Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do: dziennika NASZEGO domu


Do_rota

Recommended Posts

No, no rozwiązanie ciekawe, ale czy nie obawiasz się , że z czasem ścianki działowe mogą pękać. My może trochę przewrażliwieni :wink: , bo i tak ciągle nam ściany pękają po wstrząsach ,więc dmuchamy na zimne.

Nasza rama już jest prawie wykończona, więc i tak na zmiany za późno.

Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa Waszego domku, może jest szansa na kilka zdjęć, jeżeli nie na forum to na pocztę?

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 312
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj, drcool.

Zaciekawiły mnie zmiany, które wprowadziłeś. Co prawda o piwnicy nie myslimy, ale powiększenie garażu rozważamy, a ten wymiar 6x6m jest optymalny - tak twierdzą ci, którzy juz wybudowali dom z podwójnym garażem. Czy w związku z tym zmieniałeś konstrukcję dachu? Tzn, czy trzeba było cos dodać? Jesli tak - czy przeprojektowanie robił ktoś w ramach adaptacji projektu? Jak zmienia to koszty ? Dlaczego porotherm a nie Ytong? I czy my także moglibyśmy zobaczyc zdjęcia twojego aps-a?

Pozdrawiam, Aldona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorota.

Ogladam twoje zdjęcia i jakbym ogladała ze swojej budowy. Ja też mieszkam na Slasku, ale Dolnym i też pod moją budowa biegną chodniki kopalniane, mam identycznie wylane ławy fundamentowe. Tylko my wiemy ile poszlo na nie cementu i ile szalunków trzeba bylo zrobić :oops: Projekt piękny :D Myślę, ze zdążycie wylac strop jeszcze teraz :D.

Mam do ciebie nietypowa prośbę, czy mogłabys wkleić zdjęcia swojej kuchni, ale tej, która teraz masz (IX Symfonia), bardzo mi się podoba :oops:

Pozdrawiam. Dorota (mam tak samo na imię, hi, hi) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko, kiedy następne zdjęcia?

Czy zmienialiście schody i wejście do pomieszczenia nad garażem? Tzn. ilość stopni, zabieg? Czy mogłabyś wkleić zdjęcie schodów?

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody. U nas dziś było wszystko - słońce, śnieg, deszcz, słońce, śnieg, wiatr......

Aldona.

 

Aldonko, jak ja Cię dawno nie widziałam na forum :D witam po przerwie. :D

Nowych zdjęć nie wklejam, bo za wiele sie nie dzieje. Budowlańcy zalali strop nad garażem i cześć schodów a teraz walczą z częścią na domem. Idzie im to jak krew z nosa a do tego jeszcze pogoda się popsuła. Zdjęcia schodów wyszły mi nie ciekawe więc ich nie wklejałam. Teraz jestem chora i na budowę będę mogła zajrzeć dopiero koło środy, to może wtedy zrobię jakieś fotki. Schodów nie zmienialiśmy. Może nie są za szerokie, ale przeszłam sie po nich parę razy i ogólnie nie jest źle :wink:

Pozdrawiam Dorota

 

Ps.U nas dzisiaj zrobiło sie biało. Moi chłopcy szaleli na śniegu, a ja mogła tylko myśleć o tym ile to opóźni nasza budowę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Dorotko :D

Bardzo dziekuję Ci za zdjęcia, sa super. Ja właśnie zamówiłam IX Symfonie w SEGMARZE, czyli tam, gdzie ty. Bardzo mi się podoba :D Dięki Twoim zdjęciom chociaz trochę sobie mogę wyobrazić, jak będzie wyglądała moja kuchnia (szczególnie ten kącik z lodówka i kuchenką). Jeszcze raz dziękuję. Dorota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, drcool.

Zaciekawiły mnie zmiany, które wprowadziłeś. Co prawda o piwnicy nie myslimy, ale powiększenie garażu rozważamy, a ten wymiar 6x6m jest optymalny - tak twierdzą ci, którzy juz wybudowali dom z podwójnym garażem. Czy w związku z tym zmieniałeś konstrukcję dachu? Tzn, czy trzeba było cos dodać? Jesli tak - czy przeprojektowanie robił ktoś w ramach adaptacji projektu? Jak zmienia to koszty ? Dlaczego porotherm a nie Ytong? I czy my także moglibyśmy zobaczyc zdjęcia twojego aps-a?

Pozdrawiam, Aldona.

 

Witaj, Dar.al.

Odpowiadam na pytania:

1. Nic w konstrukcj idachu nie zmieniałem, wszystkie poszerzenia garażu mieszczą się w obrysie dachu,a cieśle nie powinni niczego spartolić;)

2. Dlatego porotherm, bo na niego z definicji idzie docieplenie "10cm styropianu"co powoduje lepszą izolację, a na Ytong`a styropian nie idzie. Generalnie na Ytong`a stosuje się potem jakiś specjalny tynk elewacyjny (podobno dosyć drogi), który niby jest tak dobry jak izolacja ze styropianu, ale ja jestem tradycjonalista;) Poza tym w Ytong`u palcem wydłubiesz dziurę, a w porothermie nie;)

3. Zdjęcia powysyłam jutro, bo w domu mam słabe łącze;)

przepraszam za zwłokę i pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Ci tych robotników,którzy tak poważnie traktują robotę i są w pracy jak pogoda im pozwala. Pogratulować! My wtopiliśmy strasznie. Pozdrawiam!

 

Oj nie zazdrość mi nie bo nie ma czego. MIESIĄC już szalują strop to i przyszło im w śniegu się pobawić. Firma ogólnie dobra, ale cieśli to ma strasznie ociągalskich.

Pozdrawiam i głowa do góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...