Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KULINARIA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szef się nie pomylił :) Szef ma jeszcze sprawny wzrok (choć przyznaję, że już niestety w okularach) ;) ... Habanero również "chili" :) a pochodzenie słoika mnie nie interesuje :)

 

 

... masz rację, nie mamy o czym dyskutować jeżeli nie "kumasz" :)

Z mej strony EOT :)

 

Tak w sumie to masz rację WIELKI CZŁOWIEKU.Fajnie sobie zakpiłeś.Zrobiłeś sobie jaja....i nie tylko te na grillu.Szkoda mi Ciebie szefie.Ja jednak mam do ciebie wielki szacunek ,którego i tak nigdy nie zauważałeś.Szanuję Cię także bo jesteś dużo starszy ode mnie a w takim wieku nie można denerwować ludzi tylko trzeba im współczuć.

Serdecznie Cię pozdrowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to masz rację WIELKI CZŁOWIEKU.Fajnie sobie zakpiłeś.Zrobiłeś sobie jaja....i nie tylko te na grillu.Szkoda mi Ciebie szefie.Ja jednak mam do ciebie wielki szacunek ,którego i tak nigdy nie zauważałeś.Szanuję Cię także bo jesteś dużo starszy ode mnie a w takim wieku nie można denerwować ludzi tylko trzeba im współczuć.

Serdecznie Cię pozdrowię.

 

Mimo , że żółć wylała polecamhttp://img717.imageshack.us/img717/2636/zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzvf.jpg cielęcom.

 

Serdecznie Cię p.

 

ps.uwielbiam średnio przyjaraną...i piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam upiec, ale za to ma gdzie poczytać.

 

comming back to the point - feta miala być twarda, pozostale warzywa też. ale co ja Ci będę tlumaczyl, Ty jadasz kogucie lby na dwa sposoby. Kulinarne wysublimowanie to zdaje się u Ciebie rodzinne.

 

PS: Pawel a co Ty się tak poddaleć z tą salmonellą. Ja tam mialem zapal powrotu do rosolu i tlumaczenia dlaczego nie można go gotować w miedzianych garnkach a Ciebie salmonella rozwalila - tlumacz, co Ci szkodzi. Judym nie takie rzeczy tlumaczyl.

 

gdzie są kulki kulki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2: dopiero wrócilem z obozu i mam zaleglości, które wciąż nadrabiam. Wyszlo mi wlaśnie, że Pepeg jest oplacanym przez Michnika bojówkarzem internetowym a gro tutejszej spoleczności to kurwy i cioty. Od dziś nie ruszam się bez kompa i tylko w cywilizowane miejsca gdzie jest net!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2: dopiero wrócilem z obozu i mam zaleglości, które wciąż nadrabiam. Wyszlo mi wlaśnie, że Pepeg jest oplacanym przez Michnika bojówkarzem internetowym a gro tutejszej spoleczności to kurwy i cioty. Od dziś nie ruszam się bez kompa i tylko w cywilizowane miejsca gdzie jest net!!!!!!!!!!!!!!

 

Bardzo lubiłam czytać Wasze zmagania kulinarne w tym wątku, ale teraz to się boję do której części tutejszej społeczności przynależę :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

:sick:

W związku z tym chyba pójdę coś przekąsić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszynianko - w zasadzie to wszystko jedno - mozesz sobie wybrac. Pelna demokracja - jak to w kuchni :)

 

dandi - kulki kulki na wakacjach - zdaje sie- A co z Marcinem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

... Ja tam mialem zapal powrotu do rosolu i tlumaczenia dlaczego nie można go gotować w miedzianych garnkach ...

...

miedź albo nie miedź ? ... oto jest pytanie :)

Kociołki i gary miedziane, były używane od dawien dawna ... jednakowoż, musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż miedź zachodzi w reakcję chemiczną z kwasami i jakie związki toksyczne uwalniają się pod wpływem tychże reakcji, np siarczan miedzi. Gotowanie więc w naczyniach miedzianych (szczególnie potraw z zawartością kwasów) będzie zawsze obarczone ryzykiem zatruć pokarmowych.

Bardzo przydatne natomiast, są misy miedziane do ubijania białka (znowu jajca :) ) reakcja z miedzią (także ze srebrem) stabilizuje w dużym stopniu "białkową pianę", poprzez uwalniające się cząsteczki siarki, ... ich ilość jednak jest tak minimalna, że nie zagraża naszemu zdrowiu.

 

Reasumując:

Miedź jest doskonałym przewodnikiem ciepła, używanie garnków miedzianych, zmniesza w dużym stopniu zużycie energii, jednakże z uwagi na powyższe, naczynia miedziene, są od wewnątrz pokrywane powłoką innych metali. Używane dawniej do gotowania naczynia miedziane, były zazwyczaj bielone cyną ... "dziś prawdziwych Cyganów już nie ma" :) ... i dlatego ;) gary miedziane, są powlekane od wewnątrz, głównie stalą nierdzewną.

 

Rosół (nie mylić z bulionem) ... toż to nasza potrawa narodowa i na temat rosołu i jego sporządzania, klarowania białkiem (znowóż jajca) domowych kluseczek do niego, można by napisać niejedną pracę doktorską :) ... ja swój rosołek (jakoż i bigosy ... ale to już inna bajka) sprządzam w emaliowanym garnku żeliwnym ...

http://www.chefpaul.net/images/garnekZEs.jpg

... ogromną jego zaletą (między innymi), jest utrzymywanie w nim stabilnej temperatury podczas wolnego gotowania.

