Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do: dziennika NASZEGO domu


Do_rota

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 312
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Dorotko, zaglądam i ja.

Rzeczywiście - dużo tych szalunków macie. Czy to tak jest w planie? Nasi znajomi właśnie wylewali ławy, ale mieli po prostu rowy łopatą wykopane w ziemi, przyjechała grucha, zresztą bez przedłużki żadnej i wylała beton w te rowy. musieli rozgarniać ten beton łopatami i czym się dało, żeby wszedzie dopłynął. Straszna robota podobno. U ciebie widzę, że grucha miała przedłuzkę i pewnie jakąś pompę, żeby to przepchać.

Czy ściany fundamentowe szalowane(betonowe) sa droższe? Czy to ze względu na mozliwe tąpnięcia tak robicie?

Pozdawiam i czekam na ciąg dalszy i kciuki ściskam z całych sił! :D

Aldona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dziękuje za miłe wpisy :)

Oj ławy fundamentowe to mamy solidne, ale pod naszą miejscowością biegną chodniki kopalniane. Każda ława budynku budowanego w naszej okolicy jest sprawdzana przez inspektora z kopalni. Mam za to nadzieję, że jak zakołysze to nie będą nam pęka ściany ( zdarza się to w starszych budynkach).

Co do studni to niestety Aldonko nie wiem w jakiej odległości ma być od budynku, ale musi być uwzględniona w pozwoleniu. My kopiemy studnię na wiosnę. Może uda mi się dowiedzieć coś o tych odległościach to napiszę.

Serdecznie pozdrawiam. :)

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldonko pytałaś o ściany fundamentowe. Nie musimy ich robić wylewanych, ale w firmie, która stawia nam stan surowy murarze będą wolni za dwa tygodnie i żeby dotrzymać terminów zaproponowano nam takie rozwiązanie. Ponoć różnice ceny wynikały by nie z materiałów, ale z robocizny więc dla nas nie wyjdzie to drożej. Moja druga połowa i zarazem nasz kierownik budowy :wink: uważa, że takie ściany są szczelniejsze na terenach wilgotnych(nas to nie dotyczy) .

A jak wasze plany budowlane? :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i rewanżuję się wizytą :)

widzę że budujesz domek według tego samego projekty co my. Będę trzymać kciuki za powodzenie. U mnie niestety wszystko się przedłużyło, mieliśmy trochę problemów natury formalnej (jak to ładnie brzmi heh...) i wystartowaliśmy z budową o prawie dwa miesiące później niż zamierzaliśmy.

Właśnie przymierzam się do uzupełnienia mojego dziennika, który przyznaję się bez bicia, straszliwie zaniedbałam z wielu względów....Mam nadzieję ze dziś uda mi się uzupełnić choć część... więc zapraszam wkróce i mam nadzieje że będziemy mogły dzielić się wzajemnie doświadczeniami z budowy :)

Fundamenty rzeczywiście robią wrażenie, nasze wyglądały bardzo skromnutko przy tych które widać u Ciebie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorotko. Jak milo wiedzieć, ze ktos czyta ten mój "pozal sie Boże" dziennik, miło też dostawać komentarze.

Co do pana Wicka, to mam bardzo mieszane uczucia. Gdyby nie to, że nie ma wolnych ekip budowlanych i sam fakt, ze powiedzieli nam za robociznę stosunkowo nie dużo to chyba zrezygnowałabym z niego. W każdym bądź razie czeka mnie z nim poważna rozmowa.

Jeszcze raz dziękuję i zachęcam do czytania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

Oj nie wiem , nie wiem czy was dogonimy.

To zależy czy u nas nie będzie przestoju.

Nasz domek na początku będzie czerwony ( budujemy z pustaka ceramicznego) .

Czy nie zastanawialiście się nad tym by z kominka rozprowadzić kanały,

tak by grzało na górze. Widziałam, że planujecie kominek,

my też i nie bardzo wiem czy kanały, czy płaszcz wodny,

ale chciała bym by ogrzewał większa powierzchnię. :(

Przy budowie jest tyle wątpliwości, gdy skończymy to będzie trzeba z tym żyć przez ładnyyyyyyyyych parę lat.

