Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LING DUO KOCIOł NA PELLET - DOśWIADCZENIA


Seba z Gniezna

Recommended Posts

witam

mam problem z piecem ling.

hydraulik zainstalował mi go a także zrobił całą instalacje. jak zacząłem w nim palić okazało się że piec nie jest w stanie się nagrzać tzn. ledwo osiąga temperaturę 56 stopni. na początku paliłem owsem ale w związku z tym problemem przerzuciłem się na eko- groszek i tu niespodzianka żadna rewelacja. może 1 -2 stopnie więcej i to ledwo. stąd moje pytanie czemu tak się dzieje. czy piec jaki mam jest za mały do mojej ionstalacji grzewczej? czy może czegoś jeszcze nie mam zamontowanego w tej instalacji. mam ogrzewanie podłogowe z grzejnikami. pompkę zasilającą która podaje wode z pieca na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów.

Kupiłem piec Ling Duo 25kw w którym chciałem palić owsem, przy zamówieniu ktoś się gdzieśpomylił i zamówił mi Ling Duo 25 plus, i mam obracany ruszt tym sposobem. przyjechał servis by mi piec odpalić a serwisant że to nie jest piec na owies tylko na miał i że palić się nie będzie wzią 200zł za podłączenie jednego przewodu i pojechał. normalnie zajebi.... tegoż samego dnia co też odwiedził mnie strasznie doświadczony serwisant siedziałem usilnie do 4 w nocy by go oppalić owsem i raz mi się udawało a po chwili gasło, dodam że mało co nie zaczadziałem gdyż imałem się różnych metod odpalanai oraz podtrzymywania ognia. i co nie udało mi się. dnia następnego dzwonię do firmy klimosz i co mi mówią że jest to piec na owies tylko trzeba znajść odpowiednie ustawienia sterownika.

I to moja wielka prośba czy ktoś z Państwa miał i czy mógł by się podzielić doświadczeniami oraz ustawieniami przy tym piecu. dodam że regulator jaki mam zamontowany to Economic Premium.

dziękuje za wszelakiego typu odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam piec Ling Duo 15KW i regulator Economic 3000 premium.

Eksperymentuje z ustawieniami PID - fajna sprawa - dostajemy 3 biegi (moce pieca). Czy ktoś się bawił tymi ustawieniami?

 

Michał.B

Zmień pozycję płyty ceramicznej (półka niżej)

Dla owsa ustaw:

- na biomase (nie ekogroszek)

- nastawy:

podawanie 5s

postój 10s (na początek - potem zwiększaj jak będzie nie dopalał)

dmuchawa odsłonięta całkowicie i ustawiona na 95 (regulacja 0-250)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie.

wczoraj odpaliłem piec przy pomocy butli gazoweij i palnika ustawiłem czas podawania na 5 postuj na 35 ale zmniejszałem i ostatecznie zostało na 24s a dmuchawa to różnie kombinowałem ale cały czsas w granicach pomiędzy 80 a 90, bo powyżej 100 to mi gasł ogień, ładnie się paliło więc tak zostawiłem i pojechałem do gdyż w tym gdzie pale to jeszcze nie mieszkam. rana przychodzę by zobaczyć co i jak i okazuje się że się nie pali, za mało paliwa brzmi na wyświetlaczu opis. odpaliłem ponownie ustawiłem czas podawaniw na 7 a postuj na 10 dmuchawa na 85,

ale co zauważyłem że strasznie wolno temperatura rośnie i dużo popiołu na rotorze, sięgający aż prawie pod płyty.

i tu moje kolejne pytanie jak Państwu rośnie temperatura na piecu, mi jak doszedł piec do 55 stopni i ruszyła pompka to po wymianie wodu tem. zatrzymała się na 28 stopniach i by ponownie doszła mineło ok 2h. dodam że to pierwsze odpalenie i piec jest był zimny a mieszkanie ma starą instalację czyli żeliwne kaloryfery i grube rurki.

dziękuję za odpowiedazi na poprzednie pytanie.

równie gorąco czekam na odpowiedz co do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie.

wczoraj odpaliłem piec przy pomocy butli gazoweij i palnika ustawiłem czas podawania na 5 postuj na 35 ale zmniejszałem i ostatecznie zostało na 24s a dmuchawa to różnie kombinowałem ale cały czsas w granicach pomiędzy 80 a 90, bo powyżej 100 to mi gasł ogień, ładnie się paliło więc tak zostawiłem i pojechałem do gdyż w tym gdzie pale to jeszcze nie mieszkam. rana przychodzę by zobaczyć co i jak i okazuje się że się nie pali, za mało paliwa brzmi na wyświetlaczu opis. odpaliłem ponownie ustawiłem czas podawaniw na 7 a postuj na 10 dmuchawa na 85,

ale co zauważyłem że strasznie wolno temperatura rośnie i dużo popiołu na rotorze, sięgający aż prawie pod płyty.

i tu moje kolejne pytanie jak Państwu rośnie temperatura na piecu, mi jak doszedł piec do 55 stopni i ruszyła pompka to po wymianie wodu tem. zatrzymała się na 28 stopniach i by ponownie doszła mineło ok 2h. dodam że to pierwsze odpalenie i piec jest był zimny a mieszkanie ma starą instalację czyli żeliwne kaloryfery i grube rurki.

dziękuję za odpowiedazi na poprzednie pytanie.

równie gorąco czekam na odpowiedz co do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba nie tak z tym piecem.

