Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 998
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Witam.

Sam miałem nie lada dylemat z kabiną prysznicową. Wymyśliłem sobie, że w łazience nie będę miał brodzika, tylko odwodnienie liniowe, co za tym idzie szkła będą miały wymiary 120/90 i będą oparte bezpośrednio na podłodze. Naszukałem się takiego cuda chyba z miesiąc. Ceny były bardzo duże (za samo szkło) coś ok 4000 do 6000 zł.

W końcu natrafiłem na kabinę z chin z brodzikiem, szybami z 4 stron, panelem prysznicowym, radiem, ozonem, daszkiem z deszczownią. Za całość zapłaciłem z dostawą 2100 PLN.

Fakt, faktem trochę musiałem przerobić całość, żeby dostosować do moich warunków, poza tym panel cały rozkręciłem, wymieniłem plastykowe krućce na stalowe, to samo z wężami i pouszczelnialem całość silikonem. Całość po złożeniu wygląda imponująco. Korzystam i działa.

Ja jestem na TAK po małych modyfikacjach. :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem odświeżyć temat :)

 

Mam zamiar zamiast kabiny zamontować szybę 205mm x 117 mm.

Może ktoś podpowie jaki byłby najlepszy rodzaj szyby: klejony czy hartowany?

Grubość 8 czy 10 mm?

Może ktoś się orientuje jaki byłby koszt takiej szyby (ile kosztuje m2 z oszlifowaniem) + okucia do montażu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopłata do cen ronala z cennika za 'niestandardowe zamówienie' nie była jakaś specjalnie wysoka.

niestety ja kupowałam oprócz tego dwie kabiny (również na zamówienie) więc nie pamiętam poszczególnych kwot.

 

myślę jednak że miejscowe firmy zrobią to taniej. gdzie jak gdzie ale w stolycy na pewno takie są.

 

pierwszy lepszy z googla - bartycka więc na pewno blisko ;)

http://www.marglass.pl/?id=1

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Szukam kabiny prysznicowej narożnej 90x90, albo wolnostojącej (takiej z "plecami"), albo sama kabina (szkło) + panel.

Na razie jestem przerażony cenami a te wynalazki z Allegro "full wypas" za 1500 PLN skreślam.

 

Możecie polecić dobrą jakościowo niezależną kabinę lub kabinę +panel?

Zależy mi na jakości, wodotrysków nie potrzebuję. Im prostsza tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę użytkowników kabin ze szkłem matowym i grafitowym o subiektywne odczucia - na której mniej widać zacieki.

 

Może ktoś ma oba rodzaje w domku i najlepiej odpowie. Chodzi mi o takie zwykłe szyby bez naniesionych preparatów. Czy na graficie widać zacieki tak jak na przeźroczystej szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam grafitowe - widać, teraz mam całkiem przezroczyste - też widać, ale dla mnie jakoś te lepiej wyglądają (nie wiem, może to subiektywne odczucia - grafitowe miały kolor, tworzyły jakąś płaszczyznę, przy przezroczystych widzę kafle na ścianie z tyłu i jakoś bardziej mi się to podoba). A oczywiście machnęłam je anticalciem z HG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

 

Podczepie sie do tematu bo rowniez mam problem odnosnie kabiny nie chodzi o nia sama ale o jej montaz. W przyszlym tygodniu zabieram sie za remont lazienki i mam problem jak rozgryzc temat z plytkami, lazienki calej nie wykladam tylko pod sama kabine ( rogowa) i chcialbym zeby to jak najlepiej wygladalo i nie wiem czy najpierw montowac kabine z brodzikiem i pozniej w jej wnetrzu kleic plytki, czy najpierw glazura a pozniej montaz kabiny z brodzikiem ( problem w tym ze chcialbym uniknac sytuacji ze pozniej w trakcie montazu plytki beda wystawaly poza kabine jakies 1-2cm badz okaze sie ich zbyt skapo ) Moze ktos podzielic sie jakimis informacjami na ten temat ?

Z gory dzieki za wszelkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...