Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzieś na forum czytałem ze syfon można zrobić z rury wygiętej w U, ma to taki plus ze jak się puści wodę pod większym ciśnieniem to można to łatwo przepłukać. U mnie myślę że mógłbym ten syfon umieścić w piwnicy pod łazienką, może nawet zrobić spólny syfon dla całej łazienki (bez kibelka) Może ktoś coś takiego wykonywał?

 

Z takim wspólnym syfonem to bym raczej nie kombinował - w odcinku rury pomiędzy odpływem a syfonem z czasem powstanie osad, i może zacząć się niemiły zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 998
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już parę razy był ten temat poruszany na forum, więc napewno coś znajdziesz jeżeli poszukasz

 

Owszem, znalazłem parę postów, ale dotyczyły kabiny z murowanym brodzikiem. Ja chciałbym, żeby nie było żadnego brodzika (nawet murowanego), tylko odpływ w podłodze.

 

 

"Podłączam" się do pytania Pasco, mnie też ten temat od astrony technicznej bardzo interesuje, może ktoś doświadczony pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką kabinkę nie-kabinkę mają znajomi - do tego zasłonka (baardzo estetyczna, wręcz "bajerancka"). Obeszło się bez drzwi a zapewniam - nie są to ludzie, którzy zastosowali takie rozwiązanie ze względów finansowych... chcę przez to powiedzieć , że był to ich wybór a nie konieczność. Wygląda to świetnie! jak zresztą cały ich domek:-0

Mozna jeszcze (widziałam gdzie indziej) W OGÓLE nie robic ani zasłonki, ani drzwi, tylko przez odpowiednie "zaułki" odpowiednio wydzielić część gdzie leję się woda. jest to rewelacyjne rozwiązanie - a do tego ściankę odgradzającą brodzik od łazieki (bo wtedy takowa musi być - do np.połowy szerokości pomieszczenia) robi się z kolorowych luksferów! Efekt nie z tej ziemi!! Dla mnie bomba, tylko...trzeba mieć miejsce na takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką kabinę.

Sami ją sobie zrobiliśmy. We wnęce.

1. Kupiliśmy u kamieniarza kamień (piaskowany, coby się na mydle nie ślizgać)

2. Kupiliśmy sobie płaski syfon za 80 zł.

3. Kupiliśmy sobie zawiasy do szkła (700 zł skubane kosztowały!)

4. Kupiliśmy sobie szybę.

 

Poskładaliśmy to sobie na zaprawę i śrubki - kamień oczywiście ze spadkiem i mamy ogromną elegancką kabinę (110x100) za stosunkowo tani pieniądz 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką kabinę.

Sami ją sobie zrobiliśmy. We wnęce.

1. Kupiliśmy u kamieniarza kamień (piaskowany, coby się na mydle nie ślizgać)

2. Kupiliśmy sobie płaski syfon za 80 zł.

3. Kupiliśmy sobie zawiasy do szkła (700 zł skubane kosztowały!)

4. Kupiliśmy sobie szybę.

 

Poskładaliśmy to sobie na zaprawę i śrubki - kamień oczywiście ze spadkiem i mamy ogromną elegancką kabinę (110x100) za stosunkowo tani pieniądz 8) 8) 8)

 

A robiliście jakieś progi, czy tylko spadek w kierunku odpływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spadek w kierunku odpływu.

Zdjęć niestety nie mam (nie dysponuję cyfrówką) :cry:

 

A drzwi są jakoś uszczelniane od dołu? Ja niestety nie mam tak dużej przestrzeni - tylko około 80cm, i obawiam się, że woda przy kąpieli może się przelewać. Ale właćnie wpadłem na nowy pomysł - obniżenie podłogi w miejscu brodzika o jakieś 2 cm. Wtedy woda się nie powinna wylewać poza obręb brodzika. Odwodnienie liniowe wzdłuż krawędzi to też ciekawy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie są w żaden sposób uszczelnione i rzeczywiście woda może się wylewać. Dzieje się to zazwyczaj moim gościom. Dlatego następnym razem zrobimy wzdłuż płyty pod drzwiami kanalik odprowadzający wodę, która ścieka po drzwiach. Będzie to po prostu głębokie nacięcie w płycie.