 

Wyłącz wszystkie pompy i odpal sam piec z ustawieniami 5/30/85

 

Sprawdzaj co 10 min - czy piec nie gaśnie i czy ilość paliwa na palenisku jest taka sama.

 

Jeśli będzie OK podłącz pompę z ustawieniami 7/10/90

 

Sprawdź dlaczego gaśnie:

- czy brakuje mu paliwa (na palenisku)?

- lub inna przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kocioł od 2 lat Ze sterownikiem Geco. Paliłem w nim tylko owsem i drewnem. Zero węgla. Dom ocieplony 180m. Jeśli chodzi o palenie owsem to ok grzeje i ładnie spala popiół wygląda jak gruba sól. tem na kotle 70C. Zawór czterodrozny. Ustawienia to czs podawania 5s co 17 sekund. Podtrzymanie co 5 min. dobieg dmuchawy 25 s.Mały wiatr 2\3 dmuchawy przysłoniętej - to ważne. Szamot katalizujacy nad palnikiem. Pali sie tez inne zachawszczone ziarno np jeczmienia tylko aby bylo suche max 15%. Palenie drewnem to gorsza strona. Płomieniówki zawalają sęi sadza po max 2 dniach paleni i zero ciagu. Jesli pali sie suchym lisciastym drewnem naprawde suchym 3 i więcej letnim to do 3-4 dni i tez się zawalają. te płomieniówki to porażka. I to nawet wtedy kiedy na kotle utrzymuje sie wysoka temp. która nie pozwala niczemu sie wykroplic w wymienniku. A jeśli ktoś wpadnie na pomysł palenia iglastym drewnem nawet suchutkim bo takie mu zostało po budowie to po 6 h palenia ma już zatkane płomieniówki szlaką smoło terpentyna kompletnie itd. Zupełna porażka. Ten ruszt można uznać tylko za awaryjny kiedy padnie np ślimak podajnika. Swoja droga w 21 wieku powinno byc lepsze rozwiazanie wymiennika niz te cienkie rurki. Najlepsze sa półki tkz przewalki w tych sadza sie może opalić i nie zatyka się. Bo maja duzy przekrój.

Jakby co to proszę o pytania.

 

Pozdro ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

odpaliłem piec na ustawieniach 7/18/75

pali się już 2 dzień tak że może będzie ok.

tylko jeszcze nie bardzo wiem na jakiej zasadzie działa zawór trójdrożny który mam założony. jak Panowie mają ustawiony? bo mi servisant zostawił na 1 ale słyszałem że tak to on nie powinien być dlatego że wody nie miesza czy coś w tym stylu żeby z piecem było ok, dodam iż na powrocie mam tem wody w granicach 25a 32 stopnie jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że szufelka popiołu jest gróbą przesadą, popiołu jest znacznie mniej niż w przypadku palenia ekogroszkiem, z jednego zasobnika po paleniu owsem zostanie ci ok 1-1,5 szufladypopiołu,a tego serwisanta powinieneś kopnąć w tyłek bo napewno nie znał się na swojej robocie, w przypadku palenia owsem trzeba przełozyć pułkę ale to już wiesz, poczytaj dokładnie instrukcję tam producent podał orientacyjne ustawienia dużo łatwiej będzie ci dobrze ustawić kocioł. W zasadie ustawiamy w tedy tylko pauzę i dmuchawę. Co do temperatury powrotu to zawsze będzie niższa, zawór trój drożny ustaw na 3 i sprawdzaj jak się ma temperatura wpomieszczeniu, jeżeli jest za wysoka to zawór przestaw na 4lub 5 jeśli za niska to 2 lub 1 ,bo rozumiem że nie masz siłownika na zawoże, jak ostatni odpalałem ling duo 15 to ustawiłem na pod7s przerwa 25 postuj 10 i dmuchawa 29% bardzo ważne jest jak wygląda płomień jeżeli pali się na jasno niebiesko to zadużo powetrza powinien palić się płomieniem otaczającym płytę wtedy napeno będzie szybciej osziągać temperaturę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz ale coś mam nie tak z powrotem wody i mają mi założyć zawór, bo jak okazało ciepła woda zamiast wracać do pieca to szła na powrót i tam się mieszał aprzez to na piec szła zbyt zimna woda i dlatego piec mi też się nie przechodził wogóle w stan podtrzymania tylko cały czsas pracował i z tąd tyle popiołu i duże zużycie paliwa. bywało tak ze 2 razy dziennie wybierałem popiól a męczące jest to nie mieszkając w domu i pracując.

