Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KULINARIA


Recommended Posts

Jak więc sama Elfir widzisz, forumowicz "Niktspecjalny", pomija odpowiedź na zadane wcześniej pytanie.

W związku z powyższym wyjaśniam Tobie, (i pozostałym forumowiczom), iż powyższe zdanie które przytoczyłem, dotyczy tragicznej śmierci mej jedynej córki.

Takie sq.rwysyńskie wypowiedzi z jego strony, nie są pisane po raz pierwszy i miały miejsce uprzednio (kto chce ten znajdzie).

W związku z powyższym uważam, że "chwasty" tego rodzaju należy pernamentnie usunąć z tego forum.

Czerpanie satysfakcji z nieszczęść innych osób uznawane jest prawnie jako " mowa nienawiści" i sankcjonowane przez prawo karne.

Jedynym usprawiedliwieniem skazania tego typu osób na kary pozbawienia wolności, jest orzeczenie ich niepołnasprowności umysłowej i izolowanie ich w zamkniętych ośrodkach dla takich osób.

Pragnę nadmienić, że są to moje osobiste wnioski (na podstawie forumowych postów ) nie mające nic wspólnego z orzecznictwem sądowym w sprawie wzmiankowanej osoby.

Pozostaję z poważaniem

 

Jak może tak mówić.Przeprosiłem Cie za mój nietakt o którym nie wiedziałem.Jak możesz Ty bezduszny kłamco.Jak możesz.Wcale o tym nie myślałem modliłem się ,żeby ludzie się od Ciebie odwrócili za Twój chamski stosunek do mnie,wyśmiewanie i szydzenie i twoich kolegów i wielonickowców. Jak możesz tak mówić i twierdzić.Nie wiesz co myślę. Nie wiedziałem nic o śmierci Twojej ukochanej córki.Nic null.Jak mi to powiedziano to przeprosiłem bo to wielka tragedia.Nie przyjąłeś tego. Jesteś bez duszy.Staram się jak mogę wklejam sobie jakieś foty w wątku kulinarnym bo mi jest lepiej.Powiedziałem kiedyś jak mi dopiekłeś byś spuścił z tonu bo Pan Bóg raz Cie mocno doświadczył tylko tyle.To zbrodnia by nazywać mnie skurwysynem.Nie wybielam się jestem osobą kontrowersyjna ,która trzeba czasami zrozumieć,Nienawidzę jak się drwi ze mnie i z mojej rodziny jak to czyniliście razem z ukochanym Houscikiem,Q,władcą przysmaków i innych wcieleń. i innym.Zniknął jak inni twoi ulubieńcy.Bardzo bezpodstawnie mnie obraziłeś bardzo , to pomówienia,insynuacje.Pokaż te posty poczytamy ale i te złe i te dobre.Pokaż.Niech się dowiedzą.Tłumaczy się winny.Powiadam.wcale nie miałem na myśli tego co zasugerował opinii publicznej Paul.Za swoje nietakty przeprosiłem. wcześniej bo nie wiedziałem , że miał problem z córką.Nie powiedział tego tu na FM publiczne.Mam tak samo zrobić? Pochowałem matkę,pochowałem swojego najlepszego przyjaciela,mam chorą żonę bardzo chorą traci wzrok , córka jest w ciąży po raz drugi ale może przestać swobodnie chodzić bo ma uszkodzona chrząstkę stawową,czeka ją operacja.Wyleczyła boreliozę .Szczęśliwie póki co.Mogę kontynuować ale po co.To normalne przecież problemy 21 wieku.Nie tego się po Tobie spodziewałem i wcale tak nie myślałem.Jestem rozgoryczony choć nalezę do twardzieli.Tyle moich wypocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przestań "twardzielu" kłamać. Twoje wypowiedzi i ich usprawiedliwianie świadczą jeszcze gorzej o tobie.

Przypomnij sobie posty w których groziłeś jednemu z forumowiczów pobiciem przez twych znajomków z NYC.

Przypomnij sobie co pisałeś pod mym adresem i jaki jest twój stosunek do mej osoby.

