Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam rolet rzymskich...


MiA  Wojtek

Recommended Posts

Nie poto by straszyć, ale słuchajcie dziewczyny:- coś tanie te rolety, sama mam takie w ofercie i obliczyłam, że ponad 250 zł. musiałabym zapłacić ja - odbiorca hurtowy - mojemu producentowi za roletę która na stronie kosztuje ok. 190zł. dla detalisty. Poza tym przestrzegano mnie przed zastosowaniem sznurka do tych rolet (ale nie pamiętam dlaczego) Myślę, że jednak warto dotknąć, popatrzeć z bliska na mechanizm, albo kupić jedną, i dopiero zadecydować o reszcie, jeśli nie można wybrać osobiście, Ja tylko tak....mi się nasunęło :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No witam, mam ograniczony dostep do netu z powodu przeprowadzki. Otoz spiesze z moja opinia.

Solidnosc i slownosc firmy 100% - na czas, fachowe opakowanie, zadnych problemow.

Jakosc rolet, hmm.

Zastrzegam, ze bralam model Padva czyli chyba najtanszy z prostym brzegiem na dole i ...

- mechanizm bardzo prosty, sznurek znajduje sie pod roleta, wiec mam troche utrudnione podciaganie ze wzgledu na skosy.

- material (jupiter) dosyc gruby, ladnie oslania, tak samo fashion. Romantic, jest przejrzysty, ale tez spelnia swoja funkcje.

- sposob wykonania, generalnie ok, aczkolwiek brzeg dolem lekko sie zaokragla, co mi sie nie podoba. powinien byc usztywniony.

- troche za krotka jak na okno powiedzmy standardowe, gdyz po rozlozeniu uwazam, ze powinno byc troche luzu na marszczenie, a tak roleta rozwija sie w calosci i wlasciwie wyglada jak kawal plotna w oknie. Z zewnatrz troche nieporzadnie.

 

Podsumowujac - zadowolona jestem z romantici, ladny material i ladnie sie uklada. Pozostale sprawiaj wrazenie"nieporzadnych" z zewnatrz, bo wewnatrz pokoju wygladaja calkiem niezle. Ogolnie frima solidna, jednak wybaralabym po raz drugi chyba inny model niz Padva, a takze chcialabym aby te rolety byly jednak ciut dluzsze i staranniej wykonczone na dole.

 

Mam nadzieje, ze dosyc jasno sie wyrazilam.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Housebuilder

dziekuje za odpowiedz i uwagi :)

 

niedawno skorzystalam z okazji i ogladalam probki ich materialow w sklepie jednak gotowych rolet nie mieli do obejrzenia :(

chyba jednak zaryzykuje :wink:

i do tego model Padva :o inne wykonczenie nie bedzie mi pasowalo..

efekty beda widoczne za 2 miesiace..obiecuje sie pochwalic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Też się zastanawiam nad roletą rzymską z Dekorii do kuchni, taką, co będzie pełniła funkcje zasłonki.

I mam podstawowe pytanie - czy te rolety można prać w pralce. Tzn, czy jest to możliwe, aby tak je zdemontować (odpiąć materiał, wyjąć te listewki...).

I czy po praniu się to nie skurczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlam taki sklep :http://www.stylus.pl

i maja duzy wybor rolet rzymskich. moze warto zajrzec.

 

ja zamowilam rolety drewniane i karnisze - wlasnie czekam na dostawe.

jak na razie wydaje sie ok - potwierdzili szybko realizacje, oddzwonili itd..

dam znac jak paczka przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak przeczytałam powyższe posty odnosnie cen za rolety rzymskie z mechanizmami, to wciągnęło mnie w fotel. Szok, szok, szok. Skąd takie ceny? Ja szyję rolety rzymskie z mechanizmami jakie tylko sobie każdy wymyśli, a ceny mam prawie o połowę niższe. Lepiej mieć sporo klientów za małą cenę, niż jednego na kilka miesięcy. Jeśli ktoś jest zaineresowany roletami rzymskimi to proszę o kontakt na pv, odpowiem na każde pytanie, podpowiem i uszyję co tylko sobie wymarzycie na okna, nie tylko rolety. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam te roletki i chyba nie jestem zachwycona :-? wiem ze taniej kupic gotowa niz na zamówienie, ale zapewniam, lepiej pomieszkac rok bez rolet, odłozyc troche kaski i kupić porzadne, wybrać ze 100próbek róznych materialow, dotknać, przyłozyc do swoich ścian , powiesic na oknie i dopiero zamowic. Mówie o firmie ktora szyje,albo o jedno-dwuosobowej firmie, ktora przyjedzie do domu z materiałami.... wymierzy dokładnie .... Ja zamowilam u znajomego ktory wlasnie przyjezdza do domu klienta (żona szyje) , wyciaga z 2 walizek probki, przyklada do okien, widac wtedy stopien zaciemnienia i przejrzystosc. czasami ładna firanka na oknie ginie, wzor rozmywa sie pod wplywem światla słonecznego... Fakt cena ZAWAŁ, ale i wygląd też :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad roletą rzymską z Dekorii do kuchni, taką, co będzie pełniła funkcje zasłonki.

