Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KULINARIA


Recommended Posts

a omułki z jakiego "źródła" ?

 

Nowozelandzkie zielone z Masali, przy ul. Wołodyjowskiego.

 

 

Jestem właśnie w trakcie zawijania blinów. Nadzieniem jest wędzony dziki łosoś, serek puszysty, kapary, czerwona c., koperek.

 

http://s27.postimg.org/626bxmoer/bliny_z_dzikim_lososiem.jpg

http://s7.postimg.org/4n9t6ebln/bliny_z_dzikim_lososiem.jpg

 

Będę je serwowała z czerwonym barszczem.

 

ps osobiście uwielbiam z dodatkiem kolendry, tylko dla mnie. Zawsze mam świeżą

Edytowane przez ada_marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to feler - mam do nich jakieś 450 km.

 

Ps. I nie to, że się czepiam, ale te bliny, to tak jakoś na naleśniki wyglądają (bez drożdży?)

 

 

Mogę się mylić, wysyłają.

 

Tak bez drożdży i masła, średnica 26 cm, grubość 1 do 1,5 mm(czasami 2, te mniej perfekcyjne). Idealne do zawijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio, na przekąskę mózgi wieprzowe.

Cebulę pokrojoną w piórka podsmażamy na patelni. Jak się zeszkli, wrzucamy mózgi, podlewamy odrobiną wody, doprawiamy solą i pieprzem. Dusimy pod przykryciem aż powierzchnia mózgów zbieleje. Odkrywamy, obracamy i smażymy jeszcze chwilkę żeby się lekko przyrumieniły.

Serwować można np. z razowym chlebem, albo w wersji bardziej eleganckiej, na grzance.

Raczej jako przekąska niż danie główne bo choć smaczne, jest bardzo tłuste i w większej ilości może zmulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tłuszczem, to lekka przesada - wszak to tylko około 10% wagowo.:stirthepot:

Ale że to atomówka cholesterolowa - prawda.

Prawda, tyle że te 10% to w "świeżej masie" (prawie 80% wody) w suchej masie to mniej więcej 50/50 z białkiem i bardzo niewiele więcej. Jak z mięsem, można powiedzieć że chude mięso ma tylko 20 % białka albo że to prawie samo białko i właściwie oba stwierdzenia są prawdziwe.

Ale smaczne jest, a kto by chciał o wszystkim pamiętać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...