... wyręczę cię:

20181129_164430.jpg

... kiedyś ktoś nazwał cię "nadpobudliwym forumowym głupkiem" (z czym generalnie można się zgodzić, gdyż jest to w miarę nieszkodliwe a czasami wręcz zabawne).

Jednakowoż w momentach gdy w swych komentarzach przekraczasz dopuszczlne bariery staje się to do nie zaakceptowania nawet przez najbardziej tolerancyjnych odbiorców.

 

Kłamiesz w swej nienawiści do oponentów, czego przykładów na tym forum jest pod dostatkiem.

Opinii na temat twej osoby niestety nie da się określić bez przekroczenia regulaminu forum i dobrych obyczjów, więc ocenę pozostawiam uczestnikom forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań "twardzielu" kłamać. Twoje wypowiedzi i ich usprawiedliwianie świadczą jeszcze gorzej o tobie.

Przypomnij sobie posty w których groziłeś jednemu z forumowiczów pobiciem przez twych znajomków z NYC.

Przypomnij sobie co pisałeś pod mym adresem i jaki jest twój stosunek do mej osoby.

... wyręczę cię:

[ATTACH=CONFIG]429229[/ATTACH]

... kiedyś ktoś nazwał cię "nadpobudliwym forumowym głupkiem" (z czym generalnie można się zgodzić, gdyż jest to w miarę nieszkodliwe a czasami wręcz zabawne).

Jednakowoż w momentach gdy w swych komentarzach przekraczasz dopuszczlne bariery staje się to do nie zaakceptowania nawet przez najbardziej tolerancyjnych odbiorców.

 

Kłamiesz w swej nienawiści do oponentów, czego przykładów na tym forum jest pod dostatkiem.

Opinii na temat twej osoby niestety nie da się określić bez przekroczenia regulaminu forum i dobrych obyczjów, więc ocenę pozostawiam uczestnikom forum.

 

I o tym napisałem ,że to prawda i to podtrzymuje w emocjach do który mnie doprowadziliście.Pokaż te posty które poprzedzały ten wpis.Pokaż to wiele zmieni. Nauczyłeś forumowiczów FM by tylko widzieli i tak to pokazywali i tym się posiłkowali by ze mnie drwić.Kłamiesz .Pokaz te posty .Pokaż jak mnie nazywałeś jak szydziliście z mojej rodziny.Wklej kłamco te posty o twojej tragedii bo przez to nazywasz mnie skurwysynem.Powtarzam wklej bo ja cie przeprosiłem za nietakt o którym nikt nie wiedział bo o tragediach rodzinnych nie opowiada się publicznie.To są sprawy prywatne i bardzo nieprzyjemne.Pokaz te posty bo ja jak pokaże to będzie inaczej.Pokaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym napisałem ,że to prawda i to podtrzymuje w emocjach do który mnie doprowadziliście.Pokaż te posty które poprzedzały ten wpis.Pokaż to wiele zmieni. Nauczyłeś forumowiczów FM by tylko widzieli i tak to pokazywali i tym się posiłkowali by ze mnie drwić.Kłamiesz .Pokaz te posty .Pokaż jak mnie nazywałeś jak szydziliście z mojej rodziny.Wklej kłamco te posty o twojej tragedii bo przez to nazywasz mnie skurwysynem.Powtarzam wklej bo ja cie przeprosiłem za nietakt o którym nikt nie wiedział bo o tragediach rodzinnych nie opowiada się publicznie.To są sprawy prywatne i bardzo nieprzyjemne.Pokaz te posty bo ja jak pokaże to będzie inaczej.Pokaż.

 

Ns., przekroczyłeś wszelkie dopuszczalne normy. Urzadziłeś sobie podłą pyskówkę ze śmierci dziecka Pawła. Są pewne nieprzekraczalne granice!

 

Zupa zielone curry, bardzo prosta i prymitywna zupa. Nie wymaga żadnych umiejetności kulinarnych, nie do zepsucia nawet przez "głąba" kulinarnego. Super prościzna i szybciutka zupka. Czas wykonania to kilka minut.