...

...Pawel a co Ty się tak poddaleć z tą salmonellą. ... - tlumacz, co Ci szkodzi. Judym nie takie rzeczy tlumaczyl.

...

Salmonella, to temat dość obszerny.

Jak słusznie zresztą NS zauważył:

...

... Salmonella....nie tylko jest na skorupkach jajek.

...

Zgadza się, aczkolwiek "główny nośnik" salmonelli, to ... ale nie o gównach pisać nam w tym smakowitym dziale :) ... i tak (znowóż zacytuję NS-a, gdyż wielokrotnie słusznie prawi - czasami tylko trochę coś mu się pomyli albo też przedobrzy, ale ma Gość kulinarne zacięcie i mam nadzieję, że jakieś niezbyt udane próby w jego doświadczeniach, nie zniechęcą go do przebywania w kuchni i dzieleniu się z nami swymi emocjonującymi eksperymentami, ... choć nie każdy musi z nich korzystać przecie ... najważniejsze jednak, co by się nie rozchorował - tak więc dalej):

...

... ,że salmonella i te sprawy ale wydaje mi się ,że surowe np. białko ma nienaruszone łańcuchy aminokwasów,to ugotowane składa się ze zniszczonych łańcuszków więc tak czy siak ma ono lepsze własności gdy jest w stanie surowym.Nie należy zapominać o myciu i sparzeniu jajka przed konsumpcją.

... szczególnie gdy używamy smakowitych jajeczek, z żółtkiem aż pomarańczowym, nabytych od "baby z jajami" :) ... gdyż jak już wyżej napisałem, temp. powyżej 72*C skutecznie eliminuje paskudztwo salmonellą zwane.

O żółwiach, wężach i aligatorach nadmieniłem, ponieważ właśnie ich mięso, może być najczęściej zarażone salmonellą i dlatego należy zwracać szczególną uwagę przy jego obróbce.

O czystej kuchni i "myjcie łapska" - dokładnie ze środkiem dezynfekującym - w gorącej wodzie, po każdym z kuchni wyjściu i do niej powrotu, nie muszę nawet wspominać :)

Również i o tym, wszyscy doskonale wiedzą, iż nie należy przechowywać surowego mięsa drobiowego i nabiału, bez stosownego jego zabezpieczenia (nie układać np surowych cycków kurzecych, lub jajec, obok np polędwiczki wieprzowej, lecz stosować pojemniki przeznaczone do przechowywania żywności)

Amen ... to tyle na temat salmonelli ...sądzę, że wystarczy :)

... Wyszlo mi wlaśnie, że Pepeg jest oplacanym przez Michnika bojówkarzem internetowym a gro tutejszej spoleczności to kurwy i cioty. ...

... no już niedługo, strach będzie lodówkę otworzyć :D ;) ... ciekawym do jakiej grupy mnie zakwalifikowano ? ;)

Bardzo lubiłam czytać Wasze zmagania kulinarne w tym wątku, ale teraz to się boję do której części tutejszej społeczności przynależę ...

...

... jako wyżej :)

cieszynianko - w zasadzie to wszystko jedno - mozesz sobie wybrac. Pelna demokracja - jak to w kuchni :)

...

Propozycji i informacji do wykorzystania, trochę tutaj znaleźć można (jak mniemam) :)

.

No i na koniec

...Fajnie sobie zakpiłeś.Zrobiłeś sobie jaja....i nie tylko te na grillu.Szkoda mi Ciebie szefie.Ja jednak mam do ciebie wielki szacunek ,którego i tak nigdy nie zauważałeś.Szanuję Cię także bo jesteś dużo starszy ode mnie a w takim wieku nie można denerwować ludzi tylko trzeba im współczuć.

Serdecznie Cię pozdrowię.

Sądzę, że powód moich kpin znasz doskonale. Nie wiem tylko dlaczego, jest Tobie mnie szkoda ? Czy z powodu różnicy wieku ?

Za wyrazy współczucia dziękuję (choć ich nie potrzebuję) :) Nie naprężaj się tak jednak ;) mnie czasami również "coś się przypali" :) ;)

dla Wszystkich z pozdróweczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...reakcja z miedzią (także ze srebrem) stabilizuje w dużym stopniu "białkową pianę", poprzez uwalniające się cząsteczki siarki, ...

 

 

no masz ci los.

a ja znów słyszałam, żeby srebra koło jajek nie trzymać.

bo śniedzieje.

srebro znaczy.

 

z tego też powodu Gustaw Holoubek łyżeczek srebrnych rodowych w kieszeniach spodni nie naszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

 

z tego też powodu Gustaw Holoubek łyżeczek srebrnych rodowych w kieszeniach spodni nie naszał.

Jak miał na starość mocno zasiarczony nabiał, to mu faktycznie mogły srebra rodowe śniedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz ci los.

a ja znów słyszałam, żeby srebra koło jajek nie trzymać.

bo śniedzieje.

srebro znaczy.

 

z tego też powodu Gustaw Holoubek łyżeczek srebrnych rodowych w kieszeniach spodni nie naszał.

... może i śniedzieje (sprawdzę) :D ... ale za to jak się jajca pieknie pienią (na sztywno) :lol: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...