Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KULINARIA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kroi w plastry a potem w paseczki.

wzdłużnie czy poprzecznie?

 

małe pytanie? czym ten strogonow różni sie od gulaszu?

 

 

Co za prostackie pytanie. :P8):lol::D

 

Czytaj ze zrozumieniem .Nie prostackie tylko retoryczne. 8) 8) 8)

 

 

.....wadowicka kremowka jest ok , tylko ta smietana na wasach.:D

 

PS. na deser oczywiscie.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to napiszę powoli i dużymi literami.

Ewci chodziło o to, że dodaje na koniec do tego strogonowa nieco śmietany-kremówki.

Nie ma to nic wspólnego z wadowicką kremówką.

 

Czy Ty go robisz w domu?Sadzę ,że tak bo bardzo trafnie określasz co Ewcia robi z tą "kremówką".Wracając do samego przepisu skoro już dużymi literami wytłumaczyłaś mi co z nią robi Ewcia ,to wskaż proszę moment jej wkładania i miejsce.

bardzo proszę :D

Sądzę, że Ewcia, jak już przyrządzi pysznego strogonowa, nakłada go na miseczki i przed podaniem kładzie na wierzch do smaku i do dekoracji łyżkę kremówki :D

Jest też druga możliwość, Ewcia, dodaje tej kremówki prosto do gara, miesza, a następnie serwuje .....

trzeciej możliwości nie znam :lol:

Twoje podejrzenia, że Ew-ka wkłada do strogonowa wadowicką kremówkę, zanegowałam dużymi literami :lol:

a kto tu mnie tak czesto wspomina ? :wink:

Kuleczko- Dobra Kobieto -masz całkowicie rację ....kremówka.... to na śląsku śmietana słodka 30% i wybieram wariant drugi ,czyli śmietana do gara :lol:

NS -podał przepis swojej mamy ,ktora daje śmietanę 18% ,a ja daję 30 % czyli kremówkę i wot cała różnica :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczeń ale NS dla joan

 

Ok .Proszę bardzo.

składniki:

 

-duże piersi podwójne

-1/2 kg mielonej szynki

-1/2 kg mielonej wołowiny

-1/2 kg surowego mielonego boczuniu

-przyprawy zostawiam tobie(ja miele czosnek ,dodaje do niego vegetę i słodka paprykę).

-200 ml czerwonego wina.

-olej z oliwek

-długi surowy ogórek(taki wiesz bardzo długi)

-bułka tarta

-4 jaja

 

czynności:

 

Połączyć wszystkie mięsa dodać bułkę tartą,4 żółtka,piane z białek,w/w przyprawy.Ogórka sparzyć i razem ze skórka,w całości "ukryć go w mięsie".Wyglądem przypomina trochę klopsa ale wszyscy w domu chórem mówimy ,że to pieczeń.Bez przykrycia podlewam ja oliwa z oliwek i czerwonym winem.Piekę w piekarniku 150 stop, około 1h(na patyczka).10 min przed końcem pieczenia wyjmuje na chwile i obtaczam w suchej cebulce nieco wciskając ja do pieczeni(poprzez wałkowanie).Studze i jem :D :wink: na chlebie ciemnym z pomidorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapryśna jestem, ale ta pieczeń nie przejdzie ...przez gardła dzieci młych :-?

1. za tłusta (boczuś)

2. za dużo zielonego (ogórek :o ) 8)

 

łokej.

teraz już wiem co ma zapodać.

 

składniki:

 

-1.5 kg cielęciny

-2 polędwiczki wieprzowe

-żelatyna

-i nic więcej

 

 

czynności:

 

Naciąć cielęcinę(udziec cielęcy bez kości) wzdłuż,,, dwukrotnie.Następnie w nacięcia włożyć polędwiczki.Zrobić marynatę staropolską z dodatkiem musztardy.

Zostawić na dwa dni.Po tym okresie wyjąć polędwiczki z nacięć obtaczać w żelatynie i ponownie włożyć w te same miejsca.Ścisnąć szpagatem i piec w rękawie z jedną łyżka oliwy i białego wina 1h w temp.150 stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni czekania??? o nie, to nie dla mnie.... :roll: :wink:

 

 

Kup mięso mielone .Dopraw je po swojemu.Ukryj w nim małe pomidorki cocktailowe (są czerwone :evil: :wink: ).Żeby środek się nie rozpadał,pomidory wkładaj razem z pianą z białek.Wsadź w rękaw i piecz ile chcesz.Ja piekę tą pieczeń 40 min w temp 150 stop.Ja wystygnie jedz na zimno z kiszonym ogórasem. 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa dla joan.

 

składniki:

-kość od schabu

-marchewka

-pietruszka

-1/4 małej słodkiej kapusty

-4 małe kwiaty kalafiora

-łyżka groszku z puszki

-25 dkg polędwicy wieprzowej

-duży ziemniak

-1 jajko

-1/2 kg mąki

-duża cebula

-1 mały buraczek ćwikłowy.

-1/2 kostki masła

-serek topiony(smak dowolny)

 

Czynności:

 

Ugotować wywar na kości bez szumowinowania.Dodać pokrojone w kostkę:

marchew,pietruszkę,buraczka ,ziemniaka.Posiekać i dodać do wywaru kalafiora i kapustę.W miedzy-czasie podsmażyć na maśle pokrojona w kostkę polędwice i cebulę.Pod koniec smażenia dodać serek topiony.Z mąki,wody i jajka wyrobić ciasto jak na makaron.Zrobić placki o grubości 1/2cm i kroić w kostkę.Ugotować w oddzielnej osolonej wodzie.Zahartować po ugotowaniu w zimnej.Do miękkich już warzyw dodać polędwice z cebulą i z serkiem.

Chwile pogotować a następnie dodać kluseczki.Wyłączyć i wsypać groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: a jak sie ta zupa nazywa? bo ja tak mam że gotuję jak mi się nazwa spodoba... :wink: jeśli składniki się dobrze zapowiadają, w miarę czytania rośnie moja ciekawość o kompozycję smakową i sposób podania - wszak Kuchnia jest kwintesencją wyobraźni...[/

taki Filet z łososia bałtyckiego gotowany na parze z duszona cykoria w sosie borowikowym i ziemniakami rosti...

Carpaccio z grillowanej polędwicy z dzika z kurkami i sosem malinowym,

albo Torcik sledziowy z powidłami cebulowymi...

Sałatka ze szpinakiem, złocistymi borowikami i płatkami parmezanu...

Cesar z wędzonym łososiem, sałatą, grzankami, parmezanem i sosem aioli...[/i] :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...