 

https://i.postimg.cc/tRw6jQHC/bardzo-prymitywne-i-super-proste-zupy-azjatyckie1.jpg

 

https://i.postimg.cc/QtXL4xb4/bardzo-prymitywne-i-super-proste-zupy-azjatyckie2.jpg

 

https://i.postimg.cc/6QcbQVrc/bardzo-prymitywne-i-super-proste-zupy-azjatyckie3.jpg

 

Tradycyjne składniki plus czarny czosnek, który jest rewelacyjny. Czasami dodaje grzybów shitake...

skladniki1.jpg

 

skladniki2.jpg

 

skladniki3.jpg

 

Przepis podobny do tego, lecz z zachowaniem sztuki kulinarnej.

 

Zupa zielone curry inspirowana kuchnią tajską:

 

c347e480b4c4c431ebcf55640058e6f9.jpg

 

- pasta zielone curry 2-3 łyżeczki (lub więcej jak ma być prawdziwie po tajsku ostre)

- pół ostrej papryczki chilli

- kawałek imbiru (ok. 5 cm)

- 2-3 ząbki czosnku

- sos rybny lub ostrygowy (ok. 3-4 łyżki)

- sos sojowy (ok. 1-2 łyżki)

 

- łagodna cebula (szalotka lub czerwona)

- papryka czerwona

- garść groszku w strączkach (może być tez groszek zielony łuskany lub fasolka szparagowa zielona)

- kapusta pak-choi (można zamiennie dać małą cukinię)

- 2 łodygi selera naciowego

 

- 0,5 kg opakowanie krewetek obranych (chyba, że ktoś chce obierać świeże). Zamiennie kurczak, ryba, indyk.

- puszka mleka kokosowego

- łyżka miodu (lub cukru)

- 4 liście limonki kaffir (lub 2-3 łyżki soku z cytryny/limetki)

 

- makaron, najlepiej jakiś azjatycki wg. upodobania

- szczypior lub kolendra do posypania

 

Imbir, czosnek, papryczkę posiekać na drobno i przesmażyć z pastą i sosami. Pokroić warzywa i wrzucać po kolei (przesmażając): cebulkę, po chwili paprykę i seler, groszek a na końcu kapusta. Dorzucić krewetki i zalać mlekiem kokosowym. Dodać liście limonki kaffir i miód. Gotować na małym ogniu/niskim poziomie mocy aż krewetki dojdą (10 minut zupełnie starczy). W międzyczasie ugotować makaron.

Na talerz wyłożyć makaron i zalać zupą. Posypać "zielonym".

Edytowane przez Władca Przysmaków
plus czarny czosnek (jako zamiennik zwykłego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... koniec dnia i nocy :) ;)

Od jakiegoś czasu rzadziej tu zaglądam, ale żeby już postawić na mnie krzyżyk:D, oj prędko się uwinąłeś, żeby mnie pochować:lol2:!

Pisał sobie tam nie zaczepiany.

 

 

I znów Chief Paul odstrasza od kulinariów wszystkich niezorientowanych, którzy nie rozumieją i nie interesuje ich jego prywatna wojenka.

.

Czy mogę w jakimś temacie założyć "swój wątek" i pisać tam niezaczepiany przez antagonistów? Czy tylko NS nabył takie prawa? A jeśli tak, to jak się to odbywa?

To nie @Chef Paul (raczej chyba nie Chief?) zniechęca forumowiczów, on jest od początku i stanowił o wartości tego tematu. Zniechęcenie pojawiło się zaraz po zaangażowaniu się w wątek pewnego oryginalnego, niestrawnie piszącego forumowicza. Nie umiesz, czy nie chcesz( raczej to drugie w Twoim wypadku)odróżnić następstw pewnych wydarzeń?

Ogólnie zmieniło się mocno towarzystwo dominujące na tym forum, czy na lepsze? Może tak, ale jakoś coraz mniej mi po drodze, z tymi najbardziej zaangażowanymi. Nie mam nic przeciwko prostocie, jestem za, ale wątki kulinarne jak i inne, są zdominowane bardziej przez prostactwo niż prostotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Super prościzna i szybciutka zupka. Czas wykonania to kilka minut.

...

bardzo-prymitywne-i-super-proste-zupy-azjatyckie2.jpg

...

Tradycyjne składniki plus czarny czosnek, który jest rewelacyjny. Czasami dodaje grzybów shitake...