I mam podstawowe pytanie - czy te rolety można prać w pralce. Tzn, czy jest to możliwe, aby tak je zdemontować (odpiąć materiał, wyjąć te listewki...).

I czy po praniu się to nie skurczy...

Sprostowanie - własnie jestem po probie demontażu - dolna listewka bez problemu, ale do górnej sa przykręcone takie śrubki do których zamocowane są te sznureczki. Rozmontowałam to , ale czy dam radę przypiąć to z powrotem z tymi sznureczkami z moim 'talentem"? wkrótce sie okaże - póki co piora się. Aha - na materiale pisze - prać w pralce do 40 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - wiszą. Pranie zniosły dobrze, ale tasiemki mam wrażenie, ze trochę się w tym praniu przykurczyly, ale może w stanie rozwieszonym jakoś to sie uloży. Mechaniz sznurkowy zakładał - uff, całe szczęście - mąż. zajeło mu to jakieś 10 min. Ja nienawidzę takich precyzyjnych robót - natychmiast sie irytuję.

Myśę jednak, że pranie dwa razy do roku - to bedzie maks. no ale ja mam je w sypialni, nie są więc aż tak narażone na przybrudzenie jak np.; w kuchni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie demontowac i prać bedzie pan który je szył i zakladał, duże ryzyko bym sama to zrobiła, moje są z bardzo delikatne materialu, więc nie podejmuje sie nawet prania, poza tym sa tak wielkie........ z tego co wiem nie kazdy materiał nadaje sie do prania-mokrego :roll: tak jak moje.... Trochę zachodu z tymi roletam, ale warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś wkleiłby zdjęcie rolety rzymskiej zakupionej na http://www.dekoria.pl?

Mnie również bardzo podobaja sie ich rolety, ale zastanawiam sie jak one wyglądają w rzeczywistości?

 

kupiłam jakiś miesiąc temu, jestem zadowolona z wyglądu, tylko te sznureczki na jednej z rolet jakoś tak się dziwnie ściągją, ze czasem wygląda jakby krzywo....... Ale może wystarczy coś podregulować, musze się temu dokładniej przyjrzeć, w każdym razie są ok.

 

no to może ja....

http://lh5.ggpht.com/_amY3pamMPfg/STMIjFjlI4I/AAAAAAAAAik/MIVmHdh_feU/s144/IMG_9494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Odświeżam temacik i od razu pięknie się ze wszystkimi witam :D

 

Poszukuję właśnie rolet rzymskich do mojego nowego home :wink: , ale póki co nic mnie tak naprawdę w 100 % nie zachwyciło. Nie chciałabym wybierać czegoś na siłę. Macie może jakieś propozycję ?

 

Przy okazji... może ktoś ma świeższe informacje odnośnie wykonania tych rolet w dekorii ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zdecyduje się na rolety rzymskie z firmy stylus.pl. Sprzedają też przez Allegro.

Jak na razie zamówiłam u nich próbki tkanin, bardzo dobry i miły kontakt mailowy, próbki przysłali bardzo szybko.Tkaniny jak najbardziej mi odpowiadają - wybrałam materiał Danis. Mają rolety gotowe i na zamówienie - wszystkie wymiary i opcje fajnie można sobie poustawiać na stronie i od razu wyświetla się cena.

Można też zamawiać zasłony z tej samej tkaniny. I wszystko w różnych opcjach (na żabki, z przelotkami, na szelkach...) Mają też różne inne tekstylia.

Tak więc czekam na zastrzyk gotówki i bedę zamawiać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie rzućcie okiem na wątek dekoracji okien http://forum.muratordom.pl/dekoracja-okna,t26639-720.htm sporo tam na temat "co wrzucić na okno" :wink: chyba znajdziecie też coś o roletach.

 

Dzięki, wątek już znam prawie na pamięć, bo wcześniej na niego natrafiłam :) i ubolewam nad tym, że mam dwie lewe ręce do szycia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...