, października -15.5 kg , listopada od 24.5 kg, grudnia ok.31 kg, stycznia 34 kg , lutego 34 kg , marca 27,56 i kwietnia 12,54.

 

Palę pelletem z Barlinka ,poprzednio pellet z firmy Task w Kiszkowie - cena i parametry jednakowe.

Odnośnie instalacji to ja już opisywałem - szczegółowo nie potrafię - to nie jest moja dziedzina.

Czujnik zewnętrzny steruję sterownikiem Estymy - a ten odpowiada za podnoszenie temperatury pieca - przy dużych mrozach to się nie sprawdza - zbyt mocno podnosi temp. pieca.

Jestem zadowolony z pieca .

Odnośnie cofanie płomienia , to raczej to nie grozi - ogień gaśnie już w kolanie rury " retory " jeśli dobrze to nazywam.

Problematyczne jest później odpalenie na palecie , ale jakieś wady też muszą być.

 

Spalanie od 18 kwietnia 2009 mam na poziomie 10,1 kg dziennie - nie wiem czy elektryczne podgrzewanie wody nie byłoby tańsze.

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temp. podajnika jest na poziomie 27 stopni. I PALE OWSEM.

Wsypałem 100 kg i był pełny podajnik. Pale 6 dzień i jest pół podajnika.

Ogrzewam wode ciepłą a mam 3 baby w domu to zurzywają tego dużo. Zmywarka do naczyn tez bierze ciepłą wode i włączana jest codziennie. Podpołudniu włączam na dwie godz c.o. przed kąpielą niemowlaka na pół domu.

dmuchawa 4 przesłona zlicowana z obudową

Podawanie 6

Postój 60

Podtrzymamnie 90min

temp kotła 60 wody 50

 

Popiół z owsa jest jak z papierosa. Przestało sie w końcu kurzyć na całą kotłownie jak paliłem węglem. Jestm zdumiony owies kosztuje 400zl za tone

 

Niewiem tylko dlaczego nie moge obniżyć tem kotła do 55, najniżej moge dać 60

Wie ktoś jak zmienić ten parametr. Może jakaś inna funkcja blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka do postu powyzej. Podtrzymanie zmniejszyłem do 60 min bo jeszcze testuje ile owies utrzymuje żar jak nagrzeje bojler i niestety dzis mi zgasło.

reszte ustawien narazie zostawiam bez zmian

 

Nadal nie wiem jak obniżyc temp kotła do 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Seba, dziękuję za informację.

 

anlwówek, nie obniżaj temperatury kotła, nic tym nie uzyskasz, wręcz odwrotnie. Chodzi nie tylko o korozję niskotemperaturową ale i o sprawność wymiennika, która przy niższych temperaturach traci wyraźnie. Pewnie masz ustawione na 59 w nastawach serwisowych a owies widać daje duży żar i wchodzi na 60. Zaskoczyłeś mnie tym owsem. A jak z brudzeniem i czyszczeniem wymiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...