Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do: dziennika NASZEGO domu


Do_rota

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 312
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DO ROTA ,jestem pełna podziwu dla waszej budowy ,extra tempo i postępy na placu boju.My również budujemy APS ale 136,i niestety nasza ekipa się troszeczkę grzebie :evil: ,jeteśmy na etapie zadaszania panowie układają więżbe i ponoć za tydzień mają kłaść dachówkę.Mam pytanie dotyczące okien,czy w dużym pokoju macie okno balkonowe o wysokości 2,59.mamy z tym oknem problem ponieważ narazie żadna firma nie chce podjąć się wykonania takiego dużego okna.pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota,co do okien to zrobimy 248,bo taka wysokość w TURPLAŚCIE jest największa,w poniedziałek-wtorek zamawiamy.Co do drewnianych okien to mój mąż obawia się konserwacji ich co roku.W projekcie salon jest o dwa stopnie obniżony,a u nas będzie o jeden i będzie ok. względem okien.Czy dachwkę którą macie na dachu to ROBEN(kol.czarno-brązowa),my również ją wybraliśmy.Napisz proszę co to za drzwi,które wybraliście,jaka to firma i koszt.Nam podobają się z URZĘDOWSKIEGO i chyba się na nie zdecydujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

My nie mamy obniżanego salonu i stąd zapewne wynika ta różnica w wysokościach. Dachówka to faktycznie czarny brąz. Co do drewnianych okien to nie jest to to samo co drewniane okna z lat 80-tych :wink: (przynajmniej mam taką nadzieję) U nas na drewniane okna uparł się mąż, ja skłaniałam sie ku plastikom z roletami zewnętrznymi. Czas pokaże jak się sprawdzą.

Drzwi mamy zamówione Milewskiego. Chciałam aby był ten sam kolor co okna, więc zamówiliśmy u tego samego producenta. Mąż widział zrealizowane budynki ze stolarką Milewskiego i bardzo mu się podobały. No cóż mam nadzieje , że kuchnię, kafelki itp. to wybiorę ja :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej DOROTA ,mam ogromny mętlik w głowie nie wiemy co robić z tymi oknami .PO oględzinach drewniane są ładne ,ale w URZĘDOWSKIM zalecają raz na 5 lat konserwację a w M&S nawet raz na 3lata.Również odradzają wstawianie ich przed tynkami,a jak tu kłaść elektrykę i hydraulikę bez zamknięcia budynku,żeby się nie ulotniła :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Dorotka

Własnie obejrzałam zdjęcia Twojego domku.

Wprost PRZEPIĘKNY macie dach, nie mogę się nadziwić, ale taki dach pewnie kosztował majątek.

Bardzo zaciekawiło mnie to, ze ocieplaliście dom z zewnątrz przed założeniem okien. Zawsze myslałam że ocieplać dom mozna po wmontowaniu okien, a tu widzę ze mozna i tak. My jeszcze okien nie mamy, ale w marcu bądź najpóźniej w kwietniu będą, zaraz potem ocieplamy.

zyczę Wam powodzenia i szybkiego zakończenia prac budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorotko.

Tak się przyglądam na okna. My chyba też zrezygnujemy z łukowych, choć trochę mi żal, ale do łukowych strasznie trudno zrobić rolety, a być muszą i to we wszystkich oknach. Czy rolety zamawiacie od razu z oknami, tzn. czy to robi jeden producent? I jeszcze mam prośbę - czy mogłabyś sfotografować dom od frontu i ogrodu, zeby dokładnie zobaczyć, jak te prostokątne okna wyglądają? Bardzo byłabym wdzięczna.

My czekamy aż papiery "nabiorą mocy" w urzędach. Mamy na razie kibelek!

Pozdrawiam. aldona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aldonko!

Oto zamówione zdjęcie:

http://images34.fotosik.pl/159/119d114ab4c6e84f.jpg

 

Rozumiem Twój dylemat. Ja zawsze marzyłam o łukowatych, ale przeważyły względy finansowe. My nie będziemy mieć rolet zewnętrznych. Jakoś tak wyszło, debatowaliśmy, debatowali i stanęło na tym , że nie :(

Życzę miłego czekania na papierki :) Serdecznie pozdrawiam Dorota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i witam szanowna sąsiadkę!

Przejeżdżałam dzisiaj przez Karczewiska i myślałam o tej szklaneczce wody na którą byłam zaproszona, ale jakoś nie mogłam wypatrzeć Waszego ślicznego domku :wink: :wink:

Mebelki do kuchni zamawiam w BLACK RED WHITE. dzisiaj zrobił Pan pomiar i na piątek ma być wstępny projekt i wycena. Na razie dałam do wyceny

STRATEGIO XI. jak mnie przerazi cena to pomyśle o czymś innym :wink:

Zamawia w Lubinie, ostatnio byłam z nich bardzo zadowolona. Zmontowali szybko i w terminie.

A tak na marginesie,jak wczorajsza kopalniana narad?

Serdecznie pozdrawiam.

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

Daj znać kiedy będziesz jechała ponownie, to pomacham Ci, abyś wiedziała w którą gruntową drogę wjechać :wink:

 

O kpoalni wszystko znajdziesz tutaj....czyli w miejscu gdzie mój mąż się "udziela" :wink:

http://forum.muratordom.pl/wegiel-brunatny-pod-legnica-a-nasze-domy,t123367.htm

 

A na spotkaniu spisali wspólne stanowisko - czyli sprzeciw wobec planów budowy kopalni. Roześlą po rządzie i zobaczymy..... :roll:

 

A meble- ja robiłam wycenę do Imperora i wyszły mnie ponad 20 tys - do mebli wliczyli mi lodówkę, piekarnik i płytę ( ale tej nie jestem pewna ). Myślałaś o drewpolu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszło Ci całkiem nieźle, a gdzie robiłaś wycenę ?

IMPEROR jest chyba najdroższy, ale i najpiękniejszy. Mi sie zawsze marzył, ale chciałam też mieć w słupku mikrofale i piecyk no i obawiałam sie czy będzie to będzie pasować przy tak eleganckim stylu.

Meble z Drewpolu są ładne, ale chyba poszłam troszkę na łatwiznę znam sklep i gościa który już raz mi zrobił kuchnię i chyba nie mam tera sił szukać czegoś innego :( . zawsze myślałam , że wykończeniówka jest najprzyjemniejsza, ale już zmieniłam zdanie. Nagle trzeba tyle rzeczy, wybrać ,kupić ,załatwić...

No ale pocieszam się tylko myślą że potem będzie się fajnie mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki za zdjęcie. Chyba nie ma co płakać nad łukowymi. :-?

Ja mam dobrego stolarza, który robi kuchnie. Na pewno jest taniej niż w BRW, a gość potrafi zrobić wg dowolnego projektu. Robi różne meble, nie tylko kuchenne. Jedną "jego" kuchnię juz mam.

Wodociągi, elektryczność i gazownia - czekam na papiery. Może niedługo założę dziennik... :roll:

Pozdrawiam Dorotko.

Aldona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...