Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam rolet rzymskich...


MiA  Wojtek

Recommended Posts

My z dekorii kupiliśmy w sumie jakieś 12 szt. rolet rzymskich i nie mamy żadnych zastrzeżeń. Wysyłają próbki materiałów, materiały fajne (chodź wybieraliśmy przeważnie te droższe), mechanizmy już kilka miesięcy działają. Także ogólnie nie możemy złego słowa powiedzieć.

 

Pozdrawiam

P.R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My z dekorii kupiliśmy w sumie jakieś 12 szt. rolet rzymskich i nie mamy żadnych zastrzeżeń. Wysyłają próbki materiałów, materiały fajne (chodź wybieraliśmy przeważnie te droższe), mechanizmy już kilka miesięcy działają. Także ogólnie nie możemy złego słowa powiedzieć.

 

Pozdrawiam

P.R.

 

Tak jak post powyzej rowniez mam 12 rolet z dekorii... wykonanie ok, mechanizm sznurkowy moze nie idealny ale jak narazie się sprawdza . A cena byla o polowe nizsza niz w innych miejscach... Dostalam spory rabat i probki przysylali mi pare razy bez marudzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam rolety z Dekorii tkanina Luxury - są rewelacyjne. Do tego zamówilam sobie z tej samej seri poszewki na poduszki - wygląda to kapitalnie. Kupowałam od nich też sporo tkanin na metry.

Co do rolet - tkanina bardzo dobra gatunkowo, porządnie uszyte. Wcześniej zamwiałam sporo próbek tkanin i dzięki temu wybrałam sobie idealnie pasujące do wnętrza. Cena w stosunku do jakości i szybkości realizacji była jednak u nich najlepsza. Teraz mają sporo tkanin w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie i Drodzy Panowie! A może tak trochę kreatywności, my kupiliśmy same mechanizmy w krm w Poznaniu, przez internet. Tkaninki z marketu budowlanego, trochę umiejętności i gotowe. A za oszczędzone pieniążki córka pojechała na obóz!!!! Polecam! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych umiejetnosci to trzeba jednak troche miec i do tego tez trzeba dysponowac czasem i dobrze szyjaca maszyna. Jesli ktos tego nie ma to pieniadze wydane na tkaninki (ktore w marketach, jesli w miare dobrej jakosci, wcale nie sa takie tanie) moga byc wywalone do kosza razem ze zle uszytymi roletami. :(

 

Swoja droge moze jakies foto tych samodzielnie wykonanych rolet na zachete? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji wprowadzonej polityki mocno-oszczędnościowej pod koniec remontu mieszkania też sama szyłam roletki rzymskie. Wersja naprawdę o wieeeele tańsza niż w przypadku kupowanych gotowych. Nie używałam gotowych mechanizmów, zamiast tego rureczki, patyczki, kółeczka z pasmanterii, sznureczek i oczywiście materiał. Moje "umiejętności", że tak to nazwę :wink: , szycia są naprawdę mizerne, ale przy roletach wystarczy maszyna i wiedza jak zszyć zawinięty brzeg materiału :D

Co najważniejsze - sprawdzają się i wyglądają nieźle. Do tego z dostępnych materiałów miałam możliwość wybrać dokładnie takie jakie mi pasowały do danego wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłam koleżance rozwiązanie z samodzielnym szyciem oraz zakupem samych mechanizmów. Wysłała emaila wczoraj a dzisiaj przesyłka ma zostać doręczona. Zamówiła mechanizmy premium do wszystkich okien "publicznych" oraz mechanizmy sznurkowe do pomieszczeń mniej publicznych typu kotłownia i pralnia! W stosunku do cen z Pracowni dekoratorskich różnica na mechaniźmie jest spora nawet 30 do 50 %! Nie ma co dobry miałam pomysł :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

kupiłam jakiś miesiąc temu, jestem zadowolona z wyglądu, tylko te sznureczki na jednej z rolet jakoś tak się dziwnie ściągją, ze czasem wygląda jakby krzywo....... Ale może wystarczy coś podregulować, musze się temu dokładniej przyjrzeć, w każdym razie są ok.

 

no to może ja....

http://lh5.ggpht.com/_amY3pamMPfg/STMIjFjlI4I/AAAAAAAAAik/MIVmHdh_feU/s144/IMG_9494.jpg

 

edi!

Widzę, że rolety masz mocowane bezpośrednio do ramy okiennej. Czy taki system też zakupiłaś w dekorii? Czy roletka jest mocowana bezinwazyjnie czy konieczne było wiercenie w ramie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram pomysł z samodzielnym szyciem. Pytałam w sklepach z dekoracją okien - można kupić same mechanizny. Szycie to pestka - trzeba obszyć prostokątny materiał z czterech stron i zrobić poziome tuneliki na drążki. Jak nie ma możliwości samemu, to każda krawcowa zrobi to w ok. 30 min. Mechanizm na roletę szer. 160 cm kosztuje w Lublinie ok. 300 zł (koralikowy), do tego materiał i cała roleta wyjdzie ok 450 zł, a nie jak w salonie 900 zł :o Jak uszyję to pokażę fotki. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
popieram pomysł z samodzielnym szyciem. Pytałam w sklepach z dekoracją okien - można kupić same mechanizny. Szycie to pestka - trzeba obszyć prostokątny materiał z czterech stron i zrobić poziome tuneliki na drążki. Jak nie ma możliwości samemu, to każda krawcowa zrobi to w ok. 30 min. Mechanizm na roletę szer. 160 cm kosztuje w Lublinie ok. 300 zł (koralikowy), do tego materiał i cała roleta wyjdzie ok 450 zł, a nie jak w salonie 900 zł :o Jak uszyję to pokażę fotki. :lol:

