Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 998
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja przebudowywałam swoją łazienkę .Zaplanowaliśmy taki róg 80x80 później w sklepie okazało się, że to mała kabina zaproponowano nam takie oto rozwiązanie brodzik narożny dwie ścianki mają po 80 ale kabina jest w środku ma 90.

Rozwiązanie super. Kabina bardzo wygodna w użytkowaniu pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feyrus napisał :"jak może mieć w środku więcej jak po bokach?"- ano może mieć. Kabina jest zamontowana w rogu łazienki. Jest to faktycznie jakby wycinek koła <| ale dziwnie zrobiony gdyż nie ma równego promienia. (Może to właściwie już nie wycinek :) ). Przyprostokątne mają po 80 cm, przeciwprostokątna ponad 100 a dwusieczna tego kąta ma ok 98cm. Mam nadzieje że dobrze to wytłumaczyłam- no cóż geometrii dawno nie miałam :-? Czas się chyba douczyć :) . Producentem jest firma KABI. Kabina jest szklana - szkło do wyboru w kilku wzorach, brodzik do tego modelu jest niestety tylko głęboki. Mnie też podobają się murowane brodziki ale niestety potrzeba szybkiego montażu i wprowadzki na wariackich papierach zmusiła nas do zakupu gotowej kabiny. Na szczęście została jeszcze do zrobienia łazienka na górze i tam sobie poużywam... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim środku? o czym wy piszecie?

jak moze mieć w środku wiecej jak po bokach?

 

 

My w taki sposób powiększyliśmy naszą kabinę 80-tkę:

 

http://domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/2868_348.ts1118912714000.jpg

 

Podobnie zrobiliśmy w drugiej.

Kabina 80x80 jest mała. Zrób większą jak masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Z tym ,że mi chodziło o brodzik kwadratowy ( wszystkie 4 boki równe).

Bo on jest zdecydowanie pojemniejszy niż 80- ka zaokrąglona.

 

Teraz wzięłam do przymiarki brodzik prostokątny 90x 75 z Koła.

Dzięki wszystkim za pomoc merytoryczną.

:)

 

P.S. Soniko, pojechałam po baterię wannową z Tresa .

Pan kazał czekać 3 tygodnie :o

Musiałam w Castoramie kupić jakąś włoską :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak murowany ?

Pewnie to rzecz gustu , ale mi bardziej sie takie murowane podobaja :)

jak powiedziałam to panu od płytek ,o wymurowaniu brodzika to po minie wywnioskowałam,że

1) nie lubi murować brodzików

2) lub nigdy tego nie robił

3) płytki są za grube :o :-? , i lub za szerokie

4) i inne tam

 

Dobra, niech bedzie ze sklepu- pan bardzo się ucieszył i powiedział ,że najważniejszy jest kompromis.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy natknął się ktoś w poszukiwaniach łazienkowych na kabinę prysznicową półokrągłą- której nie stawia się do kąta, tylko do prostej ściany. Oczywiście kabinę w rozsądnej cenie- wiem, ze można takie kabiny kupić za 10 000, ale ten poziom mnie mało interesuje :D

Prosze o odpowiedzi- ulga remontowa się kończy z końcem grudnia !!!!

Iskra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My mamy podobna sytuacje. Ale nie szukalismy kabinki z dwoma sciankami, tylko wymyslilismy sobie, ze postawimy jedna scianke ze szklanych pustakow. Za ta scianka bedzie miejsce, zeby postawic pralke i schowac rozne drobiazgi, ktore niekoniecznie musza byc eksponowane ;) Gdyby to rozwiazanie nie przypadlo Ci do gustu to istnieje mozliwosc kupienia kabiny z trzema scianami. Widzielismy taka podczas naszych wedrowek po sklepach. Ta kabinka, ktora my ogladalismy nie byla zbyt ciekawa, ale moze Ty trafisz na cos interesujacego. Powodzenia w poszukiwaniach :D

Pozdro

Tab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wiem, że można zbudować kabinę bez brodzika, i chciałbym taką zrobić, bo takie rozwiązanie ma dla mnie wiele zalet. W związku z tym pytanie: czy ktoś ma taką kabinę, i gdzie można takie znaleźć (rozumiem, że muszą być jakoś uszczelniane od dołu).

Co prawda do montażu kabiny zostało mi jeszcze trochę czasu, ale łazienkę muszę zaprojektować już teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum czytałem ze syfon można zrobić z rury wygiętej w U, ma to taki plus ze jak się puści wodę pod większym ciśnieniem to można to łatwo przepłukać. U mnie myślę że mógłbym ten syfon umieścić w piwnicy pod łazienką, może nawet zrobić spólny syfon dla całej łazienki (bez kibelka) Może ktoś coś takiego wykonywał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...