Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do: dziennika NASZEGO domu


Do_rota

Recommended Posts

Cieszę sie , że masz już dziennik, jak założysz komentarze to sie będę mogła wypowiedzieć u Ciebie, na razie pochwalę u mnie :wink:

Podobają mi sie zmiany, których dokonałaś.pomieszczenia na górze są znacznie większe po podniesieniu ścianki kolankowej. Na początku nie mogłam sie połapać przez to lustrzane odbicie. Domek jest śliczny. Kafelki też :D

Nigdy nie natknęłam sie na Trawertino Cersanitu a są naprawdę piękne. Pozostałe były przez jakiś czas też moimi faworytami, ale na rynku jest tego za dużo i nie bardzo umiałam się zdecydować. Chyba z kilka razy zmieniałam koncepcje łazienek.

A co do łazienek to naprawdę nie wiem gdzie ci projektanci chcieli zmieścić pralnię w łazience na górze :o :o ?

Na pewno wiele zyskałaś powiększając garaż i przenosząc tam kotłownię.

Podsumowywując zmiany są tylko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 312
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Dorotko.

 

Wiele zmian mam dzięki takim dobrym ludziom jak Ty, którzy dzielili się ze mną swoimi doświadczeniami.

 

Nie ukrywam, że śledzę Twój dziennik i podpatruję rozwiązania. Jestem zachwycona kominkiem i zastanawiam się nad użyciem marmuru zamiast onyxu który pierwotnie planowałam.

 

Ciągle zastanawiam się nad schodami czy drewniane czy marmurowe. Proszę podziel się swoimi doświadczeniami z użytkowania schodów marmurowych. Wyglądają super, ale czy nie są zbyt śliskie dla dzieciaków i psiaków?

 

Nie moge się też doczekać poręczy - wprost spala mnie ciekawość jakie zamontujesz.

 

Pozdrawiam,

 

magda

 

PS. nie wiedziałam, że trzeba założyć komentarze do dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem jak będą się użytkowały tak na co dzień te schody, ale ma na zewnątrz zrobienie 4 stopnie i problem z nimi jest tylko w zimie gdy spadnie śnieg.

Pieski też nie maja oporu na nie wchodzić, problem mają dopiero gdy wpadną na panele ( pieski są rodziców mieszkających obok i nie wchodzą do wewnątrz domu, więc może takie domowe z panelami nie mają problemu).

Na pewno z kamienia są trwalsze. Moje drewniane po 5 latach wypadało by już znowu polakierować, bo się starły. Ale na pewno drewno ma swój urok, dodaje wnętrzu ciepła. Nas do kamiennych pchnęło też to że nie muszę na nie czekać (terminy i dobrego stolarza u nas na schody są ponad półroczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mogę do Matiki parę słów tu napisać, to nie ma konieczności stawiania kuchenki koło komina. Stawiasz gdzie chcesz, ale musisz wtedy podwiesić kawałek bądź cały sufit, aby w nim zmieścić rurę do pochłaniacza.

Dzięki Dorotko za podpowiedź. Nawet o tym nie pomyślałam. :oops: Sądzę, że wykorzystam ten pomysł, bo w chwili obecnej w żaden sposób nie mogę sobie poradzić z ustawieniem kuchenki. Co do schodów i kominka są przepiękne. Jestem tego samego zdania co Ty drewno nadaje wnętrzu więcej ciepła i przytulności ale kamień jest trwalszy i chyba ładniejszy. My również zdecydujemy się na tego rodzaju schody tym bardziej, że mamy piwnicę, a takie zawsze bardziej odizolują ją od części mieszkalnej niż drewniane.

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierka będzie satynowa, ale nie na całych schodach.

W sobotę po burzliwych debatach stanęło na tym, że z parteru na półpiętro będzie tylko pochwyt na ścianie. Barierka będzie na górze i do półpiętra.

