Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

internet na podczerwień?


Darek1719499676

Recommended Posts

Witam, Mam laptopa i do netu łączę sie przez kabel USB ( gniazdo USB komputera/ gniazdo tlf ). Czy jest możliwość kupna jakiegoś ustrojstwa żeby podłączyć to do gniazda tlf. i korzystać z netu bez pośrednictwa kabla, który plącze sie pod nogami. Jeśli tak to jak to się nazywa i na jakie parametry zwrócić uwagę? , bo skoro istnieje coś takiego na rynku to pewnie w wielu barwach i odmianach :oops: Dzięki, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Router z wbudowanym modemem ADSL i punktem dostępowym WiFi.

W laptopie też musi być karta sieciowa radiowa (wewnętrzna lub pod USB).

O podczerwieni zapomnij.Bluetooth też kicha.

Najlepiej z pytaniem do dostawcy internetu, jaki router pójdzie.

 

 

Jest to dobre rozwiązanie tylko ,że trzeba pamiętać gdzie chcemy korzystać bezprzewodowo z tego internetu.Mam liveboxa co w moim regionie jest straszną porażką(Polska B) wykorzystuje go tylko jak routera a zrobiona sieć działa b/z.Tedii masz racje tylko wydaje mi się ,że najlepiej zlecić to jakiejś firmie od zakładania sieci.Można zrobić to na własną rękę i w sklepie kupić cały zestaw z D-linkiem który obsłuży naszą sieć i laptopa w roli głównej.Wtedy nie masz problemu z odbiorem sieci w w/w.W moim przypadku na tym liveboxie na poziomie mieszkania działa,przez stary żerański strop niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...