Dobranie wysokiej jakości składników oraz poprawność wykonania, są zawsze podstawą dla doskonałych dań :)

Jak zwykle w Twoim przypadku tak jak robić się to powinno :)

 

Od jakiegoś czasu rzadziej tu zaglądam, ale żeby już postawić na mnie krzyżyk:D, oj prędko się uwinąłeś, żeby mnie pochować:lol2:!

...

Bardzo przepraszam jeżeli dla Ciebie tak to zabrzmiało :)

... ostatnio również dość rzadko tu zaglądałem :(

...

...

Ogólnie zmieniło się mocno towarzystwo dominujące na tym forum, czy na lepsze? Może tak, ale jakoś coraz mniej mi po drodze, z tymi najbardziej zaangażowanymi. Nie mam nic przeciwko prostocie, jestem za, ale wątki kulinarne jak i inne, są zdominowane bardziej przez prostactwo niż prostotę.

Zdecydowanie "na lepsze" :)

Nastała tutaj jakaś moda na "bylejakość, chamstwo i prostactwo" (np fotografowanie poprawnie przygotowanych dań i przypisywanie im w podtekstach swego autorstwa) :)

... innym przejawem powyższych zachowań jest np nazywanie pieczonej gęsi ...

FB_IMG_1555362887184.jpg

... "kaczką ze zwiędłą sałatą" :) ... cóż, nie tylko najtańsza "sałata lodowa" jest sałatą a cebula szalotką :) ... "koloryzowanie" (czytaj, kłamliwe nazywanie składników potraw) są tutaj domeną jednej tylko osoby :) ... czym takie osoby się kierują ? nietrudno zgadnąć :)

... to właśnie to prostactwo nad prostotą o czym piszesz :) ... oraz prawdopodobnie chęć dogonienia czegoś (tylko w chorej wyobraźni) czego dogonić nie może :)

... aspiracje i ego ogromne :) możliwości zerowe :)

 

... chyba czas na jakąś przerwę w pisaniu tutaj :) (jaka będzie jej długość i kiedy nastąpi prostowanie następnych "kłamstw kulinarnych", jeszcze nie wiem) :)

 

ps - @Elfir, pisząc w jednym z powyższych postów o daniach "gorszych lub lepszych" nie miałem na myśli osób a tylko różnorakie dania (wierzę, że odczytałaś to właściwie a interpretacje przedstawione powyżej przez "wiadomo kogo", przyjęłaś z uśmiechem pobłażania :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to właśnie to prostactwo nad prostotą o czym piszesz :) ... oraz prawdopodobnie chęć dogonienia czegoś (tylko w chorej wyobraźni) czego dogonić nie może :)

... aspiracje i ego ogromne :) możliwości zerowe :)

 

... chyba czas na jakąś przerwę w pisaniu tutaj :) (jaka będzie jej długość i kiedy nastąpi prostowanie następnych "kłamstw kulinarnych", jeszcze nie wiem) :)

Wężykiem ~~~~~~~

Chef Paul nie przejmuj się, nie przerywaj pisania na FM ....

Niech zwycięża jakość a nie bylejakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ps uciekam do gotowania, będzie ryż z warzywami i ...

 

ryz-1.jpg

Ryż z warzywami powiadasz? Dorodne macie buraczki;)

Strzel fotkę z efektem końcowym.

PS Widzę znowu Twój nóż z dziwera. To KAI?

Pytam , bo właśnie mam wyjątkową okazję "zanabyć" takowy komplet z damascena w śmiesznej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryż z warzywami powiadasz? Dorodne macie buraczki;)

Strzel fotkę z efektem końcowym.

PS Widzę znowu Twój nóż z dziwera. To KAI?

Pytam , bo właśnie mam wyjątkową okazję "zanabyć" takowy komplet z damascena w śmiesznej cenie.

 

Tak, jestem bardzo zadowolony z tych nozy. Polecam rowniez ryz, smacznie , szybko, bardzo skromnie i tanio. Palce lizac!