W ten sposób na parterze przy wejściu do piwnicy będzie przestronnie, bo obawiałam się, że barierka stworzy tam wąski korytarzyk. Dzieci mam już większe, więc nie ma obaw o to że spadną (przy pojawieniu się jakiegoś maluszka w rodzinie będziemy przerabiać :wink:) .

No a poza tym to stres na prawdę duży. Gdyba tak mieć chociaż jeszcze jeden miesiąc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko przeglądając zdjęcia z Waszej budowy zwróciłam uwagę na lukarny nad garażem. Na jednym ze zdjęć widać 5 warstw pustaków od murłaty a na innym zdjęciu z wnętrza budynku 6 warstw. Akurat teraz jesteśmy na etapie murowania tego elementu i prosiłabym Cię o krótkie wyjaśnienie, żebym nie popełniła jakiejś gafy. Czy w związku z tym zmienialiście wielkość okien lub wymiarów całej lukarny. Pozdrawiam Kasia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko,jeszcze raz pochwalę kominek, naprawdę gustowny i zgrabny. A przede wszystkim już działa .Ślicznie wygląda ze schodami i podłogą. Możesz zdradzić co to za płytki na podłodze?

Świetnie też wyszła kabina prysznicowa.

Gratuluję centralnego odkurzacza.Ile sobie zrobiłaś punktów w domu?

Faktycznie przydałby się wam dodatkowy chociaż tydzień albo nawet dwa.

Pewnie nie ma co marzyć o odpoczynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za pierwszym razem chyba omyłkowo wpisałem w dziennik to z wrażenia :)

 

"witam

szkoda, że tak póżno trafiłem na Wasz Dziennik.P. Doroto jestem pod wielkim wrażeniem rozamchu i tempa prac oraz wielu ciekawych pomysłów w szczególności zmiany co do garażu - super.

Ciekawi mnie obecnie jaki jest rzeczywisty koszt instalacji solarnej (jak rozumiem finanlnie spiętej z gazową). Proszę jeżeli to możliwe wentualnie poradę jakiej mocy/firmy piec gazowy instalowaliście (czy może tak zaproponowano w projekcie), i jakieś bliższe dane techniczne tej instalacji solarnej. Będę wdzięczny za każdą infoemację.

 

Pozdrawim i również trzymam kciuka za terminowe zakończenie prac ( już lada dzień)

Chris, [email protected] "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do_rota

trafiłam i do Ciebie :)

jestem pod wielkim wrażeniem, masz niesamowite tempo... i bardzo podoba mi się dom i jego aranżacja. Nie wiem czy nie doczytałam ale jaka masz dachówkę? i jaki kolor elewacji docelowo planujesz?

Zamiana umywalek- bardzo dobra, ta "nowa" jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo, bardzo serdecznie.

Na wstępie odpowiedzi na kolejne pytania w miarę mojej wiedzy (mąż jest mózgiem tej budowy :wink: )

matika faktycznie na początku okno miało być niżej, bo tak jest w projekcie, ale wychodzi ono na równi z rzędem dachówki co by wymuszało zrobienie nienaturalnie dużego parapetu zewnętrznego. Podnieśliśmy więc okno o jeden pustak , i o tyle samo nadproże, więc wymiar okna pozostał niezmieniony. Nic więcej w lukarnie nie zmienialiśmy.

 

ciaszka Oj o odpoczynku nie ma co marzyć :cry: , ale jest to naprawdę świetny czas, dom z dnia na dzień staje sie prawdziwym domem z naszymi kolorami i pomysłami,mimo zmęczenia jest super :D :D :D .

Odkurzacz centralny ma 3 gniazda plus szufelka w kuchni. Po gniazdku na piętrze. Oprócz tego jest jeszcze gniazdo w garażu na jednostce centralnej. Płytki są z tego samego materiału co schody i kominek.

Chris O dokładne parametry solarów muszę podpytać męża i wtedy napiszę . Ale są faktycznie sprzężone z gazówką. To znaczy gdy brak słońca i temperatura wioy spada dogrzewa ją gaz.

 

 

Wszystkich serdecznie pozdrawiam jeszcze ze starego domu :wink: :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...