Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aktualnie mam następujący problem:

 

Musze wybrać kabinę do prysznica - nie mogę zdecydować się czy kupić z drzwiczkami rozsuwanymi czy otwieranymi na zewnątrz?

 

Może ma ktoś jeden lub drugi typ i może podzielić się doświadczeniem (wady i zalety).

 

Nie chciałbym żałować w przyszłości wyboru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 998
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My w przyszłym domu zamierzamy w trakcie robienia wylewek obniżyć miejsce pod prysznic o jakiś centymetr i ukształtować spadek do kratki (syfonu prysznicowego) tak, aby po położeniu terakoty był naturalny spadek do kratki. Nie będzie brodzika. Będa same drzwi "zamykające" część łazienki, która stanie się prysznicem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy obecnie drzwi rozsuwane Saniplastu (drugie mieszkanie z rzędu), trzeci raz na pewno wybierzemy otwierane.

Nie ma do nich dostępu by to porządnie umyć i na łączeniach konstrukcji silikon cały czas porasta jakimś grzybkiem, króry wygląda jak brud, a skrobać go co kilka tygodni jest bez sensu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są kabiny z drzwiami otwieranymi Huppe. Moze nie jest to najtańsza firma, ale i wykonanie i wygląd jest dla mnie bez zastrzeżeń. Mozna też poszaleć z szybami "antiplaque" - nie zatrzymującymi kropelek wody, ale to już kosztuje więcej, niż planuję wydać na kabinę. Z racji miejsca w łazienkach wybraliśmy typ 1002, 90cm x 90 cm z jednostronnie otwieranymi drzwiami. Cena tego szczęścia ~3100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience zrobiliśmy dużą kabinę - 1,4x1,0 m, ścianki wymurowane z pustaków szklanych (czeskich - tanio w Castoramie). Drzwi Sanplastu szer. 80 cm otwierane, a nie rozsuwane.

To był wybór celowy, i nie żałuję. Pomimo pozornej szerokości w drzwiach rozsuwanych nigdy nie dostaniesz takiego przejścia - 80 cm. Ustawiczne bytowanie w hotelach z ich kabinkami wydusiło na mnie decyzję o należytym (czytaj - przestronnym) rozwiązaniem miejsca do kąpieli.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieszkam na mini osiedlu z włąsną kotłownią. Silikon różowieje też sąsiadom, więc coś w tym jest :grin:

BTW dziś widziałem wanienkę z hydromasażem za jedyne 29000zł :grin::grin::grin: i to bez hostessy, która ją reklamowałe :wink:

A ja wczoraj wmawiałem sprzedawcy od vissmana, że 10kzł za całą kotłownię to krwiopijstwo :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Polecam budującym zrobienie kabiny z luksferów zamiast typowej kabiny prysznicowej. Postawiłam taką u siebie i jest super. Koniec łazienki przegrodziłam ścianką 1000x2000, dołożyłam wymurowany próg. Duuużo miejsca i bardzo dekoracyjnie. Myślę że też taniej niż zakup porządnej kabiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że łatwiej czyścic szkło luksferów niż plastik kabin prysznicowych. Z mojego prysznica jeszcze nie korzystam, więc nie wiem czy tak jest na pewno. Jednego jestem pewna że ta ścianka dużo bardziej mi się podoba z wyglądu i wygody w korzystaniu ze względu na ilość miejsca i brak drzwi. Jak ktoś ma klaustrofobię to będzie się tam lepiej czuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...