A co de serwistana to jestem strasznie zniesmaczony, nie wiem jak taki człowiek mógł zdobyć uprawnienia servisanta skoro na podstawowych rzeczach się nie zna.

dziś załaoż mi ten zawór tak że jutro już pewnie będę wiedział jak będzie się całość sprawować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie miałeś zawór 3 drogowy a nie 4 drogowy, jednak bez zmiany ustawienia temperatury zabezpieczenia kotła nie wiele to pomoże, powiem więcej warto pomyśleć nad siłowikem i termostatem pokojowym bo inaczej kocioł cały czas będzie utrzymywać temperaturę na zasileniu co będzie powodować większe zurzycie opału "panie kapitanie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz siłownik to chodzi ci o pompkę?

w instrukci wyczytałem że woda na powrocie do pieca powinna mieć ok 55stopni. a że nie mam zasobnika na ciepłą wodę tylko termę gazową to panowie co montowali piec stwierdzili że 3 drożny trzeba zołożyć, a że dom kupiłem ze starą instalacją i starym kotłem więc kocioł wymieniłem a reszta puki co została, ok 200 rzeberek i grube rury plus woda do pieca co daje ok 450l wody do ogrzania. więc jak mam wodę na powrocie w grabicach 30 stopni a na piecu 60 to piec nie może osiągnąc raz że swojego minimum by przeszedł w stan spoczynku czyli 65 stopni a po 2 że taka różnica temperatur jest nie zdrowa dla pieca, powoduże szybsze jego zużycie.

dziwne jest to dla mnie że jak zawór rozdziela wodę i część którą kieruje na powrót to zaraz za zaworem rurka jest bardzo ciepła czyli ok jak by się wydawało ale już przy samym dole zimna. i właśnie to mnie zastanawia. bo teoretycznie ta woda powinna wracać do pieca w obwodzie zamkniętym ( przynajmniej tak mi się wydaje) i tu do pokonania ma ok 2 metrów rurki. i się wychładza tak. to dla mnie trochę nie zrozumiałe.

wczoraj przyjechali Panowie co montowli mi piec wodę spóścili dodam że straszny syf był w rurkach cos tam przespawali, napuściłem wody rozpaliłem piec ale że już było dość pużno ok 24 to zbyt bie czekałem co się stanie, ustawiłem mniej więcej jak powionno by być i pojechałem, ciekaw jestem co zastanę jak powróce.

Pewni hasło że za mało paliwa i piec się wygasił :-?

za wszelakiego typu opdowiedzi i wypowiedzi z góry serdecznie dziękiuje

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

RATUNKU POMOCY

mam piec ling duo 25 - sterownik economic premium - palę pelletem ,dom 230 m -dobrze ociepliny .

 

mam ciągłe problemy :

- piec osiąga temp max 60 stopni - mimo że ma ustawienia na 65

- temp powrotu ok 30 stopni

- ustawienia - podawanie 5 , przerwa 20 ,podtrzymanie 30 , moc dmuchawy

90 - piec albo się wyłącza informując że bark paliwa , albo tak się rozpala na retorze że ogień baaaaaardzo duży ale temp nie wzrasta .

- w instalacji jest zamontowany wymiennik ciepła / po roku pracy nowy pan hydraulik stwierdził , że może jest wpięty odwrotnie i go zamienił ale żadnej różnicy nie widzę - czy naprawdę odwrotne wpięcie wymiennika na nic nie wpływa /

Po dzisiejszej nocy było pełno dymu w kotłowni !!!!!!!!!!1

Bardzo proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem jak to rozgryść . Jestem z okolic Szczecina i najchętniej skorzystałałabym z usług osoby która naprawdę zna się na tym piecu . Niestety mój serwisant nie potrafi pomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
RATUNKU POMOCY

mam piec ling duo 25 - sterownik economic premium - palę pelletem ,dom 230 m -dobrze ociepliny .

 

mam ciągłe problemy :

- piec osiąga temp max 60 stopni - mimo że ma ustawienia na 65

- temp powrotu ok 30 stopni

- ustawienia - podawanie 5 , przerwa 20 ,podtrzymanie 30 , moc dmuchawy

90 - piec albo się wyłącza informując że bark paliwa , albo tak się rozpala na retorze że ogień baaaaaardzo duży ale temp nie wzrasta .

- w instalacji jest zamontowany wymiennik ciepła / po roku pracy nowy pan hydraulik stwierdził , że może jest wpięty odwrotnie i go zamienił ale żadnej różnicy nie widzę - czy naprawdę odwrotne wpięcie wymiennika na nic nie wpływa /

Po dzisiejszej nocy było pełno dymu w kotłowni !!!!!!!!!!1

Bardzo proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem jak to rozgryść . Jestem z okolic Szczecina i najchętniej skorzystałałabym z usług osoby która naprawdę zna się na tym piecu . Niestety mój serwisant nie potrafi pomóc .

 

 

Tu jest odpowiednie miejsce do twojago pytania. Moim zdaniem masz ustawionąza małą moc kotła. tzn czasy podawania i postoju od\raz powietrze. Ale zadaj pytanie lidziom od ling duo.

http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?act=Search&nav=lv&CODE=show&searchid=b18e23399c33815e00365bba1d2ff541&search_in=topics&result_type=topics&lastdate=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...