 

https://i.postimg.cc/K83D53St/ryz-2.jpg

 

https://i.postimg.cc/Xv3ByrVj/ryz-3.jpg

 

https://i.postimg.cc/GmPHrbvZ/ryz-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d7d ... ależ ja się nie przejmuję :) generalnie kiedy i w jaki sposób reaguję już napisałem

 

Wojtku, jeżeli mogę Tobie coś doradzić na temat noży (do powszechnego użytku w kuchni domowej), to szczerze polecam markę "Global" ... są bardzo ostre i łatwe do utrzymania na najwyższym poziomie czystości, no i będziesz miał spokój w temacie przez przynajmniej najbliższe 25 lat (w moim przypadku to raczej gwarancja "dożywotnia" :) ).

Z noży "damasceńskich" używam marki Shun (również ostre niezmiernie) ale od czasu kiedy pojawiły się w mej kuchni Global, coraz rzadziej.

 

Władco, jak zwykle bez niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoją opinię i "błyskotliwą" odpowiedź :)

...

O, jaka ciekawa rozmowa, w sumie o forum. Nie oczekuj od Elfir zbyt dużo. Ktoś, kto tak jak ona publicznie pisze kłamstwa i nie potrafi za to przeprosić, nie tylko nie powinien być moderatorem, ale też, myślę powinna być ignorowana. Sam się chyba nie raz przekonałeś o jej "obiektywizmie". Wyjątkowo to odrzucająca postawa, za cenę możliwości pisania o sprawach zawodowych, bez wykupywania płatnego profilu, czego Elfir jest świetnym przykładem robienie "porządków", w prymitywny, ale zgodny z linią "dobrej zmiany" sposób. Elfir to "władza". Pierdnie masz klaskać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chef za informację. Dobrze wiedzieć. To KAI mogę jednak mieć w bardzo łaskawej cenie a ze mnie żaden zawodowiec, co to nóż szefa przez miesiąc na szpikulec przerobi . No i ta gwarancja kusząca , że jak mnie już nie będzie, to noże dalej będą ciąć.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... To KAI mogę jednak mieć w bardzo łaskawej cenie a ze mnie żaden zawodowiec, co to nóż szefa przez miesiąc na szpikulec przerobi .....
Tylko weź pod uwagę że KAI a KAI to mogą być kompletnie różne noże. Wspomniany SHUN jest bardzo OK choć wymaga odrobinę zachodu jak to dziwer vel damast, no i jak dla mnie ciut drogi. Natomiast KAI Seki Magoroku 2000 czy 3000 to już nie jest nic wartego zainteresowania. Dosyć ciekawym ekonomicznym wariantem jest Seki Magoroku Akane, nie jest to dziwer tylko plater tzn. rdzeń z twardej węglówki hartowanej na 62 HRC, obłożony elastyczną wanadowo-chrom-molibdenową nierdzewką. Mam dwa (szefa + mały) i sobie chwalę. Trzeba dokupić stalkę z diamentowym nasypem, bo zwykła nie za bardzo daje radę no i ogólne zasady, wytrzeć po użyciu, nie myć w zmywarce itp, podobnie jak z dmasatem. Wiadomo są lepsze ale Akane można upolować w granicach 150-200 zł duży i 100-150 mały. W tym przedziale cenowym raczej bez konkurencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę że KAI a KAI to mogą być kompletnie różne noże. ...

Wracając do noży (w domowej kuchni, nie w komercyjnej) :)

Taki komplet "Global", powinien zaspokoić wszelkie kuchenne potrzeby

FB_IMG_1555694788975.jpg

 

FB_IMG_1555694772031.jpg

 

... dodatkiem dla potrzeb specjalnych (np przygotowanie suchi), może być zawsze to :)

FB_IMG_1555694797908.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedził mnie pierwszy świąteczny Gość, (Szef kuchni japońskiej restauracji przyszedł chwilę pogadać) :) ... przyniósł zagrychę do kielicha :)

FB_IMG_1555694782718.jpg

... były jeszcze pieczone w formie ciasteczek przegrzebki :)

FB_IMG_1555703880023.jpg

 

 

FB_IMG_1555703895269.jpg

Smakowite pozdrowienia z japońskiej kuchni, przekazuje i dla Was :)

Edytowane przez Chef Paul
dodatkowa fotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...