 

A w Poznaniu z wysyłką z dostawą do domu 250 zł za mechanizm z akcesoriami! Na zachodzie zawsze taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Korzystałam z tego podanego linka do rolet jakiś miesiąc temu. Rolety montowałam kilka dni temu. mechanizm "samorobny", linka (20m) i haczyki, które służą mi do zaczepienia linki podniesionych rolet kosztował mnie na dwa okna 45 zl, niecałe 20 zł zapłaciłam za listewki, które idą w środku w rolecie - kupiłam kwadratowe bo są o wiele tańsze od okrągłych a i tak ich nie widać. ok 15 zł za kółeczka z pasmanterii. Materiał wygrzebałam stary jako, że to były moje pierwsze rolety i nie chciałam ponieść dużych start gdyby mi szycie nie wyszło. :) Tak więc zapłaciłam około (a nawet mniej niż) 80zł za dwie rolety o łącznym wymiarze 2,5m szerokości na 1,4 m wysokości. :)

 

Jedyna uwaga jest taka że ostatnia listewka na dole powinna być cięższa, żeby się lepiej opuszczało. A i następnym razem nie będę robiła nieprofesjonalnie lini ołówkiem na materiale - dzięki nim uszyłam prosto ale nie sprały się :/ na szczęście są od strony zewnętrznej więc ja ich nie widzę ;)

Mój leniwy facet, któremu nie chciało mocować się haczyków stwierdził, że taniej wyszło by mnie kupno... ale cóż leniwca trudno przekonać. :)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jedna uwaga na temat rolet z dekorii.

Zdecydowanie odradzam rolety z ciezkich materialow (np blackout). Obie takie rolety (okno150x150 i 100x230) zupelnie sie rozregulowalu po 2, 3 tygodniowym uzywaniu (wygiecia w luczek, czasem itd - cos tasiemki sie luzuja w mocowaniach).

Byly naprawione (dekoria twierdzila, ze niektore serie mogly miec taki problem) i po miesiacu dzieje sie ponownie dokladnie to samo. Bedzie kolejna reklamacja i pewnie zwrot...

Te same rolety z lzejszymi materialami nie maja az takich problemow.

Edytowane przez qqlio
usuniecie niepotrzebnego cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jedna uwaga na temat rolet z dekorii.

Zdecydowanie odradzam rolety z ciezkich materialow (np blackout). Obie takie rolety (okno150x150 i 100x230) zupelnie sie rozregulowalu po 2, 3 tygodniowym uzywaniu (wygiecia w luczek, czasem itd - cos tasiemki sie luzuja w mocowaniach).

Byly naprawione (dekoria twierdzila, ze niektore serie mogly miec taki problem) i po miesiacu dzieje sie ponownie dokladnie to samo. Bedzie kolejna reklamacja i pewnie zwrot...

Te same rolety z lzejszymi materialami nie maja az takich problemow.

Mam fajne systemy do rolet rzymskich - uszylismy najwyzsze rolety rzymskie w PL do restauracji Cubusa - 4,8 m wysokosci - i wszystko .działa..

Dobry system do rolet to nie tylko prawidlowe dzialanie ale latwa obsluga. Do prania nie trzeba "wywlekac" sznurkow z rolety - wystarczy wyjąć koniec sznurka(z koncowką) ze szpuli i zdjąć tkanine razem ze sznurkami. Po wypraniu w kilkanascie sekund roleta wisi bez zmudnego przxewlekania sznurkow i bez ponownego regulowania wysokosci :) Wpiszcie "de clever" w gogle powinnismy "wyskoczyc" :):stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Ja mam juz zamontowane rolety rzymskie ze sklepu stylus.pl. Bardzo dokładnie uszyte, wszystko w najlepszym porządku, bardzo dobra i szybka obsługa. Takze mogę polecić.

 

Też chcę zamówić rolety rzymskie z tego sklepu. Czy nadal jesteś z nich zadowolona, czy mechanizmy dobrze działają ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Chcę powrócić do tematu – czym według was powinny charakteryzować się dobre rolety. Rozglądam się za takimi do całego mieszkania, bo niestety mieszkam w bloku i wieczorem delikatnie mówiąc nie czuję się komfortowo.

 

Przy zakupie na przykład rolety rzymskich to koniecznie trzeba brać pod uwagę na jakość materiału, z którego jest wykonana i na mechanizm. Chodzi o to, aby roleta się swobodnie zwijała i rozwijała, bez żadnego zacinania się. Ja mam rolety z asmaru i właśnie sporo czasu zastanawiałam się nad wyborem – bo de facto nie jest to prosta sprawa. Oglądałam też takie marketowe to normalnie w ręku się rozpadały. W końcu postawiłam na droższe – lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...