Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do: dziennika NASZEGO domu


Do_rota

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 312
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słoneczko dzisiaj na godzinkę wyjrzała, ale było go maleńko i jakieś dwadzieścia stopni podgrzało :D

Schodki w pełnej krasie będą koło piątku bo musimy poczekać na jeden stopień, który pękł, ale co mam to wkleję, podłogi to za 3-4 tygodnie(jak dobrze pójdzie. :wink: :wink:

Wszystkich mocno pozdrawiam i dziękuje z to, że tu zaglądacie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinam odcinam, pozostał 42 dni.

:D :wink:

Parapety są z marmuru o nazwie Napoleon . Z tego samego są schody i kominek.

Całość zamawiałam w firmie z Nowej Soli, która ma filię w Lubinie. Wczoraj rozpoczęli montaż schodów.

 

Jak nie jest tajemnicą to powiedz gdzie ta filia się mieści :wink: no i czy montowali parapety sami czy wykończeniowcy.

Ja zastanawiam się między drewnianymi ( z montażem ) a marmurem (niestety bez montażu :( ) - ten ze Słwakowic bardzo mi się podoba 8) ...może zobaczę z Nowej Soli jeszcze ? :wink:

Barierkę do schodów będziesz miała z metaloplastyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak barierka będzie metalowe.

Parapety montowała firma od parapetów .

Adres do firmy w Lubinie:

ul. Piłsudskiego 20

tel: 076 842 31 81

Jest to na początku Lubina, jeżeli jedzie się od Osieka.

Wycenialiśmy jeszcze w jednej firmie i Ta była znacznie tańsza.

Z tym że z pewnością na cenę miało wpływ wielkość zamówienia (wykonują schody, kominek, parapety) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorotko,

 

pięknie idziecie z budową. Schody super muszę podpatrzec. U mnie schnie podloga i wchodzimy z glazurą.

 

Poradź mi proszę jak zabezpieczałaś drzwi wejściowe przed robotnikami.

 

Ja chyba zacznę wpuszczać ich balkonem lub wejściem od garażu.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dorota mam kilka pytan do ciebie:

 

1. Czy moglabys napisac z czego budujecie dom i wyszczegolnic ile wam do tej pory poszlo materialow budowlanych tzn. np. cegiel czy czegos na strop.

 

2. Ile do tej pory wydaliscie kasy i ile za co placiliscie.

 

3. jakbys mogla to napisz jakie jeszcze wprowadziliscie zmiany a moze zdjecia planu od architekta.

 

Pytam o to wszystko bo pod kon iec tego roku chcielibysmy kupic ten projekt i niewiemy czy bedzie nas stac na wybudowanie takiego domku.

 

napisz nam wszystko co pomoze w wyborze.

 

:Prosze magda i wojtek

 

szukamy takiego domku w lublinie lub okolicach czy ktos ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj magdziorka24!

Koszty budowy tego domu , czy jakiegokolwiek innego mogą byś różne. Zależ jakich materiałów użyjesz, lub czy będziesz budować system gospodarczym (czyli trochę sama, trochę stryjek, tato itp.) czy wynajmiesz firmę.

Zlecając budowę firmie, należy liczyć się z kosztami 3 500 zł za m/2.

Przy APS 119 należy zwrócić uwagę, że w projekcie podają powierzchnię użytkową 158m/2 a w rzeczywistości jest 185m/2 . Po posadzce jeszcze więcej.

W projekcie nie uwzględniają pokoju nad garażem, który najczęściej jest wykańczany jak reszta, a nie jak strych.

Tak więc dom może kosztować 553 tyś, lub 647 tyś. Różnic znaczna. :(

 

Co do zmian w projekcie to u nas nie ma wiele.

Zlikwidowaliśmy dwie kolumny z przodu, 4 z tyłu. Dodaliśmy wyjście z garażu na ogród. Zrezygnowaliśmy z okien łukowych.

 

http://forum.muratordom.pl/post2007701.htm?highlight=#2007701

tu znajdziesz chyba informacje o jakiś budowach w Lublinie

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze projektu.

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorotko

podziwiam twój dom i tempo jego budowy. Miło słyszec o istnieniu ekip, które wywiązują się z terminów robót. Trzymam za was kciuki, życzę wprowadzki w planowanym terminie.

Chętnie będę tu zaglądac jak tylko czas mi na to pozwoli.

Mam tylko jedno pytanie: drzwi wejściowe mnie zachwyciły bardzooo, jeśli możesz podaj jaki jest koszt takich drzwi i jaką mają szerokość.

Mam takie drzwi z dostawką przewidziane w projekcie i jestem ciekawa ile taka przyjemność kosztuje.

Pozdrawiam

magola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...