 

Będzie mniej elegancko ale bardziej praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś nie chciałem brodzika, ale jak zobaczyłem ile to kłopotów z wykonaniem tego za pomocą kafelek to stwierdfziłem, że taniej i lepiej wyjdzie jednak brodzik.

I jestem bardzo zadowolony że mam brodzik akrylowy (jest ciepły i woda szybko nie stygnie), łatwo go utrzymać w czystości i uszczelnić.

Do tego kupiłem drzwi Aquaform za niestety ponad 900zł z specjalnego szkła, z powłoką która sprzeja spływaniu wody. Dzrwi są szczelne, maja uszczelkę magnetyczną.

 

Łazienka to długa kiszka o szerokości 120cm, na jej końcu jest kabina zbudowana tylko z brodzika i drzwi. Jest jeszcze forontowa ścianka wymurowana z kafelek aby zniwelować różniće wymiarze drzwi (90cm) a szerokością łazienki (120cm). W środku mam 3 półki z kafelek, sporo miejsca i od góry oświetlenie halogenami. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne bo jest więcej miejsca niż w zwykłej kabinie, i wszystkie przybory do mycia mam pod ręką.

 

Naprawdę szczerze polecam jednak kupno brodzika niż kombinownie z kafelkami, płynną folią, impregnatem do fug, odpowiednimi spadkami, syfonami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie realizacji takiego prysznica, tzn mam miejsce i czekam na ciepło by wykończyć. Planuję postawić ścianę z BK z luksferami. Teraz jest zalany betonem odpływ ze spadkiem. I tu popełniłem błąd bo syfon dałem na środku i będą kłopoty z przycinaniem płytek na podłodze. Lepiej jest umieścić odpływ przy ścianie i zrobić jednostajny spadek (łatwiej układać płytki na płaskiej powierzchni). Spadki robiono w ten sposób ze początkowo zalali prawie na równo a potem było wyskrobywane gdy beton trochę stężał. Planuję dać zasłonkę na drążku ze sprężyną. Mam taki system w bloku w wannie i się dobrze sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie realizacji takiego prysznica, tzn mam miejsce i czekam na ciepło by wykończyć. Planuję postawić ścianę z BK z luksferami. Teraz jest zalany betonem odpływ ze spadkiem. I tu popełniłem błąd bo syfon dałem na środku i będą kłopoty z przycinaniem płytek na podłodze. Lepiej jest umieścić odpływ przy ścianie i zrobić jednostajny spadek (łatwiej układać płytki na płaskiej powierzchni). Spadki robiono w ten sposób ze początkowo zalali prawie na równo a potem było wyskrobywane gdy beton trochę stężał. Planuję dać zasłonkę na drążku ze sprężyną. Mam taki system w bloku w wannie i się dobrze sprawdza.

 

No, to widzę że pojawił się praktyk :D

Z tym wyskrobaniem betonu to fajny pomysł. Ale jednej rzeczy nie rozumiem - zasłonka na drążku ze sprężyną? Co to takiego? Zasłonka to rozumiem - taka z materiału, ale ze sprężyną - co ona daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednej rzeczy nie rozumiem - zasłonka na drążku ze sprężyną? Co to takiego? Zasłonka to rozumiem - taka z materiału, ale ze sprężyną - co ona daje?

 

Sprezyna daje to ze zaslonka jest zawsze zasłonieta :)

Odsłaniając zasłonkę ściesniasz spręzyne, puszczasz zasłonkę i ona sie rozciąga na całym drązku....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednej rzeczy nie rozumiem - zasłonka na drążku ze sprężyną? Co to takiego? Zasłonka to rozumiem - taka z materiału, ale ze sprężyną - co ona daje?

 

Sprezyna daje to ze zaslonka jest zawsze zasłonieta :)

Odsłaniając zasłonkę ściesniasz spręzyne, puszczasz zasłonkę i ona sie rozciąga na całym drązku....

pzdr

 

teraz już rozumiem... Ale niemądry byłem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie trochę nie tak. :lol: Zasłonka z folii na kółkach do kupienia w każdym markecie. Natomiast powieszone to jest na drążku. Drążek ten nie jest przykręcony do ściany tylko działa na zasadzie rozpórki, czyli rozciąga się go na potrzebną długość + 5cm a następnie ściska sprężynę wewnątrz rurki i wsadza między ściany. Początkowo sam się dziwiłem jak to dobrze trzyma. Drążki można kupić w różnych zakresach długości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...