Pozdrawiam Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorotko.

Dziękuję za wszystkie informacje o studni i nie tylko. Rozmawiałam ze znajomym o tych lanych ścianach fundamentowych i potwierdził, ze to i nieco taniej niz z bloczków, i solidniej. Beton to beton.On swój dom tez tak budował.

Co do schodów drewnianych - sa tańsze na pewno, ale ile jest problemów w trakcie budowy z wchodzeniem na górę po drabinie, wnoszeniem materiałów itp... :-?

Myslę serio o tym bitumicznym pokryciu dachu. Mąż mówi, że nie jest tak ładny jak ceramika czy nawet blacha, bo... nie błyszczy! :o Ale mieszka się w domu, a nie obok domu i błysk na dachu nie jest najważniejszy.

Powiedz,proszę, czy powiększaliście garaż? Mam na myśli głownie poszerzenie, tak, żeby dało się otworzyć drzwi obu samochodów i wysiąść. Szerokośc garażu na rzutach to 6m,a w innym projekcie Archi-projektu widziałam 6,75m. Bezpieczna powierzchnia dla podwójnego garażu jak mi powiedziano - to 36 mkw...

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody do budowania - u nas cału tydzień lało nie do opisania, :( , dopiero dziś przestało :) . Aldona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aldonko!

Czuję się winna że zachwalałam Ci gonty. Mój mąż zmył mi głowę, że na dachu nie wolno oszczędzać :( . dach robi sie raz a porządnie. Oszczędności jeśli są konieczne należy szukać przy wykończeniówce, przy rzeczach, które za kilka lat będzie można wymienić. Tak więc dachówka górą :( :( :(

Nie wiem na jakim jesteście etapie wyboru projektu, ale może żeby zmniejszyć koszty, nie zmniejszając standardu warto pomyśleć nad projektem z dachem dwuspadowym (o wiele tańszy).Moim faworytem w tej kategorii był ten domek.

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m447c2b56bac8a

Ma podobny układ do naszego i jest dostępny w wersji z dwoma garażami.

 

No a co do garażu to nie powiększyliśmy go i trochę żałujemy. Nie zwiększałabym go kosztem podcieni , ale można go poszerzyć.

Tak w ogóle to dom ten ujął mnie swoim wyglądem zewnętrznym. Podobają mi się podcienia,filarki (może nie aż tyle :wink: ) noi i 2 okna tarasowa od ogrodu. To wszystko tworzy specyficzną całość.

Rozpisałam sie ,a tu rodzinka czeka, więc kończę i serdecznie pozdrawiam

 

Dotota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Dorotko, za wsparcie. Ja wiem, że na dachu nie mozna oszczędzać, zwłaszcza teraz, gdy w naszym kraju dzieja się takie dziwaczne zjawiska atmosferyczne jak trąby powietrzne i nie oszczędzaja nawet spokojnej dotąd lubelszczyzny. I tak trzeba wziąc kredyt.

Projekty Archonu rozważalismy w pierwszej kolejności, bo wydały nam się urokliwe, starannie zaprojektowane szczegóły - te podbitki białe, wykończenia wokół stolarki. Szczególnie "Dom w magnoliach" - ma dwie wersje , z dachem wielo- i dwuspadowym, takze "Dom w kameliach" - ten wybudowali nasi znajomi. Ale zawsze było coś nie tak. A dach dwuspadowy mnie sie po prostu nie podoba. Kojarzy mi się ze stodołą i juz. Wiem, ze są ładne projekty z takim dachem, np.Orion 2G z pracowni http://www.dobredomy.pl, ale ten troche za mały. No i był JupiterII z tej samej pracowni, b. długo nasz faworyt. i długo by tak. Jest APS119 i nie szukamy więcej. Dla nas jest ważne, że mogliśmy obejrzeć ten dom w budowie i juz wybudowany.

Tak wiec życzę niezmiennie dobrej pogody, zapału, jak najmniej pomyłek ze strony budowlańców i cały czas zadowolenia - na każdym etapie inwestycji. Aldona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...